• Mistrz Dolnego Śląska w mini siatkówce
     • Mistrz Dolnego Śląska w mini siatkówce

     • Cieszą sportowe sukcesy naszych uczniów. Antoni Motyl (kl. 5a) razem z kolegami z UKS Kinder Volleyball wczoraj został Mistrzem Dolnego Śląska w mini siatkówce chłopców (w roczniku 2011). Do szkolnego „brązu” teraz dokłada klubowe „złoto” Trzymamy kciuki za udany występ w finałach krajowych, które odbędą się w Gliwicach na początku lipca.

    • Wspólne Sprzątanie
     • Wspólne Sprzątanie

     • Akcja Wspólne Sprzątanie Gedymina to cykliczne przedsięwzięcie. Wzgórze Gedymina, na pograniczu Wałbrzycha i Szczawna - Zdroju, jest tego dnia sprzątane przez wolontariuszy, mieszkańców obu miast, pojawiają się przedstawiciele władz i uczniowie wraz z opiekunami z tutejszych szkół. Nasza szkoła także, jak co roku, przyłączyła się do akcji. Szkołę reprezentowała klasa 6a.

    • Wycieczka do Krasiejowa
     • Wycieczka do Krasiejowa

     • Podczas  wycieczki nasi uczniowie stanęli oko w oko z dinozaurami – prawdziwymi władcami ery mezozoicznej! Uczniowie mieli okazję poznać prawie 70 gatunków, około 200 realistycznie wykonanych modeli dinozaurów, autentyczne wykopaliska, nowoczesne technologie i mnóstwo atrakcji. Ta podróż w czasie, w sam środek prehistorii, była niezapomnianym przeżyciem i dostarczyła wielu wrażeń!

    • Konkurs Pięknego Czytania
     • Konkurs Pięknego Czytania

     • Dnia 12.05.2023 r. w filii "Biblioteki pod Atlantami" na Podzamczu odbył się Konkurs Pięknego Czytania. Była to już 8 edycja - w tym roku poświęcona poezji Wisławy Szymborskiej.Naszą szkołę reprezentowali :Natalia Kieda i Konrad Lemanowicz z klasy 6, Wiktoria Cieślik i Wiktoria Śliwka z klasy 7 oraz Antonii Grzeszak w kategorii klas 8. W finale znalazły się: Natalia Kieda oraz Wiktoria Cieślik,prezentując teksty polskiej poetki,ale dobrane przez jury. Nasze reprezentantki miały 15 minut aby przygotować interpretację tekstów: "Uśmiechy" oraz "Urodziny". Ostatecznie Natalia Kieda otrzymała wyróżnienie. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy odwagi, umiejętności okiełznania nerwów i życzymy owocnej pracy w przyszłości.

    • Zawodowy Strzał w 10!
     • Zawodowy Strzał w 10!

     • Szanowni Rodzice Ósmoklasistów!

      Już wkrótce, od 15 maja br., rozpocznie się w naszym mieście proces rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. W Waszych domach dominującym tematem stanie się z pewnością kwestia jak zdobyć miejsce w wymarzonej szkole. Wszyscy wiemy, że wybór szkoły nie jest łatwą sprawą. Który typ i rodzaj szkoły wybrać? Na jaki profil, zawód lub specjalność się zdecydować? Trudno oczekiwać, aby piętnastoletnie dziecko miało jasno określone dalsze plany zawodowe i życiowe. Dlatego tak ważne, abyście Państwo byli dla swoich dzieci wsparciem i potrafili im pomóc znaleźć odpowiedź na pytanie kim chcę być w życiu? Jaki zawód chcę wykonywać w przyszłości? Warto, aby wybór szkoły ponadpodstawowej był zgodny z zainteresowaniami, predyspozycjami, a także znajomością mocnych stron oraz ograniczeń.  Do podjęcia dobrej decyzji w zakresie dalszej drogi edukacyjnej konieczna jest znajomość rynku pracy oraz pełnej oferty edukacyjnej.

      Dlatego też zapraszam Państwa wraz z dzieckiem na specjalną konferencję pt. „Zawodowy Strzał w 10!”, która pomoże Państwu w dokonaniu świadomego wyboru odnośnie wyboru szkoły ponadpodstawowej. Zapoznamy Państwa z typami, a także ofertą edukacyjną wałbrzyskich szkół zawodowych. Przedstawimy także kryteria przyjęcia i warunki naboru do poszczególnych placówek oraz opowiemy o tym, jak przebiega postępowanie rekrutacyjne. Do Państwa dyspozycji będą przedstawiciele wszystkich szkół zawodowych, doradcy zawodowi oraz pracownicy Biura Edukacji, który rozwieją wszystkie wątpliwości odnośnie elektronicznej rekrutacji oraz progów rekrutacyjnych.

      Bardzo proszę o Państwa obecność oraz odpowiedni nadzór nad tą decyzją, w kluczowym momencie życia Państwa dziecka.

      Zawodowy Strzał w 10! – konferencja dla ósmoklasistów i ich rodziców

      Kiedy: 16 maja (wtorek) 2023 r.

      Gdzie: Sala Łańcuszkowa Stara Kopalnia, ul. Wysockiego 29

      Godzina: 16.00-18.00

       

      Pozdrawiam,

      dr Sylwia BielawskaZastępca prezydenta miasta Wałbrzycha

    • List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty do Rodziców uczniów klas ósmych
     • List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty do Rodziców uczniów klas ósmych

     • Wrocław 2023-05-08

       

      Szanowni Rodzice uczniów klas ósmych!

       

      Od połowy maja br. rozpocznie się proces rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Państwa dzieci będą ubiegać się o miejsca w wybranych szkołach, rywalizować z innymi ósmoklasistami o spełnienie swoich marzeń. Nikogo przekonywać nie trzeba, że wybór szkoły ponadpodstawowej i profilu oddziału (potocznie nazywanego klasą) jest niezmiernie ważny i często w decydującym stopniu rozstrzyga o dalszym życiu. Spieszę więcz użytecznymi informacjami i radami.

      1. Kwestie rekrutacji do szkół ponadpodstawowych regulują:

      - Ustawa Prawo oświatowe z dnia 14 grudnia 2016 r. (z późniejszymi zmianami)

      - Rozporządzenie Ministra Edukacji i nauki w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów z dnia 18 listopada 2022 r.

      - Zarządzenie nr 1/2023 Dolnośląskiego Kuratora Oświaty w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego na rok szkolny 2023/2024 z dnia 25 stycznia 2023 r. Zawiera ono w załączniku szczegółowy terminarz rekrutacji w naszym województwie. W szczególności warto wiedzieć, że składanie wniosków o przyjęcie do szkoły będzie trwać od 15 maja do 19 czerwca br. W przypadku szkół i oddziałów dwujęzycznych, oddziałów międzynarodowych, oddziałów wstępnych, oddziałów przygotowania wojskowego, oddziałów wymagających od kandydatów szczególnych indywidualnych predyspozycji oraz szkół i oddziałów prowadzących szkolenie sportowe potrwa krócej, bo do 31 maja. W szkołach tych od 1 do 12 czerwca będą odbywać się dodatkowe sprawdziany wiedzy, umiejętności i sprawności. Od 23 czerwca do 10 lipca uzupełnia się wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o świadectwo ukończenia szkoły podstawowej oraz zaświadczenie o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty.

      - Zarządzenia Dolnośląskiego Kuratora Oświaty: nr 7/2023 z dnia 17 lutego 2023 r. oraz nr 17/2023 z dnia 24 kwietnia 2023 r. w sprawie wykazu zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych, organizowanych przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkoły, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej w r. szk. 2022/2023, oraz określenia miejsc uznanych za wysokie w tych zawodach

      1. Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej może być złożony do maksymalnie 3 szkół. Organ prowadzący może wszakże zwiększyć liczbę szkół do wyboru na swoim terenie, np. we Wrocławiu w elektronicznej rekrutacji uczniowie będą mogli wybrać 6 szkół. Uczniowie mogą składać podania do szkół w różnych miejscowościach i na terenie różnych powiatów. Od lat obserwuje się systematyczny wzrost liczby uczniów ubiegających się o miejsca w szkołach w dużych miastach m.in. w ubiegłym roku uczniowie z terenu stanowili prawie 40% wszystkich uczestniczących w rekrutacji we Wrocławiu. Na Dolnym Śląsku dominuje rekrutacja elektroniczna. Informacjami służą: szkoły podstawowe i ponadpodstawowe, organy prowadzące (we Wrocławiu źródłem rzetelnej informacji jest Kompleksowy System Rekrutacji https://rekrutacje.edu.wroclaw.pl), Kuratorium Oświaty.

      2. Ósmoklasista może uzyskać maksymalnie 200 punktów rekrutacyjnych - połowęza wyniki na egzaminie ósmoklasisty, resztę za oceny na świadectwie (j. polski, matematyka, dwa przedmioty wskazane przez szkołę w zależności od oddziału, do którego aspiruje uczeń - maksymalnie 72 pkt.), konkursy i olimpiady (maksymalnie 18 pkt.), wolontariat (3 pkt.), świadectwo z wyróżnieniem czyli z biało-czerwonym paskiem (7 pkt.). Udział w wolontariacie oraz osiągnięcia w zawodach wiedzy, artystycznych i sportowych muszą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej. Jest to warunkiem przyznania odpowiednich punktóww postępowaniu rekrutacyjnym. 

      3. W pierwszej kolejności  do publicznych szkół ponadpodstawowych przyjmowani są:

      • laureaci lub finaliści ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych nadzorowanych przez Ministra Edukacji i Nauki (nie wszystkie konkursy nazywające się olimpiadą ten warunek spełniają)

      • laureaci konkursów przedmiotowych o zasięgu wojewódzkim lub ponadwojewódzkim (w przypadku naszego województwa są to laureaci konkursów przedmiotowych Konkursu zDolny Ślązak)

      • laureaci konkursów dla uczniów szkół i placówek artystycznych dla których organizatorem jest Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego lub specjalistyczna jednostka nadzoru utworzona przez MKiDN

       

      1. Wniosek z powyższego jest taki, że warto startować w olimpiadach i konkursach, dobrze się uczyć, angażować społecznie. Pracowitość, aktywność, zaangażowaniei osiągane sukcesy przysparzają punktów rekrutacyjnych. Do egzaminu ósmoklasisty w dniach 23-25 maja zostało 2 tygodnie, do końca roku szkolnego 1,5 miesiąca. Na ostatniej prostej trzeba się solidnie przyłożyć do nauki, zawalczyć o jak najlepszy wynik na egzaminie ósmoklasisty oraz o oceny końcowe z przedmiotów. Bardzo Państwa proszę o pozytywne motywowanie swoich pociech, wsparcie, a także odpowiedni nadzór nad nimi w kluczowym momencie ich życia.

      2. Wybór szkoły ponadpodstawowej nie jest łatwą sprawą. Warto odpowiedzieć sobie na pytanie kim chcę być w życiu, czym się zajmować, jaki zawód wykonywać. Jeżeli dziecko ma sprecyzowane plany, posiada określone zdolności i przejawia konkretne zainteresowania jest łatwiej (chce być lekarzem - szukamy oddziałów z profilem biologiczno-chemicznym w liceach ogólnokształcących, chciałoby zostać inżynierem lub informatykiem - wybieramy szkoły z profilami matematyczno-fizycznym czy matematyczno-informatycznym, pragnie służyć w mundurze - wskazujemy klasy mundurowe, marzy o zawodzie mechanika samochodowego, cukiernika czy fryzjera - rozglądamy się za takimi specjalnościami w technikach i szkołach branżowych itd.). Trudno jednak oczekiwać od 15-latka jasno określonych planów zawodowychi życiowych. A co mają począć uczniowie, którzy dobrze się uczą ze wszystkiego?I nie są w stanie konkretnie odpowiedzieć kim chcieliby zostać w dorosłym życiu? Dla nich najlepszą opcją byłoby, jak się zdaje, liceum ogólnokształcące. Na pewno warto by uczeń - nastolatek współdecydował o wyborze edukacyjnej drogi. Trzeba brać pod uwagę jakie przedmioty i dziedziny go interesują, które lubi, z których idzie mu lepiej niż z innych. Dobrze jest zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły,w szczególności uzyskać informację jakie przedmioty w danym oddziale są realizowane w zakresie rozszerzonym. Dowiedzieć się co szkoła proponuje po obowiązkowych zajęciach. Ustalić jakie korzyści będzie miał uczeń z wyboru szkoły, jakie po jej ukończeniu będą jego edukacyjne i zawodowe perspektywy. Odwiedzić szkołę, popytać wśród znajomych, poczytać w internecie. Zerknąć na zdawalność matur i egzaminów zawodowych (szczegółowe wyniki są publikowane na stronie internetowej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej). Dojazdy zabierają czas przeto dobrze byłoby wybrać jak najlepszą szkołę możliwie blisko. Warto poznać progi rekrutacyjne czyli wartości punktowe, od których przyjmowano w ubiegłym roku bądź w minionych latach do poszczególnych oddziałów w danych szkołach. Co prawda w 2023 r. mogą się one podwyższyć lub obniżyć, ale generalnie wykazują względną stabilność. Dobrym pomysłem jest zatem wskazać szkoły z różnymi progami rekrutacyjnymi tak, aby przynajmniej do jednej się dostać. Ważna informacja - po otrzymaniu świadectwa ukończenia szkoły podstawowej oraz po uzyskaniu wyników egzaminu ósmoklasisty można w terminie do 10 lipca dokonać zmianyw zestawie wybranych szkół i oddziałów.

      3. Uczeń dokonuje wyboru szkoły, a w jej obrębie oddziału. Może wskazać jeden oddział w jednej szkole, może też wskazać tyle oddziałów ile jest ich maksymalnie we wszystkich szkołach, które ma do wyboru. Bezpieczniej jest wskazać większą liczbę oddziałów. Warto przyjrzeć się przypadkowi Wrocławia, który zdecydował się na rekrutację do 6 szkół. Odbywać się ona będzie w stolicy Dolnego Śląska elektronicznie. Kandydat tworzy listę, na której wskazuje w kolejności szkołyi oddziały (od oddziału „upragnionego” na miejscu pierwszym do oddziału „na wszelki wypadek” na ostatnim). Do danego oddziału w konkretnej szkole, spośród wszystkich uczniów ubiegających się o 32 miejsca w oddziale, zostanie zakwalifikowanych 32 uczniów z najwyższą liczbą punktów. Szczęśliwcy, czyli olimpijczycy i ci z wysoką liczbą punktów rekrutacyjnych dostaną się do wymarzonych szkół i oddziałów z pierwszej opcji, reszta trafi do szkół i oddziałówz drugiego albo kolejnych wyborów. W ten sposób powstanie lista uczniów zakwalifikowanych w pierwszym naborze. Jeśli dostarczą w określonym terminie świadectwo ukończenia szkoły podstawowej to zostaną przyjęci do szkoły ponadpodstawowej. Niezakwalifikowani oraz zakwalifikowani, ale niezadowoleniz wyniku rekrutacji, będą mieli szansę w drugim naborze na ewentualne wolne miejsca w szkołach. Po zakończeniu procesu rekrutacji do szkoły przyjmuje dyrektor, o ile rzecz jasna dysponuje jeszcze wolnymi miejscami. Na początku roku szkolnego niektórzy uczniowie z różnych powodów zmieniają szkoły. Wtedy pojawia się szansa dla zdeterminowanych, którzy trafili wcześniej do innych szkół lub pozostają bez przydziału. Stany osobowe w oddziałach w poszczególnych szkołach stabilizują się ok. 10-15 września.

      4. Drugi rok z rzędu do szkół ponadpodstawowych trafi 1,5 rocznika, to efekt obniżenia wieku szkolnego z 7 do 6 lat w 2014 r. (w 2016 r. przywrócony został obowiązek szkolny od 7 lat). O miejsca w szkołach ponadpodstawowych będzie ubiegał się teraz rocznik 2009, który rozpoczął naukę w wieku sześciu lat oraz pół rocznika dzieciz 2008 roku, które poszły do szkoły jeszcze jako siedmiolatki. Na Dolnym Śląskuo miejsca w szkołach ponadpodstawowych będzie starać się 38710 osób, w tym 1651 uchodźców z Ukrainy. Nie będzie trudniej dostać się do szkoły niż w poprzednich latach, gdyż organy prowadzące przygotowały odpowiednio więcej miejsc we wszystkich typach szkół. W r. szk. 2023/2024 w wielu szkołach zrobi się tłoczniej, dłużej będą trwały zajęcia. W kolejnym roku sytuacja się poprawi, ponieważ do szkół ponadpodstawowych trafi rocznik liczący 17747 osób (obecne klasy siódme). Dla porównania - następne roczniki liczą: 26327 osób (klasy szóste), 28827 osób (klasy piąte), 29589 ( klasy czwarte) 28504 (klasy trzecie).

      Państwa pociechom życzę bardzo dobrze zdanego egzaminu ósmoklasisty, jak najlepszych ocen na świadectwie i dostania się do wymarzonej szkoły w pierwszym naborze.

      Z szacunkiem pozostaję

      Roman Kowalczyk

      Dolnośląski Kurator Oświaty

       

       

       

    • Uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja
     • Uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

     • Uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja odbyła się w naszej szkole w czwartek 27 kwietnia. Dzieci przypomniały obecnym na sali kolegom i nauczycielom dlaczego warto pamiętać o pierwszej w Europie, a drugiej na świecie konstytucji. Wierszami i piosenkami przygotowanymi na tę okazję opowiedzieli o trudnej sytuacji naszego kraju w tamtym czasie. Do części artystycznej przygotowały uczniów Panie: Beata Furtyk i Justyna Sikora. O oprawę muzyczną zadbał Pan Wiktor Wawrzkowicz.

      „Wiwat Maj, Trzeci Maj…”

    • „Czysty i zielony Wałbrzych”
     • „Czysty i zielony Wałbrzych”

     • „Chronić środowisko to obowiązek nie tylko dzieci, by nasza Ziemia nie stała się planetą śmieci”. W tak wyczekiwany od wielu dni piękny, słoneczny dzień uczniowie naszej szkoły kolejny raz przyłączyli się do akcji Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu - „Czysty i zielony Wałbrzych”. Wraz z wychowawcami i nauczycielami udali się „w teren” (okolice ul. Piasta i Wolności, droga w kierunku Starej Kopalni, okolice Chełmca, droga w kierunku Sobięcina oraz ulica Andersa) i posprzątali najbliższą okolicę szkoły. Jak widać na załączonych zdjęciach „zmiana zaczyna się od działania”!!!!

    • Konkurs dla Dzieci i Młodzieży "Uczę się bezpiecznie żyć"
     • Konkurs dla Dzieci i Młodzieży "Uczę się bezpiecznie żyć"

     • 17.04.23 r. dzieci i uczniowie naszej szkoły wzięli udział w półfinałowym Konkursie dla Dzieci i Młodzieży "Uczę się bezpiecznie żyć" zorganizowanym na terenie Starej Kopalni w Wałbrzychu. Celem konkursu było szeroko rozumiane bezpieczeństwo:

      - bezpieczeństwo ekologiczne - edukacja ekologiczna,

      - bezpieczeństwo dnia codziennego.

      Uczestnikom gratulujemy wiedzy!

    • Żonkilowa Kwesta
     • Żonkilowa Kwesta

     • Wzorem poprzedniego roku, Żonkilowa Kwesta mobilizuje wszystkich ludzi dobrej woli, których u nas akurat nie brakuje , aby zrobić coś naprawdę wartościowego, dla osób które bez naszej pomocy sobie nie poradzą. Zbiórka tegorocznej kwesty przeznaczona zostanie na dofinansowanie działalności hospicjum stacjonarnego i pomoc dzieciom wymagającym rehabilitacji. Podobnie, jak w roku poprzednim, w kweście mogą wziąć udział dzieci i młodzież, samorządowe instytucje i jednostki, jak również firmy. Wystarczy zadzwonić do Renaty Wierzbickiej – numer telefonu dla osób prywatnych i firm 606697326. Kwesta będzie trwała tydzień od 21 do 28 kwietnia.

    • Turniej szachowy
     • Turniej szachowy

     • W rozegranym turnieju szachowym w II LO w Wałbrzychu wystąpiło ponad 80 - ciu zawodników. Połowę stanowili uczestnicy reprezentujący szkoły średnie, resztę uczniowie szkół podstawowych. Nasz uczeń Filip Kowalik zajął IV miejsce w kategorii szkół podstawowych, a VIII w ogólnej klasyfikacjii. Gratulujemy i życzymy sukcesów w następnych turniejach.

    • Turniej piłki ręcznej
     • Turniej piłki ręcznej

     • Jesteśmy Mistrzami Wałbrzycha szkół podstawowych w piłce ręcznej chłopców. Dzisiejszy turniej rozgrywany w Hala "Wałbrzyskich Mistrzów" to prawdziwa petarda w wykonaniu męskiej ekipy „Szóstki”. W meczach półfinałowym i finałowym o ostatecznym rozstrzygnięciu decydowały najpierw dogrywki a następnie rzuty karne, które lepiej wykonywali (zachowując więcej zimnej krwi) podopieczni Fabiana Kurzawińskiego

      Złoty skład „linia team”:

      - Maciej Wojtyna, Hubert Ciszyński, Norbert Ciszyński, Krzysztof Horodyski, Miłosz Flegel, Bruno Rzepa, Tymon Słonina, Marcin Strojny, Olaf Szatkowski, Dawid Sajewicz.

      Nieco mniej szczęścia miała drużyna dziewcząt, która również brała udział w Igrzyskach. Ostatecznie zajmujemy 4 miejsce. Brawa dla obu ekip

      Skład dziewcząt:

      - Kinga Nowak, Oliwia Majewska, Wiktoria Cieślik, Anna Michalewska, Lena Pastuszka, Samanta Skalana, Alicja Machowska, Oliwia Jaworska, Lena Idzikowska.

    • Spotkanie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej
     • Spotkanie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej

     • Uczniowie klas 4, 5 i 6 spotkali się z funkcjonariuszami Straży Miejskiej w Wałbrzychu. Podczas zajęć doskonalili swoje umiejętności i poszerzali wiedzę z udzielania pierwszej pomocy. Przy okazji uczeń zapamiętuje numer alarmowy 112, a także uczy się jakie informacje trzeba przekazać podczas rozmowy z dyspozytorem. W przygotowanej scence uczeń przedstawia się, mówi ile ma lat, gdzie się znajduje, co się stało i dlaczego potrzebuje pomocy. Taki wspólny dialog świetnie przegotowuje każdego ucznia, aby w przyszłości jako młody człowiek potrafiło odpowiednio zareagować, nie mając strachu i obaw przed tym, że zrobi coś źle.

    • Wielkanocna Akcja wolontariatu w Domu Seniora Biały Kamień
     • Wielkanocna Akcja wolontariatu w Domu Seniora Biały Kamień

     • Wielkanocna Akcja wolontariatu w Dom Seniora Biały Kamień. Kilkadziesiąt kartek z serdecznymi życzeniami, stroiki wielkanocne i wieeeeele słodkości przekazaliśmy Seniorom - naszym dobrym znajomym aby sprawić im przyjemność i zapewnić, że o nich pamiętamy. Ciąg dalszy naszej stałej współpracy z Seniorami jest w naszych planach i leży nam głęboko na sercu.

    • „Najpiękniejsza kartka wielkanocna”
     • „Najpiękniejsza kartka wielkanocna”

     • Głównym celem konkursu było pogłębianie wiedzy na temat tradycji wielkanocnych- powrót do pięknej tradycji obdarowywania się kartkami świątecznymi.

      LAUREACI:

      Kategoria 0-1

      I m Patryk Bobowski klasa 1b

      I m Lena Filas klasa 0

      II m Olivia Kowal klasa 1a

      III m Zofia Sasim klasa 1a

      Kategoria 2-3

      I Zofia Kopinowska - klasa 3a

      II Martyna Mońska - klasa 2a

      III Lena Mackiewicz - klasa 2a

      III Zofia Turczańska - klasa 3a

      Wyróżnienia

      Krzysztof Sikorski - klasa 0

      Julia Wojciechowska - klasa 2a

      Aleksander Dźwigaj - klasa 3a

      Kategoria 4-8

      I Andrii Petrenko - klasa 5a

      II Natalia Ficek - klasa 5a

      III Sebastian Kulesza - klasa 7b

      Wyróżnienia

      Aleksandra Omietańska - klasa 4a

      Arkadiusz Filas - klasa 4a

      Gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

      Świąteczne kartki wielkanocne zostały podarowane podopiecznym DPS „Dom Seniora ” – Biały Kamień oraz wysłane dzieciom z Domu Dziecka „Nad potokiem” w Lubominie.

    • Kiermasz Wielkanocny
     • Kiermasz Wielkanocny

     • Radosnym wydarzeniem kończy się przedświąteczny tydzień w naszej szkole - dzisiaj odbył się świąteczny kiermasz słodkości, kartek, ozdób świątecznych. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom, którzy włączyli się w wykonanie ozdób wielkanocnych oraz przeprowadzenie kiermaszu.

    • Trójki siatkarskie
     • Trójki siatkarskie

     • Na zakończenie tygodnia mamy miłe, sportowe informacje W turnieju Igrzysk Dzieci „trójek” chłopców, rozgrywanym przy PSP 26 na Podzamczu, nasza reprezentacja wywalczyła brązowe medale. Drużyna w składzie Antek Motyl, Dominik Domek i Kevin Żegnałek wygrała 4 z 5 rozgrywanych spotkań (jedyna porażka z późniejszymi mistrzami PSP 37) zostawiając w pokonanym boju drużyny PSP 26, PSP 15 i PSP2. Młodym siatkarzom gratulujemy! Zespół przygotowywał się do zawodów pod czujnym okiem trenera Fabiana Kurzawińskiego.

    • Na niebiesko dla autyzmu
     • Na niebiesko dla autyzmu

     • 31 marca 2023 r. obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, przypadający w tym roku w niedzielę. World Autism Awareness Day (WAAD) - Światowy Dzień Świadomości Autyzmu ustanowili przedstawiciele państw członkowskich Organizacji Narodów Zjednoczonych 21 stycznia 2008 roku, obchodzony jest 02 kwietnia. Na znak solidarności z osobami z zaburzeniami ze spektrum autyzmu nasi uczniowie dziś ubrali się na niebiesko, przedstawiciele klasy 4a wzięli udział w terenowej grze miejskiej „Na niebiesko z księżną Daisy” oraz konkursie literackim i plastycznym organizowanych przez PSPS Nr 10 w Wałbrzychu, podnosili swoją wiedzę na temat autyzmu. Podczas przerw międzylekcyjnych udostępniona została prezentacja „Zrozumieć autyzm”. Tematy dotyczące funkcjonowania osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu poruszane będą w naszej szkole przez najbliższy miesiąc - kwiecień jest miesiącem wiedzy na temat autyzmu.