• Przejazd Rowerowy Wałbrzych - Jedlina-Zdrój
     • Przejazd Rowerowy Wałbrzych - Jedlina-Zdrój

     • Ponad 160 osób wzięło udział w Przejeździe Rowerowym z Wałbrzycha do Jedliny-Zdroju, którego organizatorami była Gmina Wałbrzych i Gmina Jedlina-Zdrój. Celem tej turystyczno-rowerowej imprezy była promocja zdrowego stylu życia, propagowanie aktywności ruchowej oraz promocja ścieżek i tras rowerowych, których jest coraz więcej zarówno w Wałbrzychu jak i Jedlinie-Zdroju. W przejeżdzie wzięli udział nasi uczniowie wraz z opiekunami jak i pracownicy naszej szkoły.

    • XXVI edycja akcji "Sprzątanie świata"
     • XXVI edycja akcji "Sprzątanie świata"

     • W dniach 20 – 22 września 2019 r. organizowana jest kolejna, XXVI edycja akcji „SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2019” w ramach światowej kampanii „Clean Up the World”, której organizatorem i koordynatorem jest Fundacja Nasza Ziemia z siedzibą w Warszawie. Hasło tegorocznej edycji kampanii to: „Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy!”. Tradycyjnie jak co roku do akcji przyłączyliśmy się również my. W piątek 20 września świat sprzatają nasi uczniowie. Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu wsparło uczestników akcji niezbędnymi materiałami – workami, rękawicami oraz zagospodarowaniem odpadów zebranych podczas akcji. 

    • Bezpieczny ruch pieszy i rowerowy
     • Bezpieczny ruch pieszy i rowerowy

     • W piątek 20 września  o godz. 10:30 na terenie STAREJ KOPALNI, odbyła się między innymi prezentacja specjalistycznych minibusów do przewozu osób niepełnosprawnych. Podkreślając uroczysty charakter tego dnia, zorganizowana została  parada  rowerowa, która przejechała ulicami Wałbrzycha w eskorcie Policji i Straży Miejskiej na trasie: Park Wielokulturowy STARA KOPALNIA - ul. Wysockiego – ul. Andersa – ul. Ratuszowa - ul. Piasta - ul. Wysockiego - Park Wielokulturowy STARA KOPALNIA. W paradzie wzięli uczniowie naszej szkoły.

    • Dzień Sybiraka „Akademia Golgoty Wschodu"
     • Dzień Sybiraka „Akademia Golgoty Wschodu"

     • We wtorek, 17 września w dniu Światowego Dnia Sybiraka odbyła się oficjalna uroczystości obchodów w Starej Kopalni w Wałbrzychu wraz z naszym pocztem sztandarowymi pod opiekąi p. Doroty Kominko - Krej. Na tę uroczystość została przygotowana również wystawa, która została wypożyczona z Muzeum Pamięci Sybiru. Przedstawiała ona m.in. album „Sybir ołówkiem Aliny Maliszewskiej” - najnowsza publikacja, która zawiera niezwykłe rysunki, stanowiące wizualizację własnych przeżyć autorki i doświadczeń innych Sybiraków.

    • Bądź bezpieczny na drodze
     • Bądź bezpieczny na drodze

     • Dnia 16 września 2019 roku odbył się apel dla uczniów klas 0 - III na temat „Bądź bezpieczny na drodze” w ramach programu profilaktycznego. Uczniowie klasy II a pod kierunkiem wychowawcy pani Małgorzaty Jurkowskiej zaprezentowali szkolnej społeczności zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, ukazując znaczenie różnych znaków drogowych: zakazu, nakazu, ostrzegawczych oraz informacyjnych. Zwrócili uwagę na konieczność stosowania elementów odblaskowych, zwłaszcza podczas poruszania się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Uczniowie zachęcali swoich rówieśników do poznania przepisów i znaków drogowych, gdyż ich znajomość niejednokrotnie może nas uchronić przez wypadkiem. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu przybliżyli uczniom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, stosowania się do sygnalizacji świetlnej oraz przepisy poruszania się po drogach poza obszarem zabudowanym. 

    • Szkolne Potyczki Matematyczne
     • Szkolne Potyczki Matematyczne

     • SZKOLNE POTYCZKI MATEMATYCZNE

      ZAPISY DO 20.09.2019

      KTO? – klasy IV – VIII

      Kiedy: - ostatni poniedziałek miesiąca ( klasy IV – V na 5 lekcji, VI- VIII na 6 lekcji)

                    (pierwsze terminy: 30 IX 2019, 29 X 2019, 25 XI 2019)

      Tematy:

                  - wrzesień: tabliczka mnożenia

                  - październik: obliczenia pisemne ( „w słupkach”)

                  - listopad:  sudoku

      Zasady:

      -zwycięzców wyłonimy pod koniec każdego półrocza ( otrzymują dodatkową ocenę 6 z matematyki o wadze sprawdzianu 😊 )

      -liczy się suma uzyskanych punktów z wszystkich etapów,

      - zasady naliczania punktów: za udział w każdym etapie uczestnicy otrzymują po 1 pkt., za uzyskanie 1 miejsca- dodatkowo 3 pkt, 2 miejsca- 2 pkt, 3 miejsca – 1 pkt

      - między konkursami będą pojawiać się w gablocie dodatkowe zadania „bonusowe” – 1 pkt

    • Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020
     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

     • Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/2020 rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu szkolnego. Prowadząca akademię Natalia Drzał  powitała  Dyrektora Szkoły, nauczycieli oraz, szczególnie ciepło, uczniów klas pierwszych. Dyrektor naszej szkoły pani Barbara Lisowska powitała serdecznie rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkoły. Szczególnie ciepłe słowa  skierowała do pierwszoklasistów, którzy wybrali naszą szkołę. Życzyła zgromadzonym roku obfitującego w efektywne działania. Podkreśliła, jak ważna jest rola szkoły w odkrywaniu talentów i pasji uczniów, a także w budzeniu motywacji do nauki i wyzwalaniu pożądanych form aktywności. Wyraziła również życzenie efektywnej współpracy z Samorządem Uczniowskim i Radą Rodziców. Dyrektor powitała również nowych nauczycieli, którzy rozpoczynają pracę w szkole. Na zakończenie akademii obwieściła uroczyste otwarcie nowego roku szkolnego.

    • Rekrutacja
     • Rekrutacja

     • Drodzy Rodzice

      w związku ze skróceniem roku szkolnego 2018/2019 oraz wychodząc Państwu naprzeciw informujemy, że od dnia 19 czerwca 2019r. od godziny 12.00 istnieje możliwość wprowadzania w systemie NABO wyników Państwa dzieci w systemie rekrutacji do szkół ponadpodstawowych oraz ponadgimnazjalnych (oceny ze świadectwa oraz wyniki z testów gimnazjalnych lub ósmoklasisty). Oryginały dokumentów (świadectwo ukończenia szkoły wraz z zaświadczeniem o wynikach testu gimnazjalnego lub ósmoklasisty) należy składać do szkół pierwszego wyboru. Termin zakończenia wprowadzania wyników upływa 27 czerwca godz. 12.00.

    • 25 zasad bezpiecznych wakacji
     • 25 zasad bezpiecznych wakacji

     • Wakacje to okres, w którym znajdujemy czas na zabawę, relaks i drobne szaleństwa. Nie mamy obowiązków związanych ze szkołą i nauką, więc możemy bez ograniczeń planować najróżniejsze przygody, w których będziemy brać udział. Niektórzy spotykają się z przyjaciółmi i wspólnie świetnie się bawią, inni wybierają się na rodzinne wyjazdy. Nikt nie siedzi w domu, kiedy za oknem mamy słoneczną, piękną, zachęcającą do wyjścia pogodę. Jednak wszyscy musimy pamiętać, że dobra zabawa nie zwalnia nas z obowiązku dbania o swoje i innych bezpieczeństwo. Jak powinniśmy postępować, aby wakacje zawsze kojarzyły nam się z samymi przyjemnościami? Wystarczy wykazać zdrowy rozsądek i pamiętać o kluczowych zasadach bezpieczeństwa.
       

      Oto najważniejsze zasady, którymi powinniśmy się kierować, aby bezpiecznie spędzić wakacje:

       

      1. Zawsze informuj rodziców, gdzie i z kim przebywasz. Przekaż im także, o której godzinie zamierzasz wrócić.
      2. Noś ze sobą numer telefonu do rodziców.
      3. Pamiętaj o zasadach bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię – przechodź na pasach dla pieszych i na zielonym świetle.
      4. Do zabawy wybieraj zawsze miejsca oddalone od jezdni.
      5. Zawsze zapinaj pasy w samochodzie.
      6. Nie rozmawiaj z obcymi.
      7. Poinformuj rodziców, gdyby ktoś Cię zaczepiał.
      8. Nie oddalaj się z nieznajomymi, nie wsiadaj z nimi do samochodu.
      9. Nie bierz słodyczy ani innych prezentów od obcych.
      10. Pamiętaj o numerach alarmowych. W razie potrzeby dzwoń i wezwij pomoc.
      11. Kąp się tylko w miejscach do tego przeznaczonych, na strzeżonych i bezpiecznych kąpieliskach.
      12. Nie wchodź do wody bez opieki osoby dorosłej.
      13. Nie pływaj w czasie burzy, mgły, gdy wieje porywisty wiatr.
      14. Pamiętaj o ochronie przed słońcem. W czasie upałów pij dużo wody i zawsze noś nakrycie głowy. Przed wyjściem na zewnątrz posmaruj się kremem z filtrem.
      15. Zadbaj o właściwy ubiór – strój z elementami odblaskowymi, kask ochronny podczas jazdy na rowerze czy odpowiednie buty w czasie wycieczki w góry.
      16. W górach nie wyruszaj w trasę, jeśli widzisz, że nadchodzi burza.
      17. Szukaj bezpiecznego schronienia podczas burzy.
      18. Podczas górskich wycieczek nie schodź ze szlaku.
      19. Nie oddalaj się bez pytania od rodziców – w nowych miejscach łatwo się zgubić.
      20. Po każdym wyjściu z miejsc zalesionych dokładnie sprawdź skórę na obecność kleszczy.
      21. Uważaj na rośliny, na których się nie znasz. Niektóre jagody, liście czy grzyby są trujące.
      22. Podczas spacerów po lesie stosuj preparaty odpędzające owady i kleszcze.
      23. Nie rozpalaj ogniska w lesie.
      24. Nie baw się z obcymi zwierzętami. Nawet przyjaźnie wyglądający pies czy kot może Cię ugryźć, gdy spróbujesz go pogłaskać.
      25. Bądź rozsądny i zachowaj umiar we wszystkim, co robisz.

      Aby lepiej zapamiętać zasady bezpieczeństwa, na koniec przedstawiamy kilka z nich w bardziej humorystyczny sposób:

      1. Numer 112 znamy i w razie potrzeby go wybieramy.
      2. Jeśli kogoś nie znamy, na pewno z nim nie rozmawiamy.
      3. Gdy na plaży przebywamy, od mamy się nie oddalamy.
      4. W górach po szlaku chodzimy, wtedy nie zbłądzimy.
      5. Gdy na słońcu przebywamy, czapkę lub kapelusz zakładamy.

       

      Życzymy udanych wakacji!

       

    • Bezpieczne wakacje
     • Bezpieczne wakacje

     • Wakacje to szczególny czas, który kojarzy się z odpoczynkiem, beztroską, słońcem i zabawą.W tym, żeby właśnie tak było pomagamy my – Państwowa Inspekcja Sanitarna. Żeby każda kąpiel była bezpieczna i orzeźwiająca, kontrolujemy stan sanitarny oraz jakość wody w kąpieliskach, miejscach wykorzystywanych do kąpieli i pływalniach. Żeby móc delektować się ulubionymi potrawami i regionalnymi specjałami, prowadzimy nadzór nad bezpieczeństwem żywności oraz kontrolujemy w jakich warunkach jest produkowana. Zajmujemy się również działalnością edukacyjną, żeby każdy mógł ochronić się przed groźnymi chorobami i zagrożeniami, jakie mogą wystąpić ze strony środowiska, żywności, wody, a czasem innych osób.
      A oto kilka sprawdzonych patentów na bezpieczne wakacje:
       

      Planuj

      A. Jeżeli planujesz wakacje nad wodą, zajrzyj na nasz serwis kąpieliskowy: www.sk.gis.gov.pl aktualizowany na bieżąco w sezonie kąpielowym. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące sezonu kąpielowego, bieżącej oceny i klasyfikacji wody, ale również infrastruktury obiektu – dowiesz się czy na terenie są prysznice, toalety, przebieralnie, czy jest miejsce do kąpieli dla dzieci oraz czy na kąpielisku jest ratownik. Ogólnokrajową listę miejsc wykorzystywanych do kąpieli znajdziesz na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego w zakładce Kąpieliska a miejsca wykorzystywane do kąpieli (www.gis.gov.pl/woda/kapieliska/378-kapieliska-a-miejsca-wykorzystywane-do-kapieli).

      B. Planując podróż zagranicę sprawdź jakie szczepienia są obowiązkowe i zalecane. Niezbędne informacje na temat szczepień w podróżach zagranicznych uzyskasz wchodząc na stronę internetową www.szczepienia.gis.gov.pl. Na tej stronie znajdziesz też wykaz punktów szczepień.

      C. Jeżeli Twoje dziecko wyjeżdża na zorganizowany wypoczynek, sprawdź pod czyją będzie opieką i czy wypoczynek został zarejestrowany. Informacje na ten temat uzyskasz na stronie internetowej www.wypoczynek.men.gov.pl lub w kuratorium oświaty.

      Obserwuj

      A. Aby uniknąć zatruć pokarmowych, zwracaj uwagę na to co jesz. Przechowuj żywność w higienicznych warunkach i niskiej temperaturze, utrzymuj czystość, myj owoce i warzywa, zwracaj uwagę na datę przydatności żywności do spożycia. Państwowa Inspekcja Sanitarna stoi na straży bezpieczeństwa żywności i żywienia, ale wiele zależy od Twoich bezpośrednich decyzji.

      B. Obserwuj prognozy pogody. Pamiętaj żeby dostosować swój ubiór, ale też planowane aktywności do aktualnej pogody. Ograniczaj czas spędzony w pełnym słońcu, stosuj filtry ochronne i okulary przeciwsłoneczne.

      C. Podczas spędzania wypoczynku nad wodą upewnij się, że jest to strzeżone kąpielisko lub miejsce wykorzystywane do kąpieli. Czujnie obserwuj osoby kąpiące się, które są pod Twoją opieką. Powiadom ratownika o każdej sytuacji, która cię zaniepokoi.

      D. Po każdej wycieczce dokładnie się obejrzyj i sprawdź czy nie masz kleszcza. Kleszcze mogą przenosić groźną chorobę – boreliozę. Podczas spacerów po łąkach, w parku, w lesie chroń się, zakładając np. spodnie z długimi nogawkami i koszulki z długim rękawem oraz używaj repelentów.

      E. Idąc do klubu zawsze miej na oku swoją szklankę lub kieliszek. Uważaj na nowe narkotyki tzw. „dopalacze”. Ich skład i działanie nigdy nie są pewne. Jeżeli czyjeś zachowanie, szczególnie młodych osób, budzi Twoje podejrzenia – nie wahaj się, reaguj!

      Reaguj

      A. Jeśli masz podejrzenia, że ktoś z Twojego otoczenia może zażywać dopalacze lub martwi cię zmiana jego zachowania i podejrzewasz, że jest to wynikiem ich zażywania – zadzwoń na bezpłatną infolinię Państwowej Inspekcji Sanitarnej - 800 060 800. Pamiętaj, że dostępny jest także Telefon Zaufania poświęcony problemom narkomanii - 801 199 990

      B. Jeśli Twoje wątpliwości budzi stan sanitarny obiektu, w którym wypoczywasz Ty lub Twoje dziecko, zwróć się do najbliższej terytorialnie powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej. Dane kontaktowe można znaleźć na stronie internetowej: www.gis.gov.pl lub bezpośrednio na stronach stacji sanitarno-epidemiologicznych.

      C. W nieprzewidzianych i stresujących sytuacjach, nie licz na swoją pamięć. Zapisz w telefonie podstawowe numery telefonów alarmowych:

      999 – Pogotowie Ratunkowe

      998 – Straż Pożarna

      997 – Policja

      986 – Straż Miejska

      112 – numer alarmowy dla telefonów komórkowych

      D. Nie wahaj się zadzwonić po pomoc, szczególnie kiedy ktoś zachowuje się w sposób nietypowy, agresywny, jest pobudzony i swoim zachowaniem może zagrażać sobie lub innym. Twoja reakcja może uratować czyjeś życie!

      Zachęcamy do pobrania ulotki, z której zaczerpnięto powyższe informcje oraz do odwiedzenia strony Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie i zapoznania się z akcją pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą". Na potrzeby projektu opracowane zostały materiały edukacyjno-informacyjne, m.in.: informatory oraz naklejki. W ramach akcji został również ogłoszony konkurs filmowy - Filmowy przeWODNIK promujący bezpieczne przebywanie w wodzie lub nad wodą.

    • Uroczyste zakończenie roku szkolnego
     • Uroczyste zakończenie roku szkolnego

     • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019, odbędzie się 19 czerwca br., w sali gimnastycznej. Klasy I - III o godzinie 9:00 a o godzinie 10:00 dla klas IV- VII. Zapraszamy.

    • 30 rocznica nadania szkole imienia Aleksandra Kamińskiego
     • 30 rocznica nadania szkole imienia Aleksandra Kamińskiego

     • W dniu 31 maja 2019 r. w naszej szkole odbyła się podniosła uroczystość – Jubileusz 30 rocznicy nadania szkole imienia Aleksandra Kamińskiego. Podczas uroczystej akademii uczniowie pod kierunkiem p. Doroty Satory zaprezentowali sylwetkę patrona oraz jego zasługi podczas II wojny światowej. Informacje te przeplatały sie z projekcjami krótkich filmów oraz pieśni związanych z tym okresem. Na koniec nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu literackiego. 

    • "Dzień Piżamy" w szkole
     • "Dzień Piżamy" w szkole

     • Od rana w szkole panowała ciepła, lecz wcale nie senna atmosfera. Uczniowie wybuchali salwami śmiechu na widok koleżanek i kolegów przebranych za krówki, tygryski, prosiaczki, osiołki i inne stworki. Lekcje odbywały się planowo, ale atmosfera w szkole była inna, radośniejsza. Dzisiaj każdy uczeń i nauczyciel mógł poczuć się w szkole jak w domu. A dlaczego zapytacie? Wstaliśmy rano i mogliśmy zapomnieć o problemie, co na siebie włożyć. Po śniadaniu, założyliśmy tylko buty (kapcie do plecaka) i poszliśmy do szkoły! Gratulujemy uczniom i nauczycielom pomysłowości.

    • Wycieczka do Krakowa
     • Wycieczka do Krakowa

     • W dniach 10.04-12.04.19 klasy 4b i 5b pojechały na wycieczkę do Krakowa. W trakcie wycieczki odwiedziliśmy Wawel. Zwiedziliśmy katedrę wawelską wraz z kryptami w podziemiach, zobaczyliśmy wielki dzwoń Zygmunta. W podnóża wzgórza wawelskiego spotkaliśmy zionącego ogniem smoka wawelskiego. Na koniec wędrówki po krakowskim Starym Mieście udaliśmy się na Barbakan oraz na Rynek. Tam podziwialiśmy Kościół Mariacki, słuchaliśmy słynnego hejnału z wieży mariackiej oraz spacerowaliśmy po Sukiennicach, gdzie kupiliśmy pamiątki. Drugiego dnia udaliśmy się do Wieliczki i tam zwiedziliśmy Kopalnię Soli. Na koniec, trzeciego dnia, pojechaliśmy do zamku na Pieskowej Skale oraz zobaczyliśmy słynną Maczugę Herkulesa. Wycieczka bardzo nam się podobała, wszyscy w znakomitych humorach wróciliśmy do domów. 

    • Rekolekcje
     • Rekolekcje

     • Rekolekcje (łac. recolligere - zbierać na nowo, powtórnie) – w katolicyzmie kilkudniowy okres poświęcony odnowie duchowej poprzez modlitwę, konferencje oraz spowiedź. Rekolekcje mają na celu pokazanie człowiekowi, w jaki sposób ma odkryć własną duchowość - ujawnienia drogi, która umożliwi spotkanie się z Bogiem. Zadaniem księdza na rekolekcjach jest również to, by pokazać najmłodszym najważniejsze wartości w życiu. Oprócz tego jednym z punktów jest udowodnienie, że miłością należy zwalczać nienawiść i złość.

    • 41 rocznica śmierci patrona szkoły A. Kamińskiego
     • 41 rocznica śmierci patrona szkoły A. Kamińskiego

     • W dniach 14-16.03.19 uczennice z klasy 6 naszej szkoły wraz z opiekunami pojechały na wycieczkę do Warszawy. Była to nagroda za najlepsze wyniki w nauce - każda z uczennic uzyskała średnią ocen powyżej 5,0 oraz wzorowe zachowanie. Wyjazd połączony był z uroczystością obchodów śmierci patrona naszej szkoły - Aleksandra Kamińskiego. W trakcie dwudniowego pobytu w Warszawie zobaczyliśmy wiele ważnych, znanych i ciekawych miejsc. Mieliśmy okazję zwiedzić Muzeum Historii Żydów Polskich  - POLIN oraz Muzeum Powstania Warszawskiego. Odwiedziliśmy Łazienki Królewskie, spacerowaliśmy ulicami Starego Miasta oraz Krakowskiego Przedmieścia. Byliśmy także przy Pałacu Prezydenckim. Na Placu Zamkowym podziwialiśmy Zamek Królewski oraz Kolumnę Zygmunta. Podczas naszych spacerów mieliśmy okazję zobaczyć najważniejsze warszawskie pomniki: pomnik Józefa Piłsudskiego, Pomnik upamiętniający Powstanie Warszawskie, Grób Nieznanego Żołnierza oraz Pomnik Małego Powstańca.  W sobotę, 15.03. wzięliśmy udział w uroczystych obchodach rocznicy śmierci naszego patrona Aleksandra Kamińskiego na warszawskich Powązkach. Złożyliśmy kwiaty na jego grobie, a następnie oddaliśmy się chwili zadumy nad historią jego życia i życia jego współtowarzyszy (Rudego, Alka i Zośki oraz innych członków Szarych Szeregów).  Na koniec naszej wizyty w Warszawie udaliśmy się do Pałacu Kultury i Nauki. Tam wjechaliśmy windą na samą górę i z tarasu widokowego podziwialiśmy panoramę Warszawy.  Wycieczka była bardzo udana. Wróciliśmy do domu bardzo zadowoleni. 

    • Powitanie wiosny
     • Powitanie wiosny

     • 21 marca w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny nasi uczniowie przywitali ją z tęsknotą po długiej zimie. To duży powód do radości dla wszystkich zmęczonych zimnem i wcześnie zapadającym mrokiem. Tego dnia zgodnie z tradycją żegnaliśmy zimę. Obecnie, zamiast topienia marzanny, dzieci urządzają Święto Wiosny. Tradycyjnie tego dnia obowiązywały fantazyjne stroje, wiosenne i barwne makijaże oraz radosny nastrój. W kolorowym korowodzie udaliśmy się na poszukiwanie wiosny w okolice naszej szkoły. Na koniec nasze barwne kwiaty zostały umieszczone w żywopłotach. Teraz już na pewno zima do nas nie wróci.

    • Drzwi Otwarte
     • Drzwi Otwarte

     • 14 marca naszą szkołę odwiedziły przedszkolaki z "Tęczy". Spotkanie rozpoczęło się od występów klas Ia i IIIa. Dzieci popisywały się śpiewem, tańcem, recytacją wierszy przed młodszymi kolegami i koleżankami. Opowiadały o szkole co się w niej dzieje i jakie puchary i medale można zobaczyć. Po części artystycznej maluchy udały się na salę zabaw, gdzie wspólnie z harcerzami bawili się w różne zabawy. Po wspólnych zabawach nastąpiło zwiedzanie szkoły. Najbardziej podobała się świetlica, sala komputerowa, sala gimnastyczna oraz sale lekcyjne klas I-III. Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe prezenty i zadowolone wróciły do przedszkola. Na pewno mile będą wspominać wspólnie spędzone chwile i mamy nadzieje iż z niektórymi spotkamy się we wrześniu w naszej szkole.