• Żołnierze Wyklęci - Bohaterowie Niezłomni
     • Żołnierze Wyklęci - Bohaterowie Niezłomni

     • Dnia 29.03.br., w Publicznej Szkole Podstawowej numer 6 im. Aleksandra Kamińskiego, odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu historycznego. Po raz drugi placówka była organizatorem Powiatowego Konkursu Literacko-Plastycznego "Żołnierze Niezłomni-Bohaterowie Wyklęci". Do konkursu przystąpiło 95 uczestników z 8 wałbrzyskich szkół podstawowych  i powiatu. Nadesłane prace ocenione zostały w czterech kategoriach:

      -literacka- kartka z pamiętnika

      -poezja

      -znaczek pocztowy

      -projekt pomnika.

      Zwycięskie prace plastyczne zostały wyeksponowane, a prace literackie zaprezentowane podczas uroczystości. Nagrody za twórczość literacką w kategorii kartka z pamiętnika otrzymali:

      I miejsce Maja Siolarska PSP23 Wałbrzych

      II miejsce Aleksandra Kurasińska PSP28 Wałbrzych

      III miejsce Antonina Wiącek SP Stare Bogaczowice. 

      W kategorii poezja:

      I miejsce Lena Szymańska PSP 2 Wałbrzych

      II miejsce Oliwia Koncewicz ZSP Boguszów Gorce

      III miejsce Julia Zeszutek PSP 6 Wałbrzych

      wyróżnienie otrzymał Rafał Wojdyła PSP 6 Wałbrzych.

      Na uwagę zasługiwały równie ciekawe prace plastyczne. W kategorii znaczek pocztowy zwyciężyła Ingrid Daec z ZSP Boguszów-Gorce.

      II miejsce zajęła Oliwia Radoch z PSP2 Wałbrzych

      III miejsce Wiktoria Rurka SP  Stare Bogaczowice. Wyróżnienie otrzymali:

      Aleks Kondracki ZSP nr1 Boguszów Gorce

      Zuzanna Lewandowska ZSP1 Wałbrzych

      Bruno Rzepa PSP6 Wałbrzych

      Patrycja Ryś ZSP Boguszów-Gorce.

      Najciekawszy projekt pomnika przygotowali:

      I miejsce Zofia Pyrek PSP2 Głuszyca

      II miejsce Natalia Marciniec ZSP  Boguszów-Gorce

      III miejsce Zuzanna Ławkajtis PSP 23 Wałbrzych.

      Wyróżnienie otrzymał:

      Jakub Kryściak ZSP Nr1 Wałbrzych.

      Wszyscy laureaci konkursu i wyróżnieni otrzymali nagrody oraz dyplomy pamiątkowe.

      Wszystkim laureatom oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy

    • "Wszystkie Kolory Świata"
     • "Wszystkie Kolory Świata"

     • W lutym 2022r. uczennice klas 8a - Julia Rozmus oraz 8b - Emilia Samko dostarczyły do szkoły swoje laleczki UNICEF wraz z ich aktem urodzenia: laleczkę Izabelę pochodzącą z Polski oraz laleczkę Kim pochodzącą z Korei Południowej. Laleczka Kim wzięła również udział w głosowaniu. W marcu 2022r. zdjęcia laleczek zostały zaprezentowane na stronie szkoły. Obie laleczki znalazły swoich opiekunów - została wpłacona darowizna w łącznej kwocie 40 zł. Darowizna została wpłacona na rachunek bankowy Stowarzyszenia UNICEF Polska.

    • Pierwszy Dzień Wiosny
     • Pierwszy Dzień Wiosny

     • Pierwszy Dzień Wiosny od wieków uznawany jest za magiczny i cudowny. Zima ustępuje miejsca budzącej świat do życia wiośnie, która niesie ze sobą nowe nadzieje na rozwój, szczęście i powodzenie. Świat staje się piękny i kolorowy. Przyjście nowej pory roku wiosny jest doskonałą okazją do tego, aby uzmysłowić dzieciom, jak wielkie bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda. W naszej szkole przygotowania do tego dnia rozpoczęły się dużo wcześniej. Zmieniła się dekoracja w szkole, dzieci wykonały marzanny, kolorowe gaiki, ozdobne kwiaty. Tak przygotowane klasy I - III przeszły w tradycyjnym, barwnym pochodzie dookoła szkoły, aby spalić marzannę, a tym samym pożegnać zimę i powitać wiosnę. Na korytarzach szkolnych odbył się kiermasz słodkości przygotowany przez uczniów klas IV - VIII. Dziękujemy za wiosenne przebrania: uczniom i nauczycielom, dziękujemy wszystkim za dobry humor i za ten pierwszy wiosenny dzień. A wszystkim na wiosnę polecamy wiersz Kazimierza Wierzyńskiego:

      „Zielono mam w głowie”

      Zie­lo­no mam w gło­wie i fioł­ki w niej kwit­nąna klom­bach mych my­śli sa­dzo­ne za mło­duPod słoń­cem co dało mi du­szę błę­kit­nąi któ­re mi świe­ci bez trosk i za­cho­du.Roz­da­ję wo­ko­ło mój uśmiech, bu­kie­tyroz­da­ję wo­ko­ło i je­stem ra­do­snąwi­chu­rą za­chwy­tu i szczę­ścia po­etyco za­miast czło­wie­kiem po­wi­nien być wio­sną!

    • Dzień Świętego Patryka
     • Dzień Świętego Patryka

     • W związku ze zbliżającym się Dniem Świętego Patryka, w dniu dzisiejszym w naszej szkole odbył się Dzień Języka Angielskiego dla klas 4-8. Celem wydarzenia była przede wszystkim popularyzacja nauki języka angielskiego i pokazanie wam, że uczenie się języka angielskiego może być niezłą zabawą i przygodą.

      Nasze spotkanie miało charakter konkursu i składało się z następujących etapów:

      - recytacja wiersza,

      - prezentacja piosenki,

      - quiz o Wielkiej Brytanii.

      Uczniowie otrzymali punkty za każdą aktywność, jak również za ilość osób ubranych w kolorze zielonym w każdej klasie oraz ilość rekwizytów.

      Na początku zaprezentowane zostały interesujące fakty dotyczące Dnia Świętego Patryka. Uczniowie dowiedzieli się o pochodzeniu i historii Świętego Patryka oraz tradycji obchodów tego święta na świecie, jak również o legendach i symbolach związanych z tym szczególnym dniem.

      Wybrani uczniowie recytowali wiersze związane z tym świętem. Każda klasa miała również okazję zaśpiewać piosenkę w języku angielskim z lat 80-tych. 

      klasa 4a - „Listen to your heart”.

      klasa 5a - „Eye of the tiger”

      klasa 6a - „Don’t worry, be happy”.

      klasa 7a - „Live is Life”.

      klasa 7b will - „Sweet dreams”.

      klasa 8a - „Neverending story”.

      klasa 8b - „I want to break free”.

      Odbył się również quiz, podczas którego reprezentacje klas wykazywały się znajomością geografii, kultury oraz symboli Wielkiej Brytanii.

      Uczniowie wraz z nauczycielkami języka angielskiego i wychowawcami zaangażowali się w przygotowania do Dnia Świętego Patryka.

      W rezultacie mamy przyjemność ogłosić, że klasa 7b zajęła I miejsce i otrzymała główna nagrodę: czekoladowe ciasto oraz 5 dodatkowych punktów dla każdego ucznia dodanych do punktacji w najbliższym teście z języka angielskiego.

      Brawo, Drodzy Uczniowie!!! Serdeczne gratulacje!!!

    • Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku
     • Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku

     • Kolejne sukcesy sportowe naszych „kiziorów” Powiatowy etap rozgrywek „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” kończymy na I i II miejscu. W kategorii U10 po bardzo emocjonującym meczu finałowym (wyrównanie przeciwników na 10 sekund przed końcowym gwizdkiem) wygrywamy ostatecznie w rzutach karnych z UKS „9” Wałbrzych i zdobywamy kwalifikacje na etap wojewódzki. Starsi koledzy z U12 po wygraniu meczów eliminacyjnych w finałowym spotkaniu mierzyli się z gospodarzami SP 21. Po bardzo ambitnej walce ostatecznie lepsi okazali się nasi przeciwnicy, którym gratulujemy zwycięstwa. My cieszymy się ze srebrnych medali, całym turniejem potwierdzamy nasze aspiracje i waleczny „charakter” sportowy naszej szkoły. 

      Drużyna U10

      Fabian Rzepecki (3A)

      Xavier Rzepecki (3A)

      Kaspian Świętek (3A)

      Jakub Sikorski (3A)

      Igor Cichowski (3A)

      Nikodem Rosicki (3B)

      Drużyna U12

      Tymon Słonina (6A)

      Kajetan Rogalski (6A)

      Konrad Lemanowicz (5A)

      Dominik Domek (4A)

      Damian Mierczyński (4A)

      Antek Motyl (4A)

      Selekcjoner: Fabian Kurzawiński

      Turniej jest jedną z najszybciej rozwijających się inicjatyw Grassroots w Polsce, oraz jest największym w Europie turniejem piłkarskim dla dzieci w trzech kategoriach wiekowych: do lat 8, 10 i 12. W Turnieju uczestniczą szkoły, uczniowskie kluby sportowe, kluby sportowe oraz podmioty prowadzące działalność sportowo-edukacyjną. Tym bardziej cieszy sukces naszej placówki.

    • Matematica Applicata
     • Matematica Applicata

     • 15 marca br. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Powiatowym Konkursie Interdyscyplinarnym "Matematica Applicata", którego organizatorem była PSP nr 15 w Wałbrzychu. Julia Rozmus, Agata Sikorska, Michał Kokot i Kacper Skowroński - uczniowie klas 8a i 8b pod kierunkiem pana Artura Raka przygotowywali się do konkursu. Zadania były na wysokim poziomie - trzymamy za nich kciuki!

    • Powitanie wiosny 2022
     • Powitanie wiosny 2022

     • Samorząd Uczniowski serdecznie zaprasza do udziału w obchodach Pierwszego Dnia Wiosny 21 marca 2022. Program obchodów przewiduje:
      1. Konkurs klasowy na najciekawszą marzanę - każda klasa przygotowuje ciekawą i oryginalną marzannę. Udział oraz zwycięstwo w konkursie gwarantują dodatkowe punkty na konto Super Klasy.
      2. Kiermasz babeczek - każda klasa przygotowuje babeczki (nie mogą być z kremem i nie mogą być ciasta "z blachy"), które będą sprzedawane 21 marca podczas przerw. Zgromadzone fundusze zostaną przekazane na zakup plecaków i przyborów dla uczniów z Ukrainy, którzy rozpoczęli (i kolejnych, którzy wkrótce rozpoczną) naukę w naszej szkole. Liczba przygotowanych babeczek zostanie przeliczona na liczbę punktów na konto Super Klasy. 
      3. Wiosenny pokaz mody - uczniowie i uczennice chętni do udziału w pokazie zgłaszają się do opiekuna Samorządu Uczniowskiego - p. Marceli Rak. Udział w pokazie zostanie nagrodzony dodatkowymi punktami na koncie Super Klasy.

      Serdecznie zapraszamy do udziału we wszystkich atrakcjach. Liczymy na pomoc i wsparcie nauczycieli.

      Pozdrawiam, Marcela Rak

    • PLECAK SZKOLNY
     • PLECAK SZKOLNY

     • Zachęcamy wszystkich do włączenia się do akcji organizowanej przez Fundusz Regionu Wałbrzyskiego - "Plecak szkolny dla Ukrainy".

      Pomóżmy razem skompletować plecaki szkolne wraz z wyposażeniem w niezbędne artykuły szkolne (piórniki, kredki, bloki, ołówki, długopisy, pisaki itp.). Plecaki te zostaną przekazane dzieciom, które rozpoczęły już lub lada chwila rozpoczną naukę w wałbrzyskich szkołach podstawowych.

      Wyprawki można przynosić do punktów:

      ZSP Nr 5 przy ul. Limanowskiego 15 w Wałbrzychu

      siedziby RWS "Biały Kamień" przy ul. Andersa 145 w Wałbrzychu.

      Szczegóły akcji znajdują się w poniższym linku:

      http://frw.pl/17700/rusza-akcja-plecak-szkolny-dla-ukrainy/

      Część z wyprawek zostanie przekazana dzieciom z Ukrainy, które będą uczyły się w naszej szkole.

      Jednocześnie zwracamy się o pomoc w wyposażeniu dzieci ukraińskich, które od 14.03.22 rozpoczną naukę w PSP 6. Część z nich w ogóle nie posiada zeszytów oraz przyborów szkolnych. Jeżeli jest możliwość przekazania plecaków, zeszytów, artykułów piśmienniczych, prosimy o dostarczenie ich jak najszybciej do sekretariatu szkoły.

      Za okazane wsparcie dziękujemy!

    • REKRUTACJA TRWA!
     • REKRUTACJA TRWA!

     • Cały czas trwa rekrutacja do klas "0" a już w najbliższą środę tj. 9 marca rozpoczynamy zapisy do klas I - zapraszamy do obejrzenia krótkiego video, w którym dowiecie się jak uczniowie spędzają czas i jak wygląda życie szkoły. Ponadto właśnie 9 marca w godzinach 16:30-18:00 będzie można odwiedzić "Szóstkę" podczas "Dnia Otwartego" i na żywo porozmawiać, poznać nas - dyrekcję, nauczycieli oraz całe grono pedagogiczne. Zapraszamy!

    • Zapisy do szkoły
     • Zapisy do szkoły

     • Zapraszamy rodziców 6 i 7-latków do zapisów do naszej szkoły.
      Rekrutacja rozpocznie się już niebawem:
      Klasy „0” - 01.03.2022 r. - 14.03.2022 r.
      Klasy „1” - 09.03.2022 r. - 23.03.2022 r.
      Poniżej krótki film „z życia szkoły”. 
      Zobacz, przyjdź i zostań z nami!!!

    • Dzień Otwarty
     • Dzień Otwarty

     • 9 marca 2022 r. odbędzie się w naszej szkole od godziny 16.30 do 18.00 Dzień Otwarty. Zapraszamy rodziców 6 i 7 -latków do naszej szkoły na Dzień Otwarty. Podczas wizyty będzie możliwość zapoznania się ze szkołą i jej ofertą oraz uczącymi w niej nauczycielami. Serdecznie  zapraszamy

    • Postaw na „szóstkę”
     • Postaw na „szóstkę”

     • „Szóstka” jest miejscem wyjątkowym. Dokładamy wszelkich starań, by panowała tu serdeczna, przyjazna, życzliwa atmosfera. Oferujemy indywidualne podejście do każdego ucznia, otaczając go życzliwą opieką oraz wsparciem w zdobywaniu wiedzy i rozwijaniu jego zainteresowań. Staramy się stworzyć klimat sprzyjający osiąganiu sukcesów, budowaniu poczucia własnej wartości i kształtowaniu osobowości. Podejmujemy się również licznych działań na rzecz rozwoju dzieci. Zapewniamy wysoko wykształconą, kompetentną kadrę nauczycielską, wysoki poziom nauczania według programów uwzględniających obowiązkową na tym etapie nauki podstawę programową kształcenia ogólnego. Przyjdź i zapoznaj się z ofertą edukacyjną placówki oraz warunkami przyjęcia malucha do szkoły. Wybór pierwszej szkoły dla dziecka to niezwykle ważna kwestia, która może mieć ogromny wpływ na jego życie.

    • Głosowanie na laleczkę UNICEF
     • Głosowanie na laleczkę UNICEF

     • Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie. Nasza szkoła bierze udział w projekcie edukacyjnym „Wszystkie Kolory Świata VI”, który ma na celu uświadomić dzieci i młodzież, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami, a ponadto, że dzięki ich zaangażowaniu można uratować życie dziecka dzięki szczepieniom. Akcję „Wszystkie Kolory Świata VI” wspiera Ambasador Dobrej Woli UNICEF Majka Jeżowska. Każdego roku podstawowe szczepienia ratują życie od 2 do 3 milionom dzieci na świecie. Wystarczy zaszczepić dziecko, aby było ono chronione przed tragicznymi skutkami takich chorób jak: gruźlica, odra, tężec, błonica, krztusiec czy polio. Szczepienie to najbardziej skuteczny i najtańszy sposób walki z wieloma chorobami. W ramach tej akcji uczniowie przygotowali charytatywne, szmaciane laleczki UNICEF. Laleczki te są niezwykłe, ponieważ symbolizują pomoc uczniów dla najbardziej potrzebujących dzieci na świecie. Każda z nich ma swoją tożsamość. Dzieci wybrały kraj pochodzenia dla wykonanej przez siebie laleczki (w naszym przypadku była to Korea Południowa oraz Polska), określiły jej kolor skóry, strój, a także imię i wiek, które umieściły w „akcie urodzenia”. W akcję mogli się zaangażować rodzice, dziadkowie i opiekunowie dzieci. Dzięki tej międzypokoleniowej współpracy powstały małe, szmaciane dzieła sztuki. Pochodząca z Korei Południowej laleczka  o imieniu KIM została zgłoszona do konkursu na NAJBARDZIEJ ORYGINALNĄ LALECZKĘ.

      Osoby, które chcą oddać głos na naszą laleczkę, muszą wejść na stronę konkursową wszystkiekoloryswiata.unicef.pl, wybrać zdjęcie laleczki (str. 21) i oddać na nie głos, logując się na swoje konto na Facebooku. (zdjęcie laleczki w załączniku).

       Głosowanie odbędzie się w dniach od 10 marca (od godziny 11:00) do 18 marca (do godziny 11.00).

       Zachęcamy do głosowania!!!

    • Dzień Bezpiecznego Internetu
     • Dzień Bezpiecznego Internetu

     • Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata. Z pełną listą zaangażowanych państw i instytucji oraz podjętymi przez nie działaniami można zapoznać się na stronie www.saferinternetday.org
      W naszej szkole były realizowane działania, mające na celu popularyzowanie wśród uczniów wiedzy na temat świadomego, wolnego od zagrożeń korzystania z Internetu i ochrony prywatność (przede wszystkim swoich danych osobowych i innych poufnych informacji). Aby przybliżyć uczniom zasady bezpiecznego Internetu nauczyciel informatyki oraz wychowawcy klas przeprowadzili lekcje, na których omówili zagadnienia bezpieczeństwa, praw autorskich, zagrożeń w sieci, zagadnień cyberprzemocy, przygotowali z uczniami wystawy plakatów na korytarzu szkolnym, a uczniowie wzięli udział w quizach dotyczących bezpieczeństwa w sieci. Uczniowie podczas zajęć oglądnęli prezentacje oraz filmy związane z tym zagadnieniem.

    • Kinder Joy of moving
     • Kinder Joy of moving

     • Sportowych występów ciąg dalszy.  W ogólnopolskich rozgrywkach Kinder Joy of moving wystąpiła drużyna złożona z uczniów naszej szkoły: Hubert Ciszyński, Dawid Sajewicz, Sebastian Różański, Sebastian Kulesza Dzięki kooperacji z KPS Chełmiec Wałbrzych mogliśmy wystartować w turnieju wojewódzkim, w którym ostatecznie zajęliśmy 10 miejsce w gronie 12 ekip.  Rywalizując z najlepszymi dolnośląskimi klubami nabieramy doświadczenia, które z pewnością zaprocentuje w przyszłości.  Tak trzymać!

    • Mistrzostwa Wałbrzycha w tenisie stołowym
     • Mistrzostwa Wałbrzycha w tenisie stołowym

     • Mistrzostwa Wałbrzycha w tenisie stołowym możemy podsumować hasłem „dziewczyny lubią złoto i brąz”. W Igrzyskach dzieci (klasy 4-6) zajmujemy 1 miejsce natomiast w Igrzyskach młodzieży szkolnej (klasy 7-8) 3 miejsce w kategorii dziewcząt - ekipy chłopców uplasowały się na 5 pozycji w obu turniejach finałowych. 

      Igrzyska dzieci: Lena Wojciechowska, Wiktoria Kubiak, Kinga Kuzawska (klasa 4a)

      Igrzyska młodzieży szkolnej: Nicole Kontny, Julia Rozmus, Katarzyna Kida (klasa 8a)

      Igrzyska dzieci: Antek Motyl, Damian Mierczyński, Mateusz Traczykowski, Dominik Domek (klasa 4a)

      Igrzyska młodzieży szkolnej: Michał Kokot, Igor Siwiec, Nikodem Niedbalski (klasa 8a)

      Opiekun: Fabian Kurzawiński

    • Bal Karnawałowy klas I - III
     • Bal Karnawałowy klas I - III

     • W poniedziałek w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa. Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Sala zabaw wyglądała inaczej niż zwykle - zamieniła się w prawdziwą salę balową. Udekorowana kolorowymi balonami, serpentynami, kokardami zachęcała do szalonej zabawy młodszych uczniów klas I - III. W szkole zaroiło się od spidermanów, piratów, rycerzy, policjantów, kowbojów, klaunów, czarodziejów. Były wróżki, księżniczki, zakonnica, diabły, koty, motyle, różne inne stwory i dziwadła. Stroje były barwne, oddawały nawet najdrobniejsze szczegóły wybranej postaci. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie. Wszyscy bawili się znakomicie, bo humor dopisywał zarówno dzieciom oraz wychowawcom. Wychowawcy klas I - III bawili się wspólnie z dziećmi. Były korowody, kółeczka i tańce w parach. Podczas zabawy karnawałowej wybrano też króla i królową balu. Tegoroczna zabawa karnawałowa w naszej szkole należała do udanych. Na twarzach dzieci gościł przez cały czas uśmiech.

    • Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
     • Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

     • 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. To święto tych, którzy po 1944 roku nie zgodzili się, by Polską rządziła komunistyczna władza z nadania Moskwy. Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych jest wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie ojczyzny. Dziś wspólnie wraz z władzami miasta Wałbrzycha upamiętniliśmy „Wyklętych” Bohaterów. Delegacja z naszej szkoły wzięła udział wraz opiekunami w tej uroczystości.

    • Zajęcia Be. Eco
     • Zajęcia Be. Eco

     • W ubiegłym tygodniu uczniowie z klasy 3a i 2a uczestniczyli w zajęciach z programu Be. Eco. Lekcje poświęcone były tematyce zmianom klimatycznym oraz segregowaniem odpadów. Wszyscy uczniowie z klas I - III przygotowują się do podsumowania wiedzy, które zakończy się uczestnictwem w konkursie majowym. Zapraszamy do galerii zdjęć.