• Konkurs Matematyczny Kangur
     • Konkurs Matematyczny Kangur

     • Dnia 19 marca 2020 r., odbędzie się w naszej szkole KONKURS MATEMATYCZNY KANGUR. Osoby chętne proszone są o wpłatę 10 zł do p. Renaty Różek nauczyciela matematyki, do dnia 17.01.2020 (piątek) - ostateczny termin wpłat.  Organizatory: p. Artur Rak, p. Renata Różek.

    • Szlachetna Paczka
     • Szlachetna Paczka

     • Dziś wszystkie produkty na Szlachetną Paczkę zostały dowiezione na magazyn. 7 i 8 grudnia zostały spakowane i rozwiezione do potrzebujących rodzin. Wszystkim uczniom i rodzicom dziękujemy za wzięcie udziału w akcji. Łącznie zebraliśmy 671 produktów. Powinniśmy być z siebie dumni.

    • Jasełka Bożonarodzeniowe
     • Jasełka Bożonarodzeniowe

     • Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami. W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klasy 8b, którzy wraz z ks. Arturem Maksymilianem Merholcem przygotowali przedstawienie jasełkowe. Zaprezentowali je 20 grudnia, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Do wspólnego kolędowania włączyli się uczniowie, nauczyciele i rodzice. Po występie głos zabrała pani Dyrektor, którya złożyła wszystkim świąteczne życzenia i symbolicznie cała społeczność szkolna połamała się opłatkiem.

    • Dzień Języka Angielskiego
     • Dzień Języka Angielskiego

     • 16 grudnia odbył się Dzień Języka Angielskiego pod hasłem Christmas Carols - kolędy i piosenki świąteczne. Na początku został zaprezentowany monolog pt. One Week in a Man's Life - Tydzień z Życia Mężczyzny (uczennice klasy 5b i 7a). Następnie uczniowie klasy 7a i 5b zaprezentowali kabaret pt. The Battle for the Ham - Bitwa o szynkę. Na zakończenie każda klasa zaprezentowała wybraną przez siebie kolędę lub piosenkę świąteczną.

      kl. 4a z piosenką pt. – Santa Claus is Coming to Town.

      kl. 5a z piosenką pt. All I want for Christmas is you.

      kl. 5b z piosenką pt. Jingle Bells.

      kl. 6a z kolędą Deck the Halls.

      kl. 6b z kolędą We Wish You a Merry Christmas.

      kl. 7a z piosenką Merry Christmas Everyone.

      kl. 8a z piosenką Jingle Bell Rock.

      kl. 8b z piosenką Last Christmas.

    • Kiermasz Świąteczny
     • Kiermasz Świąteczny

     • W dniu 12 grudnia br., po raz kolejny odbył się w naszej szkole doroczny Kiermasz Świąteczny. Każda z klas w sali gimnastycznej rozstawiła swój stragan. O godzinie 17:00 wszyskich zaproszonych gości, uczniów, rodziców i nauczycieli przywitała p. Dyrektor Barbara Lisowska. W tym dniu sala witała gości blaskiem, dekoracje stworzyły nastrój świąteczny, a pośród stoisk przygotowanych przez każdą klasę w szkole połyskiwały migające gwiazdki. Pięknie prezentowały się kolorowe wianuszki, aniołki, stroiki oraz wszelkiego rodzaju ozdoby oferowane do sprzedaży na kiermaszu szkolnym. Słodki zapach wypełniał powietrze domowymi ciastami. Kolędy i miła atmosfera towarzyszyły nam, przez cały wieczór. Odwiedziło nas w tym dniu bardzo dużo gości z których wielu wyszło z pięknymi rękodziełami. Na koniec spotkania p. Dyrektor złożyła wszystkim życzenia bożonarodzeniowe. Zapraszamy za rok.

    • 30 Rocznica Uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka
     • 30 Rocznica Uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka

     • 10 grudnia br., w Międzynarodowym Dniu Praw Czlowieka w naszej szkole odbyła się uroczystość pt: "Dziecka Prawa". Uroczystość została zorganizowana z okazji 30 Rocznicy Uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka, która przypada na dzień 20 listopada - Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka. Honorowy patronat nad uroczystością objeli: Senator RP pani Agnieszka Kołacz - Leszczyńska, Poseł RP Pani Izabela Katarzyna Mrzygłocka oraz Prezydent Miasta Wałbrzycha Pan dr Roman Szełemej. Swoją obecnością zaszczycili nas Pani Prezydent dr Sylwia Bielawska, wizytator Kuratorium we Wrocławiu Pani Anna Wojtysiak, zastępca Kierownika Biura Edukacji, Kultury i Sportu Pani Aleksandra Mentek, były Prezydent Miasta Wałbrzycha Pan Zygmunt Nowaczyk oraz przedstawiciele Rady Miasta, Sądu Rodzinnego, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Straży Miejskiej, Dyrektorzy Szkół Podstawowych, Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wałbrzychu. W uroczystości udział wzieli uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Program artystyczny uroczystości przygotowała Pani Karolina Buczkowska i Pani Magdalena Suchomska, która wraz z uczniami stanęła na scenie. Podczas uroczystości zostały omówione prawa jakie mają dzieci.

    • Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień
     • Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

     • 21 listopada uczniowie z Małego Samorządu Uczniowskiego zorganizowali w klasach 0-III Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Hasło tegorocznej edycji zachęcało do umacniania więzi społecznych „Życzliwie, razem, blisko!”. Żółty kolor dominował w klasach i na korytarzach szkoły. Uczniowie z MSU ułożyli Kodeks życzliwości, ozdobili drzwi klas uśmiechniętymi i wesołymi buźkami. Wszyscy przekazywali sobie miłe słowa, serdeczne gesty, komplementy. W  czasie apelu  zostali wybierani Miss i Mister Życzliwości klas O-III. 

    • Łączy nas sport
     • Łączy nas sport

     • 19 listopada odbył się w naszej szkole integracyjny mecz koszykówki na wózkach. W szranki stanęły dwie drużyny. Pierwsza składająca się z zawodników niepełnosprawnych Górnika Toyota Wałbrzych w której wystąpili: Henryk Fortoński i Robert Szarek oraz druga drużyna składająca się z  zawodników z naszej szkoły. Organizatorem spotkania był p. Marek Henczka. W spotkaniu padł remis 20:20, który był sprawą drugorzędną. W całym przedsięwzięciu chodziło o propagowanie idei, że niepełnosprawność nie wyklucza uprawianiu sportu.

    • Powiatowy Konkurs Prozy i Pieśni Patriotycznej
     • Powiatowy Konkurs Prozy i Pieśni Patriotycznej

     • Dnia 15.11.19 uczniowie klasy 5b reprezentowali naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Prozy i Pieśni Patriotycznej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Boguszowie-Gorcach. W kategorii „poezja patriotyczna” II miejsce zajęła Hanna Kida, a w kategorii „proza patriotyczna” zaprezentował się Jakub Matwijów. Gratulujemy udanej prezentacji. 

    • III Wałbrzyska Gala Pieśni Patriotcznej
     • III Wałbrzyska Gala Pieśni Patriotcznej

     • Dnia 8 listopada uczniowie klasy 5a, 5b i 7a wzięli udział w III  Wałbrzyskiej Gali Pieśni Patriotcznej „Radosna Niepodległa”. Uczniowie odśpiewali  na scenie dwie pieśni: „Piechota” i „Przybyli ułani” oraz włączyli się we wspólne śpiewanie polskich pieśni patriotycznych. 

    • Śniadanie daje moc
     • Śniadanie daje moc

     • W  dniu 8 listopada w klasach 0-3 zorganizowano  akcję  edukacyjną „ŚNIADANIE DAJE MOC”  w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Na „stolikach śniadaniowych” znalazły się kolorowe kanapki, przeróżne sałatki owocowe i warzywne, przekąski oraz pyszne soki. Przeprowadzono pogadanki na temat roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Uczniowie dowiedzieli się również, że zdrowe odżywianie to nie tylko zdrowa żywność. Ważne jest też, aby jeść pięć posiłków w ciągu dnia, o stałych porach i bez pośpiechu. Systematycznie sięgać po nabiał, ryby i mięsa oraz ciemny chleb. Picie soków czy wody zamiast szkodliwych napojów gazowanych. Wspomniano też o niezbędnym ruchu oraz unikaniu słodyczy i chipsów, które są niezdrowe. Akcja była dla uczniów wspaniałą zabawą. Zwiększyła ich świadomość na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie człowieka. Na koniec akcji uczniowie wymyślali rymowanki i hasła o zdrowym jedzeniu. Wierzymy, że udział w programie oraz akcji przyczyni się do zmiany nawyków żywieniowych.

    • Święto Odzyskania Niepodległości
     • Święto Odzyskania Niepodległości

     • 11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Wyrażamy radość z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju. W szkole z tej okazji odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez p. Dorotę Kominko - Krej, p. Justynę Sikorę i p. Wiktora Wawrzkowicza, który czuwał nad muzyczną stroną występu. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego, wszyscy odśpiewaliśmy Hymn Polski o godzinie 11:11. Następnie uczniowie klas IV - VII przypomnieli ważne wydarzenia historyczne z tamtego okresu poprzedzone datami. Informacje te przeplatały się z pieśniami patriotycznymi, a na koniec wszyscy odśpiewaliśmy piosenkę "Kocham Cię Polsko".

    • Szlachetna Paczka
     • Szlachetna Paczka

     • Od 2001 roku zmieniamy historie. Łączymy biednych i bogatych. Uczymy mądrze pomagać. Rozwijamy wolontariuszy. A teraz dodatkowo uczymy Polaków, jak zarabiać więcej. Razem zmieniamy Polskę! SZLACHETNA PACZKA jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Wbrew pozorom, nie zajmuje się robieniem paczek. Jest oparta na pracy z darczyńcami i wolontariuszami. To oni pomagają rodzinom w potrzebie. Wolontariusze szukają rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc. A my tworzymy rozwiązania systemowe, dzięki którym konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi. SZLACHETNA PACZKA to również najlepiej zorganizowany projekt społeczny w Polsce. W ciągu jednego weekendu milion osób wymienia się rzeczami i całą siłą życzliwości. Mądrość i nowoczesne technologie. Biedni i bogaci. Media i ukryta bieda. Serce i logistyka. SZLACHETNA PACZKA łączy to wszystko.

      www.szlachetnapaczka.pl

      Do końca listopada w naszej Szkole prowadzimy zbiórkę: żywności (makarony, cukier, kisiel itp. oraz chemii potrzebnej w gospodarstwie domowym (proszki, żele do kąpieli, mydła itp.)

      Klasa która zbierze najwięcej produktów otrzyma dodatkowe punkty do SUPER KLASY (dotyczy klas 4-8). Dla klasy 0-3, która zbierze najwięcej też jest przewidziana niespodzianka

      Szkolny koordynator: wicedyrektor Artur Rak

    • Wyjście do teatru
     • Wyjście do teatru

     • W dniu 24 października klasy 5 i 6 wybrały się do Teatru Zdrojowego w Szczawnie Zdroju na spektakl pt. "Bajki Krasickiego". Spektakl przedstawiał "Bajki" Ignacego Krasickiego w nowoczesnej odsłonie.

    • Wycieczka do Zamku Książ
     • Wycieczka do Zamku Książ

     • W dniu 22 października w ramach projektu "Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji dwóch szkół podstawowych Gminy Wałbrzych" odbyła się wycieczka klasy 6b do Zamku Książ. Uczniowie w obecności przewodnika zwiedzali podziemia zamku oraz komnaty zamkowe i odkrywali Zamkowe Tajemnice.

    • Dolnośląski Festiwal Nauki
     • Dolnośląski Festiwal Nauki

     • Dnia 17.10.2019 roku uczniowie klasy 7a, 8a i 8b uczestniczyli w zajęciach w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Wałbrzychu. Warsztaty poświęcone były Markowi Edelmanowi. Podczas zajęć uczniowie wysłuchali prelekcji o Marku Edelmanie, a następnie rozwiązywali quiz oraz krzyżówkę na temat postaci.

    • Dzień Edukacji Narodowej
     • Dzień Edukacji Narodowej

     • 14 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Nauczyciela. Uczniowie klasy 4a przygotowali przedstawienie pod opieką p. Doroty Satory oraz p. Magdaleny Suchomskiej. Uczniowie w humorystyczny sposób pokazali przebieg lekcji. Następnie uczniowie klas pierwszych odśpiewali piosenki. Samorząd Uczniowski w imieniu całej społeczności szkolnej życzył: entuzjazmu w przekazywaniu wiedzy, zrozumienia w oczach uczniów oraz satysfakcji w odkrywaniu nowych obszarów codziennej pracy NauczycielaUroczystość podsumowała dyrektor szkoły mgr inż. Barbara Lisowska, która dziękując opiekunom Samorządu Uczniowskiego oraz młodzieży za przygotowanie uroczystości życzyła wszystkim nauczycielom przede wszystkim cierpliwości i dobrych pomysłów na ciekawy sposób przekazywania uczniom wiedzy.

    • Święto Drzewa
     • Święto Drzewa

     • 10 października br., obchodziliśmy w szkole "Święto Drzewa". Drzewa jako największe rośliny na Ziemi najskuteczniej produkują tlen i pochłaniają dwutlenek węgla. Odgrywają także niezastąpiona rolę w przeciwdziałaniu powodziom i spowalnianiu procesów erozji. W miastach regulują klimat otoczenia łagodząc nagłe zmiany temperatury i zwiększając wilgotność powietrza. Stanowią  najważniejszy składnik lasu, tworząc środowisko życia dla co najmniej jednej trzeciej wszystkich gatunków roślin i zwierząt. Uczniowie naszej szkoły wzięli także udział w akcji sadzenia drzew oraz konkursie plastycznym. Zwyciężyła klasa 5a. Po rozdaniu nagród nasi uczniowie udali się z sadzonkami rozmieścić je na terenie szkoły oraz wokół niego.

    • Pasowanie na ucznia
     • Pasowanie na ucznia

     • 9 października br., pierwszoklasiści z naszej szkoły zostali pełnoprawnymi uczniami. W tym dniu odbyło się pasowanie na ucznia. Był to wyjątkowy dzień w życiu pierwszoklasity. Wraz z uczniami pojawili się opiekunowie, nauczyciele oraz Dyrekcja Szkoły. Uroczystość dla klasy 1a prowadziła pani Ewa Neronowicz, która jest wychowawcą. Dzieci przygotowały spektakl dla swoich opiekunów oraz przybyłych gości. Po ślubowaniu pani dyrektor pasowała dzieci klas pierwszych na uczniów Szkoły Podstawowej nr 6. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i w radosnym nastroju udali się do swojej klasy na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

    • Pokolenie facebooka
     • Pokolenie facebooka

     • W dniu 7 października br., w naszej szkole odbyły się warsztaty ”Pokolenie facebooka” zorganizowane przez  Zespół Szkoł nr 5 w Wałbrzychu oraz Publiczną Szkolę Podstawowa nr 6. W warsztatach wzięło udział osiem wałbrzyskich szkół w tym nasza. Zadaniem uczestników było przedstawienie autoprezentacji – „czy Ja to naprawdę Ja”. W tym dniu odwiedzili nas przedstawiciele Komendy Miejskiej w Wałbrzychu, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Urzędu Miasta, Poradni Psychologicznej oraz Sejmu RP.