• DZIEŃ OTWARTY w "SZÓSTCE"

     • Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 im. Aleksandra Kamińskiego w Wałbrzychu serdecznie zapraszają Dzieci i Rodziców przyszłych klas pierwszych i „0” na Dzień Otwarty w „Szóstce”, który odbędzie się 9 marca 2021 (wtorek) o godzinie 17:00.

      „Szóstka” jest miejscem wyjątkowym. Dokładamy wszelkich starań, by panowała tu serdeczna, przyjazna, życzliwa atmosfera. Oferujemy indywidualne podejście do każdego ucznia, otaczając go życzliwą opieką oraz wsparciem w zdobywaniu wiedzy i rozwijaniu jego zainteresowań. Staramy się stworzyć klimat sprzyjający osiąganiu sukcesów, budowaniu poczucia własnej wartości i kształtowaniu osobowości. Podejmujemy się również licznych działań na rzecz rozwoju dzieci. Zapewniamy wysoko wykształconą, kompetentną kadrę nauczycielską, wysoki poziom nauczania według programów uwzględniających obowiązkową na tym etapie nauki podstawę programową kształcenia ogólnego.

      Przyjdź i zapoznaj się z ofertą edukacyjną placówki oraz warunkami przyjęcia malucha do szkoły. Wybór pierwszej szkoły dla dziecka to niezwykle ważna kwestia, która może mieć ogromny wpływ na jego dalszą edukację.

     • BAL KARNAWAŁOWY

     • 29 stycznia 2021 roku w naszej szkole odbył się Bal Karnawałowy. Wzięli w nim udział uczennice i uczniowie klas 0 - III. Dzieci wystrojone w barwne stroje księżniczek, myszek, kotów, wojowników Ninja, czarodziejów i innych popularnych postaci wesoło bawiły się w rytmie najgorętszych przebojów. Ujawniły się liczne talenty taneczne. Oprawę muzyczną i rolę wodzirejów wzięli na siebie wychowawcy świetlicy i musimy przyznać, że spisali się na medal. Zabawa była wspaniała. Potwierdzają to poniższe zdjęcia. Dzieci nie mogą doczekać się następnej takiej zabawy.

      Po więcej zapraszamy do galerii :) 

     • REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2021/2022 - ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY I KLASY PIERWSZE

     • Szanowni Państwo, w związku ze zbliżającą się rekrutacją prowadzoną na rok szkolny 2021/2022 do oddziałów przedszkolnych oraz klas pierwszych publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Wałbrzych, pragniemy poinformować, iż w celu ograniczenia niebezpieczeństwa zarażenia się koronawirusem COVID 19 w/w rekrutacja odbywać się będzie wyłącznie w wersji elektronicznej poprzez system NABO (bez konieczności składania wniosków w wersjach papierowych). Ponadto potwierdzenie przez rodzica/ prawnego opiekuna woli przyjęcia następować będzie telefonicznie poprzez złożenie ustnej deklaracji. 


      Informujemy, że pracownicy Publicznej Szkoły Podstawowej  nr 6 im. Aleksandra Kamińskiego w Wałbrzychu, będą prowadzić porady i pomoc telefoniczną dot. elektronicznego wypełniania wnisków rekrutacyjnych w systemie NABO w godzinach 8:30 - 14:00, tel. 74 847 77 20


      Poniżej najważniejsze informacje dotyczące postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2021/2022.

      nabor_2020-2021_-__szkoly_podstawowe.odt

      nabor_2021-2022_-__szkoly_podstawowe.odt​​​​​​​

     • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

     • Tradycją naszej szkoły stały się już coroczne spotkania z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. To wyjątkowe dni, jedne z najmilszych i najsympatyczniejszych świąt w kalendarzu. Dnia 22 stycznia uczniowie klas 0 - III pod opieką wychowawczyń przygotowali wspaniałe występy. Poprzez inscenizację, wiersze, piosenki oraz wspólną zabawę mogły wyrazić kochanym Babciom i Dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie.

      Wszystkie Babcie i Wszystkich Dziadków zapraszamy do obejrzenia życzeń przygotowanych przez kochające wnuczki i wnuków.

     • WF na śniegu. Niemożliwe? A jednak...

     • Za oknem zimowa aura i śnieg, który dzieci przecież uwielbiają. To świetna okazja, aby zażyć ruchu na świeżym powietrzu, przy okazji świetnie się bawiąc. 

      Dzieci robiły ślady na śniegu, tropiły innych po śladach, pokonywały tor przeszkód, wykonywały ćwiczenia z nietypowymi przyborami. Wspominamy te zajęcia z radością i uśmiechem.


      Po więcej zapraszamy do galerii :) 

    • Konkurs fotograficzny rozstrzygnięty.
     • Konkurs fotograficzny rozstrzygnięty.

     • Miło jest nam poinformować o zwycięskich fotografiach w SZKOLNYM KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM 2020. Fotografie wybrane prze Jury prezentujemy poniżej. Autorami fotografii są Alicja Batorska (4a) oraz Stanisław Wojtasiński (2A).

      Jak również wielkie gratulacje dla Mai Majewskiej uczennicy klasy 2A. Tym razem Państwo zdecydowaliście o wygranej Mai w plebiscycie internetowym na najlepszą fotografię. Poniżej prezentujemy świetną fotografie naszych uczniów.

      Maja Majewska 2A, Stanisław Wojtasiński 2A, Alicja Batorska 4A

    • Kangur matematyczny 2021
     • Kangur matematyczny 2021

     • KANGUR MATEMATYCZNY 2021

      Zapraszamy do zapisów na XXX edycję Międzynarodowego Konkursu Kangur. Można już zgłaszać szkołę i kolejne grupki uczniów. Wpisowe od ucznia 10 zł.

      Konkurs odbędzie się w czwartek 18 marca 2021.

      Jeżeli przeprowadzenie Konkursu w poszczególnych szkołach będzie niemożliwe, Komitet Organizacyjny Konkursu może zdecydować o jego przeprowadzeniu za pośrednictwem internetu,

      we współpracy ze Szkolnymi Koordynatorami Konkursu. W takiej sytuacji Komitet wyznacza datę i czas konkursu oddzielnie dla każdej kategorii lub poziomu wiekowego.

      Ponadto, z uwagi na brak kontroli, nie przyznaje się nagród, o których mowa w § 19 niniejszego Regulaminu. Zamiast nagród przewidziane są upominki

      dla uczestników wskazanych przez Szkolnych Koordynatorów Konkursu.

      Czas rozwiązywania testu za pośrednictwem internetu zostaje wydłużony do 90 minut.

      Na razie 18 marca przygotowujemy się do konkursu tradycyjnego (papierowego) dla wszystkich. Organizator konkursu w Toruniu jest przygotowany na ewentualny inny termin online

      (z innymi zadaniami dla każdej kategorii) i on podejmie decyzję w razie zaistnienia ograniczeń związanych z pandemią.

     • Aktywnie po zdrowie

     • Nie jest tajemnicą, że sport to samo zdrowie. Nawet jeśli dziecko uczęszcza na sportowe zajęcia dodatkowe, nie warto rezygnować z wychowania fizycznego w szkole. To bardzo dobry sposób na odrobinę ruchu i rozprostowanie kręgosłupa ucznia między lekcjami.

    • Wyniki konkursu bożonarodzeniowego na "Najpiękniejszy piernik"
     • Wyniki konkursu bożonarodzeniowego na "Najpiękniejszy piernik"

     • W konkursie wzięło udział 50 uczniów. Jury nagrodziło następujące osoby:

      I miejsce - Marcin Strojny klasa VI b

      II miejsce - Kaja Kołodziejczyk klasa VI a

      III miejsce - Emilia Samko klasa VII b

      Wyróżnienia:

      Jagoda Adamska klasa VII b

      Oliwia Baranowska klasa VII b

      Oliwia Bębeniec klasa VII b

      Martyna Cyran klasa IV a

      Klaudia Kurowska VI b

      Agata Sikorska VII b

      Tymon Słonina V a

      Wiktoria Wędzonka V a 

     • Wieeeelka zbiórka - CHARYTATYWNIE DLA ZWIERZĄT

     • Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice, Uczniowie, Przyjaciele!

      ....przed nami zima, najcięższy czas dla niechcianych, zaniedbanych i porzuconych zwierząt. Najlepszą i najpiękniejszą pomocą będzie podarowanie im szansy na lepsze życie i dlatego właśnie zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie naszej akcji przez włączenie się do zbiórki pt: "CHARYTATYWNIE DLA ZWIERZĄT".

      Liczymy, że los zwierząt nie jest Państwu obojętny i wspólnie pomożemy im przetrwać zimę! Zebrane dary zostaną przekazane do Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Wałbrzychu, pobliskich organizacji oraz domów tymczasowych działających dla dobra zwierząt.

      Potrzebne dary można przywozić bezpośrednio do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 im. Aleksandra Kamińskiego w Wałbrzychu, przy ulicy Gen. Andersa 50 ( Biały Kamień).

      Istnieje również możliwość - po wcześniejszym kontakcie - pozostawienia darów w:

      JEDLINA ZDRÓJ - 790232205

      MIEROSZÓW - 504545641

      DZIEĆMOROWICE - 668690846

      oraz pod adresem siedzib naszych Partnerów:

      Spedition Dąbrowski

      Żak Szkoła

      Hufiec ZHP Ziemi Wałbrzyskiej im. hm. Alojzego Ciasnochy

      Biard-Met Blacharstwo i Lakiernictwo

      Balmet - Paweł Pilarczyk

       

      Dzielenie się tym co mamy – to dobry nawyk.

      Zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu, gdzie na bieżąco informujemy o wszystkim. 

     • Pandemia COVID-19 - film edukacyjny

     • Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie.

      Żyjemy w czasach pandemii COVID-19. To moment olbrzymich wyzwań, przed którymi wszyscy stanęliśmy. Aby pomóc zrozumieć obecną sytuację oraz przybliżyć zasady zachowania, mające zapobiec rozprzestrzenianiu SARS-CoV-2, zachęcamy do obejrzenia specjalnego filmu edukacyjnego, przygotowanego przez Fundację ADAMED przy współpracy ekspertów w dziedzinie epidemiologii i chorób zakaźnych. Film powstał pod honorowym patronatem Głównego Inspektora Sanitarnego.


     • WYNIKI KONKURSU GRAFICZNEGO NA NAJPIĘKNIEJSZĄ KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ

     • W miesiącu listopadzie Mały Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs grafiki komputerowej w klasach 0-3 na najpiekniejsza kartke świąteczną. Uczniowie zgłosili do konkursu w sumie 24 prace. Jury w składzie: p. Dorota Kominka-Krej, p. Magdalena Suchomska, p. Karolina Dziedzic, p. Małgorzata Jurkowska, p. Justyna Szczęsna, p. Monika Borecka, p. Justyna Sikora i p. Ewa Neronowicz wyłoniło zwycięzców: 

      I miejsce: FILIP WOJCIECHOWSKI - klasa 1a

      II miejsce: JAKUB BIENIEK - klasa 2b

      III miejsce: SANDRA SKARBIŃSKA - klasa 2b, KACPER ZANIEWICZ-KLIMEK - klasa 1a, ZOFIA KOPINOWSKA - klasa 1a

       

      Wyróżnienie:

      Paulina Wątor - klasa 1a

      Arkadiusz Filas - klasa 2a

       

      Wszyscy uczestnicy otrzymują oceny celujące! z zajęć komputerowych, zwycięzcy i wyróżnieni - drobne nagrody i dyplomy. WSZYSTKIM UCZNIOM BARDZO DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ W KONKURSIE. 

       

      Zapraszamy do galerii: 

      http://szkola6.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=99

    • Podsumowanie Szlachetnej Paczki
     • Podsumowanie Szlachetnej Paczki

     • Chcielibyśmy  podziękować wszystkim za udział w zbiórce produktów i wzięciu udziału w Szlachetnej Paczce.

      Wspólnie zebraliśmy 465 produktów, które w sobotę trafią w ręce wolontariuszy Szlachetnej Paczki, a następnie do osób potrzebujących.

      Najwięcej produktów zebrała klasa 7b - 106 produktów, następnie klasa 4a - 97 i klasa 6a - 75 produktów. 

      Jeszcze raz dziękuję

      Z poważaniem Artur Rak

     • Rozstrzygnięcie konkursu na największego i najmniejszego misia wśród uczniów klas 0-3

     • Pluszowy miś to wyjątkowy przyjaciel z dzieciństwa. Wierny, kochany, zawsze gotowy do przytulenia, cierpliwy powiernik dziecięcych sekretów. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły “Dzień Pluszowego Misia” świętowali 25 listopada.

      W ramach tego dnia został przeprowadzony konkurs na najmniejszego i największego misia. Przedmiotem konkursu był oczywiście miś – najlepsza przytulanka wszystkich dzieci.

      Uczniowie klas 0-3 mieli za zadanie pochwalić się swoim największym bądź najmniejszym misiem robiąc zdjęcie w jego towarzystwie.

      Był to konkurs, a zarazem wspólna zabawa, która cieszyła się dużym zainteresowaniem. Ze względu na pandemię nie mogliśmy być w szkole, ale to nie przeszkodziło nam w świetnej zabawie.

      Spośród wielu maskotek wyłoniono jednego najmniejszego, mierzącego zaledwie 2,5cm, oraz największego – 130cm.

      A oto zwycięzcy naszego konursu:

      Najmniejszy miś: – Filip Wojciechowski 1A - 2,5cm

      Największy miś: – Lena Gałuszkiewicz 2B - 130cm

      Światowy Dzień Pluszowego Misia był znakomitą okazją, aby pokazać, że w dobie tak rozwiniętej elektroniki dzieci nadal darzą tą zabawkę ogromnym uznaniem.

      Po więcej zdjęc zapraszamy do galerii