• Dzień życzliwości w klasach 1-3
     • Dzień życzliwości w klasach 1-3

     • Obchody Dnia Życzliwości i Pozdrowień stały się już tradycją w Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 im. Aleksandra Kamińskiego w Wałbrzychu. 21. listopada 2020 roku po raz kolejny promowaliśmy życzliwość i zachęcaliśmy do czynienia dobrych uczynków.

      W naszą akcję zaangażowała się cała społeczność szkolna klas 0-3. Najbardziej widoczna barwa żółta była związana z  przewodnim kolorem. Słoneczna barwa kojarzy się nie tylko z latem, ciepłem, radością, ale również z dobrocią, pomaganiem innym, potrzebą dzielenia się z drugim człowiekiem. W celu zwrócenia uwagi na to drugie znaczenie, dzieci oraz nauczyciele  ubrani byli na żółto. Jednak w tym roku pandemia uniemożliwiła nam cieszenie się tym wyjątkowym dniem, mogliśmy widzieć się tylko online.

       Nie przeszkodziło to nam jednak w zorganizowaniu Plebiscytu  i  wyborze najsympatyczniejszych, najżyczliwszych uczniów w każdej klasie do których należą:

      Wiktoria Wach 0a

      Marcel Zarada 0a

      Franciszek Pławny 0a

       

      Paulina Wątor 1a

      Livia Stachura 1a

      Paulo Jędrzejak 1a

       

      Wojdyła Natalia 2a

       Arek Rak 2a 

      Marcel Gora 2a

       

      Barbara Wintoniak 2b

      Julia Truskowska 2b

      Fabian Rzepecki 2b

       

      Karolina Zając 3a

      Antek Motyl 3a

      Nikola Piłacka 3a

      Gratulujemy!

      Za organizację Dnia Życzliwości i Pozdrowień odpowiadał Mały Samorząd Uczniowski  z opiekunem oraz wychowawcy klas.

    • Dzień Pluszowego Misia
     • Dzień Pluszowego Misia

     • Mały Samorząd Uczniowski ogłasza konkurs na największego i najmniejszego misia.

      Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przysłanie zdjęcia dziecka z misiem w załączniku oraz podanie w wiadomości wymiarów misia.

      Zdjęcia umieszczone będą na stronie szkoły . 

      Myślę,że swojego misia można będzie pokazać  podczas zajęć online w środę.

      Proszę wysyłać wiadomości na mobidziennik - Ewa Neronowicz  najpóźniej do 25 listopada(środa).

    • Konkurs na najpiękniejszą kartkę świąteczną wykonaną komputerowo w programie graficznym Paint.
     • Konkurs na najpiękniejszą kartkę świąteczną wykonaną komputerowo w programie graficznym Paint.

     • Mały Samorząd Uczniowski ogłasza konkurs na najpiękniejszą kartkę świąteczną wykonaną komputerowo w programie graficznym Paint, którego używają na zajęciach informatyki.

      Teraz dużo czasu spędzamy w domu, dlatego wzięcie udziału w konkursie może ten czas wypełnić.

      Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I-III , ale zapraszamy również dzieci z klasy O, może z pomocą rodziców stworzą swoją kartkę.

      Prace proszę wysyłać do opiekuna Małego Samorządu Uczniowskiego  - p. Ewy Neronowicz  na mobidziennik (praca w załączniku).

      Prace wysyłamy do 6 grudnia 2020r.,  a rozstrzygnięcie konkursu do 10 grudnia 2020r. 

      Wyniki zamieścimy na stronie szkoły.

      Zwracam się z prośbą do Rodziców i Wychowawców o zachęcenie dzieci do wzięcia udziału w konkursie. Uczestnicy konkursu dostaną ocenę celującą z informatyki i szansę na Mistrza informatyki na semestr.

      Zwycięzców wyłoni  jury szkolne.

    • Lapbooki i gry planszowe na podsumowanie lektury pt. "W pustyni i w puszczy"
     • Lapbooki i gry planszowe na podsumowanie lektury pt. "W pustyni i w puszczy"

     • Oto efekty twórczej pracy zdalnej uczniów klasy VIb – lapbooki i gry planszowe na podsumowanie lektury „W pustyni i w puszczy”. Szóstoklasiści w ciągu dwóch tygodni mogli projektować, gromadzić materiały i tworzyć swoje dzieła. Nauczycielowi odesłali ostateczny efekt swojej pracy.  Powstały cudne prace, w które uczniowie bardzo się zaangażowali (czasem z przyjemnością razem z członkami rodziny )  Mam nadzieję, że Wam się podoba. 

    • "Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka" pod patronatem Unicef - Pomoc dla Jemenu.
     • "Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka" pod patronatem Unicef - Pomoc dla Jemenu.

     • 20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Data ta upamiętnia podpisanie najważniejszego dokumentu gwarantującego prawa wszystkim dzieciom – Konwencji o prawach dziecka.

       Nasza Szkoła  razem z UNICEF świętuje Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.

      Już po raz kolejny cała społeczność Naszej Szkoły bierze udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka wspólnie z UNICEF.

       To szczególny dzień, w którym oczy wszystkich skierowane są na dzieci i ich prawa.

      20. listopada dzieci, młodzież, a także dorośli jednoczą się w działaniu i podejmują inicjatywy, których celem jest okazanie solidarności z najmłodszymi na świecie, których prawa nie są respektowane. Nasza szkoła aktywnie włączyła się także w pomoc dzieciom w Jemenie.

      Nasza Szkoła włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF. Ten rok szkolny jest szczególny. Sytuacja epidemiczna w kraju i na świecie, a także wyzwania wynikające z procesu edukacji zdalnej, uniemożliwiają zorganizowanie uroczystych obchodów rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jednak uczniowie i nauczyciele nie zapominają o tym dniu i realizują aktywności on-line, które mają zwrócić uwagę odbiorców na prawa dzieci, zwłaszcza tych w Jemenie – kraju, w którym od lat trwa największy kryzys humanitarny XXI wieku.

       

    • Akcja charytatywna "Łańcuch dobra"
     • Akcja charytatywna "Łańcuch dobra"

     • Samorząd Uczniowski zaprasza do dolączenia się do  III edycji Akcji Charytatywnej "Łańcuch Dobra". Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie „Pro Salute”.

      Akcja jest prowadzona pod nazwą „Łańcuch Dobra” w powiązaniu z biciem rekordu długości łańcucha choinkowego z papieru, osiągniętego podczas II edycji akcji, czyli długości 115 km 497 m 7 cm.

       Uczniowie, którzy wezmą udział w tej akcji,  są proszeni o dostarczenie po skończonych lekcjach gotowego łańcucha do sekretariatu szkoły (do środy 25.11.) z dołączoną karteczką z imieniem i nazwiskiem wykonawcy i długością łańcucha oraz o przesłanie do mnie na mobidziennik 3 zdjęć z etapów tworzenia łańcucha.

      Osoby biorące udział otrzymają ocenę "6" z zachowania.

    • Rozstrzygnięcie konkursu "Najpiękniejszy kotylion"
     • Rozstrzygnięcie konkursu "Najpiękniejszy kotylion"

     • W konkursie na najpiękniejszy kotylion wzięło udział 50 uczniów. 

      Jury wyłoniło zwycięzców:

      1 miejsce: Bruno Rzepa z klasy 6b

      2 miejsce: Sebastian Kulesza z klasy 5a

      3 miejsce: Cyprian Nycek z klasy 4a

      Wyróżnienia otrzymali: 

      Kacper Skowroński z klasy 7b

      Martyna Cyran z klasy 4a

      Nikola Nowak z klasy 5a

      Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w konkursie, wszystkie nadesłane prace były piękne. Zapraszamy do udziału w nastepnych akcjach :)

    • Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień
     • Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

     • 21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.  Ze względu na pandemię Covid-19  nie spotkamy się wszyscy razem w jednym miejscu, ale ..... weźniemy udział w ogólnopolskiej wymianie kartek życzliwości. 

      Polega to na tym, że nasi uczniowie przygotuja kartki życzliwości,  a my później wymienimy sie  tymi  kartkami z uczniami  ze  Szkoły Podstawowej w Niedźwiedzicach. 

      Zrobione kartki uczniowie przynoszą do sekretariatu szkoły do dnia 23.11.2020r. 

    • „Mała książka - wielki człowiek”
     • „Mała książka - wielki człowiek”

     • Projekt „Mała książka – wielki człowiek” realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej .

       

      Nasza biblioteka szkolna włączyła się w kampanię społeczną „Mała książka - wielki człowiek”, organizowaną przez Instytut Książki. Kampania skierowana  jest do uczniów klas pierwszych szkół podstawowych. Jej celem jest zachęcenie pierwszoklasistów  do czytania,  rozwijania umiejętności rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, aż w końcu  do czerpania przyjemność z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych jak i tej odkrywanej samodzielnie.

      Każdy pierwszoklasista naszej szkoły otrzyma  pakiet książeczek: „Pierwsze abecadło” oraz „Książką połączeni,  czyli uczymy się czytać razem”. Do książeczek został  dołączony Kreatywny alfabet.

      Więcej informacji o kampanii „Mała książka - wielki człowiek”,  można znaleźć na stronie Instytutu Książki pod hasłem „Pierwsze abecadło” – Wyprawka Czytelnicza dla pierwszaka.

     • "Pożywne i zdrowe śniadanie to podstawa- dbanie o zdrowie to ważna sprawa"

     • Wszystkim nam zależy, aby dzieci były zdrowe i miały energię do nauki i zabawy. Chcielibyśmy także, aby miały równy start i nie czuły się gorsze od innych. Codzienne śniadanie pomaga im dobrze zacząć dzień i daje równy start w szkolne obowiązki. 

      Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

      6 listopada 2020r. klasy 0-3  przygotowały  wspólnie zdrowe śniadanie. Dzieci przyniosły  potrzebne produkty, z których wykonały zdrowe, pożywne kanapki. Wykorzystały do nich także  przyniesione z domu  warzywa. Na deser  zjadły przepyszne i zdrowe owoce. 

         Wspólne śniadanie było  dla nas świetną zabawą, a zarazem nauką o tym -jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie.

       

     • Praca pedagoga w czasie nauki zdalnej

     • W związku z wprowadzeniem nauczania zdalnego w szkołach od 9.11.2020r. pedagog szkolny będzie dostępny w godzinach od 9.00-15.00 pod numerem telefonu: 736 379 189. W razie sytuacji pilnych, wymagających nagłej interwencji możliwy jest kontakt osobisty po wcześniejszym umówieniu się przez telefom. 

    • Konkurs na kotylion o barwach narodowych
     • Konkurs na kotylion o barwach narodowych

     • Z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości Samorząd Szkolny ogłasza konkurs "Najpiękniejszy kotylion". Należy wykonać kotylion o barwach narodowych inspirowany kokardą narodową. Technika i materiały wykonania dowolne. Prace należy wykonać i przesłać zdjęcie do p. Justyny Sikory do 12.11.2020r.

      Uczniowie klas 4-5 za wykonanie kotylionu otrzymają ocenę celującą  z techniki, natomiast uczniowie klas 6-8 ocenę celującą z zachowania. Dodatkowo zostaną przyznane punkty na konto "Super Klasy". 

    • Rozstrzygnięcie konkursu "Najpiękniejsza dynia halloweenowa"a
     • Rozstrzygnięcie konkursu "Najpiękniejsza dynia halloweenowa"a

     • W konkursie wzięło udział 54 udzniów. Jury wybrało zwycięzców:

      1 miejsce: Oliwier Majchrzak z klasy 6a

      2 miejsce: Martyna Cyran z klasy 4a

      3 miejsce: Zuzanna Lehmann z klasy 4a

      Dodatkowo wyróznienia otrzymali:

      Filip Krynicki z klasy 6a

      Marcin Strojny z klasy 6b

      Oliwia Baranowska z klasy 7b

      Maja Garbulińska z klasy 5a

      Zuzanna Kupicz z klasy 8a 

       

    • Szlachetna Paczka
     • Szlachetna Paczka

     • SZLACHETNA PACZKA

      OD 2001 ROKU ZMIENIAMY HISTORIE.Łączymy biednych i bogatych. Uczymy mądrze pomagać. Rozwijamy wolontariuszy.A teraz dodatkowo uczymy Polaków, jak zarabiać więcej. Razem zmieniamy Polskę!

      SZLACHETNA PACZKA jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Wbrew pozorom, nie zajmuje się robieniem paczek. Jest oparta na pracy z darczyńcami i wolontariuszami. To oni pomagają rodzinom w potrzebie. Wolontariusze szukają rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc. A my tworzymy rozwiązania systemowe, dzięki którym konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi.SZLACHETNA PACZKA to również najlepiej zorganizowany projekt społeczny w Polsce. W ciągu jednego weekendu milion osób wymienia się rzeczami i całą siłą życzliwości. Mądrość i nowoczesne technologie. Biedni i bogaci. Media i ukryta bieda. Serce i logistyka. SZLACHETNA PACZKA łączy to wszystko.

      www.szlachetnapaczka.pl

      Do końca listopada w naszej Szkole prowadzimy zbiórkę: żywności (makarony, cukier, kisiel itp. oraz chemii potrzebnej w gospodarstwie domowym (proszki, żele do kąpieli, mydła itp.)

      Klasa która zbierze najwięcej produktów otrzyma dodatkowe punkty do SUPER KLASY (dotyczy klas 4-8).

      WAŻNE : PACZKI PROSZĘ PRZYNOSIĆ DO SEKRETARIATU W REKLAMÓWKACH Z KARTECZKĄ W ŚRODKU - OD JAKIEGO UCZNIA I KTÓREJ KLASY.

      Szkolny koordynator:  Artur Rak

    • NAJPIĘKNIEJSZA HALLOWEENOWA DYNIA
     • NAJPIĘKNIEJSZA HALLOWEENOWA DYNIA

     • Samorząd Uczniowski ogłasza konkurs: "Najpiekniejsza Dynia Halloweenowa". 

      Każdy uczeń, który przyśle  zdjęcie swojej dyni do p. Justyny Sikory otrzyma ocenę "6" z zachowania, a dodatkowo punkty będą doliczane do klasowego konta SUPERKLASY.

       Zdjęcia dyń  zostaną również umieszczone na stronie szkoły. 

      Termin nadsyłania dyń: 3 listopada, godzina 15.00.

      Zapraszamy wszystkich do udziały w konkursie!!!!

     • Zarządzenie nr 5 p.o. Dyrektora Szkoły

     • ZARZĄDZENIE NR 5/2020/2021

      z dnia 23.10. 2020 r.

      p.o. Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Aleksandra Kamińskiego w Wałbrzychu

      o zmianie trybu nauczania na tryb zdalny w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 6

      im. Aleksandra Kamińskiego w Wałbrzychu

       

      p.o. Dyrektora szkoły na podstawie:

      • Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 23 października 2020r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 ( Dz. U. z 2020 r. poz. 910 i 1378)

      • Ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz.U. z 11.01.2017 r. poz. 59),

      • Ustawy z dnia 7 września 1991r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2019 r. poz. 1481, 1818 i 2197),

      • Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz.U. 2003 nr 6 poz. 69 z późn. zm.)

      • Statutu Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Aleksandra Kamińskiego w Wałbrzychu

      p.o. Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Aleksandra Kamińskiego w Wałbrzychu zarządza:

       

      § 1

      Od dnia 26.10.2020r. do dnia 8.11.2020r. uczniowie klas IV-VIII Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Aleksandra Kamińskiego w Wałbrzychu będą brali udział w zajęciach zdalnych, a od 2.11.2020r w zajęciach on-line wedle ustalonego harmonogramu, który zostanie udostępniony poprzez e-dziennik oraz na stronie internetowej szkoły.

      § 2

      Każdy z uczniów przejdzie na formę zdalnego nauczania, jaka została wypracowana wcześniej z nauczycielem przy uwzględnieniu jego możliwości wyposażenia w sprzęt komputerowy a wszelkie trudności związane z tym procesem na bieżąco będą zgłaszane wychowawcom klas.

      § 3

      Wychowawcy klas podejmują działania mające na celu rozwiązanie problemów sprzętowych ucznia:

      1. powiadamiają o trudnościach dyrektora;

      2. pomagają w procesie pozyskania niezbędnego sprzętu z zasobów szkolnych;

      3. monitorują proces rozwiązania problemu do czasu jego pełnego rozwiązania, o czym informują dyrektora szkoły.

      § 4

      Szczegółowe obowiązki wychowawców klas opisuje załącznik nr 1 niniejszego Zarządzenia.

      § 5

      System nauczania zdalnego uwzględnia wszystkich uczniów znajdujących się w szkole.

      § 6

      Nauczyciele wszystkich przedmiotów przedstawiają (przypominają) swoim uczniom zasady współpracy, a także sposoby oceniania w zdalnym trybie nauki.

      § 7

      Nauczyciele powiadamiają rodziców o zasadach współpracy zdalnej w czasie zagrożenia pandemią. Szczegółowe zasady współpracy z rodzicami określa załącznik nr 2 niniejszego Zarządzenia.

      § 8

      Pracownicy administracji i obsługi w trakcie zdalnego trybu pracy szkoły pracują zgodnie z ustalonym i zatwierdzonym przez dyrektora szkoły harmonogramem.

      § 9

      Powrót do stacjonarnego trybu nauki nastąpi poprzez wydanie kolejnego zarządzenia dyrektora.

      § 10

      Zarządzenie wchodzi w życie z dniem 23 października  2020 r. i podlega ogłoszeniu w Księdze Zarządzeń.

       

       

      p.o. Dyrektora Szkoły

      Dorota Kominko-Krej

       

     • Zarządzenie nr 6 p.o. Dyrektora Szkoły

     • ZARZĄDZENIE NR 6/2020/2021

      z dnia 26.10.2020r.

      p.o. Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Aleksandra Kamińskiego w Wałbrzychu

      w sprawie zmian w szczegółowych warunkach i sposobach oceniania wewnątrzszkolnego uczniów

      w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 6 im. Aleksandra Kamińskiego w Wałbrzychu

       

      Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 23.października 2020r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 ( Dz. U. z 2020 r. poz. 910 i 1378) oraz na podstawie Statutu Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Aleksandra Kamińskiego w Wałbrzychu oraz szczegółowych warunków i sposobów oceniania wewnątrzszkolnego uczniów):

       

       

      p.o. Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Aleksandra Kamińskiego w Wałbrzychu zarządza:

       

      § 1

      Wprowadzenie następujących sposobów prowadzenia monitorowania osiągnięć uczniów opartych o metody i formy sprawdzania i oceniania, które stosowane przez nauczycieli powinny uwzględniać specyfikę przedmiotu oraz formę nauczania zdalnego:

      1. Metody ustne (ustne sprawdzanie wiedzy ucznia).

      2. Metody pisemne (prace pisemne).

      3. Metody praktyczne (wykonywanie prac praktycznych np. plastycznych).

      4. Projekty uczniowskie.

       

      § 2

      Sposoby weryfikacji wiedzy i umiejętności uczniów

      Dokonując analizy poziomu wiedzy i umiejętności uczniów w ramach metod wskazanych w § 1 należy stosować:

      1. Metody ustne (ustne sprawdzanie wiedzy ucznia).

      2. Metody pisemne (prace pisemne):

      • Wypracowanie (pisemna praca ucznia o wysokiej samodzielności, spoistości i dbałości redakcyjnej).

      • Sprawdzian (jest zbiorem kilku, kilkunastu pytań sprawdzających szczegółowe wiadomości - wiedzę lub umiejętności ucznia).

      • Formą sprawdzianu mogą być testy pisemne (zbiór zadań przeznaczonych do rozwiązania w określonym czasie, reprezentujących wybrany zakres treści kształcenia w taki sposób, by z ich wyników można wnioskować o poziomie opanowania tej treści, test może być przeprowadzony z wykorzystaniem metod on-line).

      • Zadania, ćwiczenia pisemne wykonywane w czasie lekcji.

       3. Metody praktyczne (wykonywanie prac praktycznych)

       4. Projekty uczniowskie

       § 3

      Sposoby informowania uczniów / rodziców o postępach ucznia w nauce, a także uzyskanych przez niego ocenach

       

      1. Informacja na temat poziomu opanowania przez ucznia wiedzy i umiejętności, musi mieć charakter informacji zwrotnej kształtującej – ocena kształtująca (stopień i komentarz) pisemna lub ustna.

      2. Stopień jest informacją o poziomie opanowania wiedzy (wiadomości) i umiejętności.

      3. Wystawienie stopni szkolnych (wg obowiązującej skali) polega na określeniu poziomu opanowanych przez ucznia wymagań edukacyjnych wynikających ze szczegółowych warunków i sposobu oceniania wewnątrzszkolnego opisanych w statucie szkoły.

      4. Komentarz zawiera w szczególności cztery elementy:

      • wyszczególnienie i docenienie dobrych elementów pracy ucznia,

      • wskazanie tego, co wymaga poprawienia lub dodatkowej pracy ze strony ucznia, aby uzupełnić braki w wiedzy oraz opanować wymagane umiejętności,

      • przekazanie uczniowi wskazówek, w jaki sposób powinien poprawić pracę,

      • wskazanie uczniowi sposobu, w jaki powinien pracować dalej.5. Informację zwrotną o wyniku postępów ucznia należy przekazać drogą elektroniczną (e-mail ucznia/rodzica) lub telefonicznie.

       5. Informację zwrotną o wyniku postępów ucznia należy przekazać drogą elektroniczną (e-mail ucznia/rodzica) lub telefonicznie.

       6. Jednocześnie informuję, w tej sytuacji miejscem przechowywania danych jest również miejsce pobytu nauczyciela.

       

       § 4

      Zarządzenie wchodzi w życie z dniem 26 października  2020 r. i podlega ogłoszeniu w Księdze Zarządzeń.

       

       

      p.o. Dyrektora Szkoły

      Dorota Kominko-Krej

       

    • Pasowanie na Pierwszoklasistę.
     • Pasowanie na Pierwszoklasistę.

     •  W środę, dnia 21.10.2020r. odbyła się w naszej szkole niezwykle ważna Uroczystość Ślubowania i Pasowania na uczniów klasy pierwszej. To wydarzenie zawsze wzbudza wiele wiele emocji, zarówno wśród uczniów, nauczycieli oraz rodziców. Niestety w tym roku, w związku z sytuacją pandemiczną panującą w naszym kraju, uroczystość Pasowania odbyła się bez udziału rodziców oraz zaproszonych gości. 

      Uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne.  To był egzamin, który zdali na szóstkę.

        Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Aleksandra Kamińskiego w Wałbrzychu. 

       Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.  Nie zabrakło też upominków od Pni Poseł na Sejm RP Izabeli Katarzyny Mrzygłockiej,  Radnego Rady Miejskiej Wałbrzycha  Pana Ryszarda Nowaka, Rodziców oraz kolegów ze starszych klas.  

      Do grona społeczności szkolnej wstąpili: Bartosz Bęben, Aleksandra Bonior, Julia Danielewska, Dźwigaj Aleksander, Garbuliński Dominik, Grzywna Olga, Paulo Jędrzejak, Artur Jędrzejczyk, Maja Kalinowska, Oliwier Kasjanik, Zofia Kopinowska, Nicolas Krośnicki, Klara Makowska, Damian Mika, Julia Młynek,  Kacper Obrzut, Nataniel Pełka, Maja Purwin, Michał Skorubski, Livia Stachura, Zuzanna Szklanko, Zofia Turczańska, Paulina Wątor, Jakub Wilczyński, Filip Wojciechowski, Julia Wylegała, Kacper Zaniewicz - Klimek. 

      Kochane Pierwszaki! Cieszymy się, że jesteście już uczniami i życzymy Wam sukcesów w nauce. 

      Niech zdobywanie wiedzy będzie dla Was radością!

      Powodzenia!!!!

      Film z uroczystości --->   Film z uroczystości