• Wspólne kroki w Cyberświecie
          • Wspólne kroki w Cyberświecie

          • Uczniowie klas trzecich pod opieką wychowawców, p. Ilony Pawłowskiej i p. Ewy Neronowicz rozpoczęli realizację programu profilaktycznego „Wspólne kroki w Cyberświecie”. Program ten został opracowany przez zespół doświadczonych profilaktyków współpracujących z Fundacją ,,Poza schematami”. W nasze szkole będzie on realizowany w terminie od 28 września 2021 r. do 10 grudnia 2021 roku. Głównym celem ww. programu jest ukształtowanie wśród dzieci wiedzy i umiejętności, które sprzyjają bezpiecznemu korzystaniu z Internetu i mediów elektronicznych, a także chronią przed uzależnieniem od nich.  Zajęcia zostaną poświęcone również rozwijaniu ważnych umiejętności dzieci, takich jak: komunikacja, radzenie sobie z emocjami czy trudnymi sytuacjami w cyberświecie. Uczniowie odbyli już dwa zajęcia, podczas których założyli bloga klasowego, na którym będą się dzielić swoimi poczynaniami i wrażeniami dotyczącymi realizacji programu. Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia  naszych blogów, które znajdziecie na stronie naszej szkoły https://szkola6.edupage.org/  w zakładce ,,Wspólne kroki w Cyberświecie klasa 3a i 3b.

        • Święto Drzewa
          • Święto Drzewa

          • Święto Drzewa jest programem edukacji ekologicznej Klub Gaja realizowanym od 2003 roku, którego inauguracją jest ogólnopolska i międzynarodowa akcja sadzenia drzew co roku w październiku. Celem programu jest edukacja dla rozwoju zrównoważonego i podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństwa w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatu na Ziemi. Każdy liść pochłania dwutlenek węgla. Hasło, które ma przypominać, że sadzenie drzew, krzewów czy - jak w tym roku - bluszczu, jest jednym z najprostszych sposobów zapobiegania zmianom klimatycznym. Corocznie obchodzimy to święto 10 października. Z tej okazji nasi uczniowie wraz z dyrekcją, nauczycielami i pracownikami szkoły sadzili bluszcz na terenie naszej szkoły.  Dodatkowo na auli powstała galeria prac, którymi autorami są nasi uczniowie, całe zespoły klasowe oraz nauczyciele.

        • Pasowanie na ucznia
          • Pasowanie na ucznia

          • 08 października 2021 r. odbyła  się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. W tym dniu  dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów szkoły. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez Dyrektor Szkoły p. Magdalenę Suchomską. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą otrzymane prezenty i dyplomy. Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

        • CodeWeek2021
          • CodeWeek2021

          • CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Polska jest jednym z jej liderów - w 2020r. zajęliśmy pierwsze miejsce w rankingu! W tym roku świętujemy w dniach 9-24 października. CodeWeek co roku organizowany jest na terenie całej Europy i dedykowany wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. Zagadnienie nauki programowania z roku na rok przybiera na sile ze względu na rosnące potrzeby rynku pracy i walory edukacyjne, takie jak rozwój umiejętności analitycznego i logicznego myślenia. W tym roku świętujemy w dniach 9-24 października. Wszystkich zainteresowanych CodeWeek zapraszamy do śledzenia bieżących informacji o CodeWeek na:
            Facebook: Code Week Pl
            Instagram: codeweekpl
            mail: programowanie@mc.gov.pl

        • Skrzydlata ferajna w szkole
          • Skrzydlata ferajna w szkole

          • 06 października br., odbyły się w naszej szkole pokazy ptaków (sów). Uczniowie, którzy byli uczestnikami pokazu, dowiedzieli się dużo ciekawostek o życiu ptaków przywiezionych przez opiekuna. Ptaki, które brały udział w pokazie to sowy i puchacze. Na pokazie uczniowie obserwowali zachowanie ptaków, ich loty, a także poznali ich zwyczaje i różnice w ich wyglądzie. Podczas demonstracji ptaków dzieci mogły obserwować je nie tylko w czasie, kiedy siedzą i przyjmują pokarm, ale również w czasie lotu nad głowami zgromadzonych. Uczniowie dowiedzieli się, jak w swojej okolicy można obserwować i rozpoznawać ptaki, które ich otaczają. W czasie pokazu uczniowie chętnie odpowiadali na zadawane przez opiekuna pytania dotyczące ptaków. Brali też udział w ich dokarmianiu, oraz głaskaniu tych pięknych okazów. Trzeba dodać, że ptaki były specjalnie wyszkolone i nie stanowiły żadnego zagrożenia dla dzieci. 

        • Spotkanie z filharmonią
          • Spotkanie z filharmonią

          • 28 września br. dzieci z oddziału „0” i klas I – III wzięły udział w pierwszym koncercie muzycznym w wykonaniu muzyków z Wałbrzyskiej Filharmonii Sudeckiej. Audycja pod tytułem „Przepis na muzykę” dostarczyła zgromadzonym wielu artystycznych wrażeń. Przepis na muzykę zawarł nowe słowa: tempo i dynamika. Dzieci zobaczyły i usłyszały dźwięki instrumentów muzycznych, jakimi są flet oraz pianino. Muzycy na tych instrumentach zagrali słynne utwory Johanna Sebastiana Bacha oraz Ludwiga van Beethovena. Audycja wprowadziła dzieci w świetny nastrój. Zapraszamy do galerii zdjęć.

        • Dzień Pustej Klasy
          • Dzień Pustej Klasy

          • Dzień Pustej Klasy to akcja, którą zapoczątkowała grupa brytyjskich nauczycieli w 2012 roku. Razem ze swoimi uczniami opuścili sale lekcyjne i wybrali się na zajęcia w terenie. 24 września br., uczniowie naszej szkoły wzięli udział w tej akcji. W tym dniu lekcje zostały przeniesione na łono przyrody. Uczniowie wybrali się do parków, lasu aby obcować i poznawać naturę. Nie obyło się na koniec bez pieczenia kiełbasek, które najlepiej smakują prosto z ogniska, 

        • Sprzątanie Świata
          • Sprzątanie Świata

          • 17 września br. uczniowie oraz dzieci z oddziału przedszkolnego z PSP nr 6 w Wałbrzychu wzięli udział w Sprzątaniu Świata. Tegoroczne „sprzątanie” odbyło się w ramach akcji Czysty Zielony Wałbrzych. Nasi uczniowie wraz z wychowawcami i nauczycielami zebrali kilkanaście worków śmieci sprzątając okolice szkoły.  Nasza szkoła 18 września,  wzięła również aktywny  udział w sobotnim Pikniku Ekologicznym z Radiem ZET, który odbył się w wałbrzyskim Śródmieściu. Zachęcamy dzieci, młodzież oraz dorosłych, aby przez cały rok dbali o czystość skwerów, parków i lasów w Wałbrzychu.

        • Bezpieczny powrót do szkoły
          • Bezpieczny powrót do szkoły

          • 8 września, uczniów z edukacji wczesnoszkolnej odwiedziły Panie ze Straży Miejskiej w Wałbrzychu (p. Ewelina Wilk i p. Kamila Buła), które w ramach projektu "BEZPIECZNY POWRÓT DO SZKOŁY" wytłumaczyły najważniejsze przepisy ruchu drogowego dla pieszych.🚸🚦🚷 Wszystko po to, by każdy uczeń naszej szkoły, każdego dnia bezpiecznie docierał do szkoły i wracał z niej do domu. 🚦

             

            Zajęcia te były dla dzieci dużą atrakcją.🥳 Nie do przecenienia była wiedza funkcjonariuszy, którzy poza omówieniem najważniejszych przepisów, potrafili udzielić dzieciom porad praktycznych oraz wskazać najbardziej niebezpieczne miejsca w rejonie szkoły.

             

            Kształtowanie u dzieci właściwych nawyków to praca długofalowa, ale opłaca się ją wykonywać, bo zostają one na całe życie.

        • Narodowy Dzień Sportu
          • Narodowy Dzień Sportu

          • 10 września br. na stadionie AQUA ZDROJU w Wałbrzychu „Szóstka” świętowała obchody Narodowego Dnia Sportu. Klasy I – VIII rywalizowały w różnych dyscyplinach sportowych. Licznie zgromadzona młodzież, w biało-czerwonych barwach, kibicowała sportowcom. Nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek sportowych czuwali: Elżbieta Rybczyńska, Fabian Kurzawiński i Marek Henczka. Gościem specjalnym imprezy był prezes Aqua Zdroju pan Waldemar Kujawa. Wspólna zabawa rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu narodowego. Pod okiem instruktorów odbyła się rozgrzewka, a następnie spacer Nordic Walking wokół stadionu. Wśród powiewających flag biało-czerwonych uczestnicy przystąpili do zmagań w konkurencjach sportowych. Pierwszą dyscypliną była sztafeta 4x4 na dystansie 400 m, rozegrana na poziomie klas II – VIII. Następnie odbył się wyścig rowerowy. Finałową konkurencją była sztafeta: bieg, jazda na rowerze, bieg na dystansie 400 m. Po zmaganiach sportowych uczestnicy otrzymali drobne upominki. Zabawa była przednia, wszyscy uczestnicy wrócili do szkoły w doskonałych nastrojach. Do zobaczenia za rok.

          • Szczepienia przeciwko Covid - 19 w naszej szkole.

          • Szanowni Państwo! Drodzy Uczniowie!

            Dnia 21.09.2021r.  w godzinach 14.00 - 18.00 w naszej szkole odbywać się będą szczepienia przeciwko Covid - 19. W tym dniu punkt szczepień zostanie stworzony w sali gimnastycznej naszej szkoły i obsługiwać go będzie wykwalifikowany personel medyczny.

            Dzieci szczepione będą szczepionką firmy Pfizer. 

            Zaszczepić mogą się wszyscy uczniowie, którzy w chwili szczepienia będą mieli ukończone 12 lat. 

            Istnieje także możliwość zaszczepienia się wszystkich chętnych osób dorosłych, które do tej pory nie przyjęły szczepienia. Wystarczy tylko w wyznaczonych godzinach stawić się w punkcie szczepiennym. 

            Gorąco zachęcam i namawiam wszystkich Rodziców do zaszczepienia swoich dzieci. 

            Wszystkie zainteresowanie przyjęciem szczepienia osoby zapraszam do kontaktu z wychowawcami klas. 

            Dodatkowe informacje można uzyskać również w sekretariacie szkoły

            - tel. 74 84 777 20

            Z wyrazami szacunku

            Dorota Kominko-Krej 

          • SPOTKANIE ORGANIZACYJNE DLA RODZICÓW UCZNIÓW KLASY 1

          • P. o dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 im. Aleksandra Kamińskiego w Wałbrzychu serdecznie zaprasza wszystkich rodziców lub opiekunów prawnych dzieci, które rozpoczynają naukę w klasie pierwszej w roku szkolnym 2021/2022 na spotkanie organizacyjne, w dniu 26 sierpnia (czwartek) o godzinie 16:30 w sali nr 22.

            Szanowni Rodzice, biorąc pod uwagę procedury bezpieczeństwa ograniczające ilość osób przebywających na terenie szkoły, prosimy o udział w spotkaniu tylko jednego z rodziców lub opiekunów (bez dziecka).

            Dziękujemy za wyrozumiałość.

        • Wyprawka szkolna dla ucznia klasy I Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Aleksandra Kamińskiego w Wałbrzychu
          • Wyprawka szkolna dla ucznia klasy I Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Aleksandra Kamińskiego w Wałbrzychu

          • Spotkanie z wychowawcą klasy pierwszej odbędzie się po 25 sierpnia 2021r. Dokładną datę i godzinę spotkania przekażemy Państwu w późniejszym terminie. 

            Poniżej znajduje się wykaz niezbędnych rzeczy i przyborów dla dzieci rozpoczynających naukę w klasie I w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 6 im. Aleksandra Kamińskiego w Wałbrzychu: 

            1.PIÓRNIK: linijka, 2 ołówki, gumka, temperówka, kredki ołówkowe, pisaki, nożyczki, klej.

            2. ZESZYTY: 2 zeszyty 16 kartkowy w trzy linie, 4 zeszyty 16

            kartkowe w kratkę.

            3. BLOKI :

            - z białymi kartkami- techniczny- mały(A4) - 4szt i duży(A3) - 2szt. 

            - z kolorowymi kartkami -techniczny mały(A4) - 2 szt.  i duży(A3) - 1 szt. 

            - duży blok rysunkowy biały (A3) - 2 szt. 

            - kolorowy papier (wycinanki) - 2 szt. ,kolorowy papier samoprzylepny - 1 szt. 

            4. Farby plakatowe, pędzelki: cienki i gruby, kubeczek na wodę.

            5. Plastelina - 2 opakowania

            6. Kredki pastelowe - 1 opakowanie 

            7. Gruba papierowa teczka - 1 szt. 

            8. Strój gimnastyczny: biała koszulka i granatowe/czarne krótkie spodenki , tenisówki na białej podeszwie.

            9. Podkładka na śniadanie - 1 szt. 

            10. Podkładka duża na zajęcia plastyczno-techniczne - 1 szt. 

            11. Ryza papieru ksero A4 - 1 szt. 

            12. 0buwie do szkoły na zmianę.

            13. Worek na obuwie zmienne (podpisany).

            14. Ręcznik papierowy - 2 szt. 

            15.  Chusteczki higieniczne - 2 opakowania.

             

             

        • Wyprawka szkolna - oddział przedszkolny 2021/2022
          • Wyprawka szkolna - oddział przedszkolny 2021/2022

          • Wyprawka - oddział przedszkolny 2021/2022

            Spotkanie z wychowawcą oddziału przedszkolnego odbędzie się  25 sierpnia 2021r. o godzinie 16.30. 

            Poniżej podajemy wykaz niezbędnych rzeczy i przyborów dla dzieci uczęszczających do oddziału przedszkolnego w Publicznej Szkole Podsatwowej Nr 6 im. Aleksandra Kamińskiego w Wałbrzychu:

            1. Podręcznik "Elementarz sześciolatka" wyd. Nowa Era (proszę samodzielnie nie kupować podręcznika, wszytkie informacje dotyczące podręczników zostaną Państwu podane podczas oranizacyjnego zebrania 25.08.2021r.)

            2. Worek na strój gimnastyczny: biała koszulka, spodenki granatowe/czarne, białe skarpetki, obuwie sportowe (wygodne, łatwe do założenia przez dziecko, z białą podeszwą). 

            3. Strój galowy na uroczystości szkolne. 

            4. Przybory potrzebne do zajęć:

            • 2 teczki na gumkę na prace plastyczne, 

            • przybory w piórniku: gumka do ścierania, ołówek gruby i ołówek cienki, temperówka z cieńkim i grubym otworem,  kredki ołówkowe (12 kolorów np.. Bambino), klej,

            • pisaki  (12 kolorów),

            • kredki woskowe/świecowe,

            • pędzel gruby i cienki,

            • farby plakatowe minimum 8 kolorów,

            • kubeczek na pędzelek, 

            • plastelina ( 12 kolorów),

            • bibuła ok. 6 kolorów,

            • klej w sztyfcie 

            • bezpieczne nożyczki z zaokrąglonymi końcówkami,

            • blok techniczny: 2 x A3, 2 x A4,

            • blok rysunkowy: 2 x A3, A x A4,

            • blok  z kolorowymi kartkami: 2 X A4,

            • ryza papieru ksero A 4,

            • chusteczki higieniczne – pudełko 2 szt.

            • ręczniki papierowe – 2 szt,

            • chusteczki nawilżane – 2 opakowania 

            Wszystkie przybory w miarę możliwości powinny być podpisane imieniem i nazwiskiem dziecka. 

             

             

        • Wakacje
          • Wakacje

          • Serdecznie życzymy, aby nadchodzące wakacje były radosne, ciekawe, słoneczne, a przede wszystkim bezpieczne, by sprzyjały poznawaniu ciekawych miejsc i zawieraniu nowych przyjaźni. Życzymy, by wakacje były czasem zasłużonego i efektywnego wypoczynku, byśmy mogli nabrać sił, zapału do pracy i do nowych wesołych zabaw w szkole w kolejnym roku. Dyrekcja i Grono Pedagogiczne.

        • Bezpieczne wakacje - najważniejsze zasady
          • Bezpieczne wakacje - najważniejsze zasady

          • Wakacje to przede wszystkim czas zabawy i odpoczynku. Każdy z nas ma swój pomysł i sposób na spędzenie wolnego czasu. Jedni udają się na rodzinne wyjazdy, inni wybierają wyjazdy zorganizowane takie jak kolonie lub kursy językowe. Ważne jednak, by w każdym miejscu pamiętać o bezpieczeństwie i zachowaniu odpowiedniej ostrożności. 

            Nad morzem

            Morze to potężny żywioł, z którym trzeba się liczyć. Pamiętajmy zatem o kilku istotnych regułach:

            • Kąpmy się tylko w miejscach dozwolonych i pod opieką dorosłych. Jeśli miejsca strzeże ratownik – zawsze stosujmy się do jego poleceń.
            • Miejsce na kąpiel musi być bezpieczne. Dlatego nie wolno się kąpać przy śluzach, mostach, budowlach wodnych, portach, zaporach, a także w brudnej wodzie i tam, gdzie są silne wiry i prądy.
            • Nigdy nie kąpmy się w rwących rzekach, bo wystarczy poślizgnąć się na kamieniu, żeby porwał nas nurt.Idąc na plażę, nie zapominajmy o kremie z filtrem UV. Ciało nasmarujmy już około 20–30 minut przed wyjściem na słońce, czynność tę powtarzając co 2–3 godziny i po każdym wyjściu z wody.
            • Chcąc uchronić się przed udarem, między godziną 11 a 16 ukryjmy się w cieniu.
            • Nie zapominajmy o okularach przeciwsłonecznych i lekkim nakryciu głowy. 
            • Pamiętajmy, by zabrać ze sobą wodę oraz coś do jedzenia. 
            • Nie wchodźmy do morza podczas burzy, deszczu lub mgły.
            • Jeśli długo przebywaliśmy na słońcu – poczekajmy chwilę w cieniu, zanim wejdziemy do wody. Pozwoli nam to uniknąć szoku termicznego.
            • Nie pływajmy w pobliżu wodorostów. Zwracajmy uwagę na dno i ukształtowanie zbiornika.
            • Pływajmy wyłącznie w obszarze wyznaczonym przez boje.
            • Skoki do wody wydają się świetną rozrywką, ale przy odrobinie pecha mogą skończyć się trwałym kalectwem. 
            • Wybierając się na kajaki, łódki czy rowery wodne, zawsze zakładajmy kapok. Pamiętajmy też, aby nie pływać wieczorem i po zmroku. To niebezpieczne i łatwo zgubić się na wodzie.

            W górach

            Jednym z największych zagrożeń w górach jest zmieniająca się w szybkim tempie pogoda. Przed każdą górską wycieczką dowiedzmy się, jakie są przewidywane warunki atmosferyczne!

            • Zawsze pamiętajmy o naładowanej komórce z numerem GOPR – 601 100 300.
            • Najlepiej wyruszajmy już wczesnym rankiem. 
            • Zaplanujmy trasę, uwzględniając swoje umiejętności, pogodę oraz godzinę zachodu słońca. 
            • Sprawdźmy, czy na wybranym przez nas szlaku są jakieś schroniska, szałasy, leśniczówki itp., w których można się schronić, jeśli nagle zmieni się pogoda. 
            • Przed górską wędrówką spakujmy do plecaka mapę. 
            • Zabierzmy ze sobą: zapasowe skarpetki, czapkę, koszulę lub inne okrycie z długim rękawem, pelerynę, kurtkę lub płaszcz przeciwdeszczowy.
            • Pamiętajmy o prowiancie – polecamy produkty z dużą zawartością węglowodanów, np. czekoladę lub baton energetyczny.
            • Nie zapominajmy o  okularach przeciwsłonecznych.
            • Przed wyjściem w góry poinformujmy kogoś, gdzie się wybieramy, jakim szlakiem i o jakiej porze planujemy wrócić. 

            W razie nagłej zmiany pogody, szukajmy podstawowych oznaczeń szlaku turystycznego. Jest to prostokątny znak – kolorowy pasek, oznaczający kolor szlaku, pomiędzy dwoma białymi paskami. W Polsce mamy 5 kolorów szlaków: 

            • czerwony - szlak główny dla danych gór, zwykle prowadzi przez najwyższe i najciekawsze szczyty pasma;
            • niebieski – trasy dalekobieżne, warto planować nimi wyprawy, gdy nie chcemy schodzić z gór i planujemy nocować w schronisku;
            • zielony i żółty – krótkie szlaki, które zwykle krzyżują się z innymi szlakami;
            • czarny – krótkie szlaki dojściowe.

            Spacer do lasu lub na łąkę

            Wchodząc do lasu, poruszajmy się po wydeptanych ścieżkach. Każde miejsce wygląda podobnie, więc łatwo się zgubić, chodząc na przełaj. Jeśli dostrzeżemy dzikie zwierzę, nie zbliżajmy się do niego. Jeśli to ono idzie w naszym kierunku, zatrzymajmy się i poczekajmy lub zróbmy powoli kilka kroków do tyłu. Nie rzucajmy się do ucieczki (zwierzę może ruszyć w pościg), nie patrzmy zwierzęciu w oczy ani nie pokazujmy mu zębów (odczyta to jako przejaw agresji).

            • Nie dokarmiajmy dzikich zwierząt! To dla nich niezdrowe.
            • Stosujmy preparaty przeciw komarom, kleszczom, szerszeniom oraz osom.
            • Nie rozpalajmy ognisk w lesie i jego pobliżu.
            • Jeśli zauważymy pożar – dzwońmy po straż pożarną. Nie podchodźmy do ognia.

            Wyprawa rowerowa

            • Starajmy się nie podróżować solo.
            • Zawsze jeździjmy w kasku.
            • Miejmy przy sobie apteczkę. 
            • Sygnalizujmy ręką kierunek, w którym chcemy jechać. 
            • Zwalniajmy na krętych drogach. 
            • Słuchajmy i obserwujmy, czy nie zbliża się do nas inny pojazd, czy nie nadjeżdża pociąg lub tramwaj.

            Gdziekolwiek planujemy się wybrać, pamiętajmy o naładowaniu przed wyjściem telefonu lub noszeniu ze sobą przenośnej ładowarki typu power bank – tym bardziej, jeśli planujemy dłuższą wędrówkę, spacer, podróż. Dodatkowo zawsze miejmy w telefonie zapisane numery alarmowe, a także w odpowiedni sposób zapisane numery bliskich osób. Przed imieniem bliskiej osoby powinno znaleźć się słowo „ICE”. Jest to znak dla ratowników medycznych, kogo poinformować w razie wypadku.

        • "Wspólne pogranicze - wspólne bezpieczeństwo"
          • "Wspólne pogranicze - wspólne bezpieczeństwo"

          • "Wspólne pogranicze - wspólne bezpieczeństwo", projekt sponsorowany przez UE w ramach współpracy polskiej i czeskiej policji.

            W dniu 23 czerwca w klasach 1-3 na szczególne zaproszenie gościł sierż. Aleksander Karkosz z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu - Wydział Prewencji. Ze względu na długotrwałe zdalne nauczanie w konsekwencji pojawiły się wśród uczniów problemy związane z przebywaniem w sieci i nie tylko również wynikające ze współczesnych zagrożeń. Pan sierżant doskonale wyjaśnił dzieciom zagrożenia i konsekwencje niektórych czynów. Dzieci z dużym zaciekawieniem słuchały Pana policjanta, a spotkanie mogłoby trwać znacznie dłużej. Na koniec zostały obdarowane upominkami. Serdecznie dziękujemy za spotkanie.

        • Bajkowy Zamek Książ
          • Bajkowy Zamek Książ

          • W powiatowym konkursie pt. "Bajkowy Zamek Książ", uczennica naszej szkoły Karolina Filipek z klasy 8a zdobyła I miejsce. Konkurs polegał na przedstawieniu w dowolnym programie graficznym naszego Zamku Książ w bajkowym ujęciu. Gratulujemy sukcesu!