• Aktualności

    • Zbiórka dla Schroniska dla Zwierząt
     • Zbiórka dla Schroniska dla Zwierząt

      W związku z apelem o pomoc, z jakim zwróciło sie do nas Schronisko dla Zwierząt w Wałbrzychu, Klub Ośmiu ogłasza zbiórkę:
      - karmy mokrej dla psów,
      - saszetek z karmą mokrą dla kotów,
      - czystych kocy i ręczników.
      Akcja trwa do 15 grudnia. Karmę należy składać w sali nr 14 (klasy 4-8) - u p. J. Sikory i w bibliotece (klasy 0-3) - u p. M. Boreckiej. Serdecznie zachęcamy do udziału we akcji!! Opiekunowie Klubu Ośmiu M. Borecka, J. Sikora.

    • Obchody Święta Niepodległości w naszej szkole
     • Obchody Święta Niepodległości w naszej szkole

      10 listopada br. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Podczas tej uroczystości przypomniana została historia niewoli naszej ojczyzny, począwszy od dnia, kiedy Polska przestała istnieć na mapie Europy jako niepodległe państwo, przez dzieje tragicznej walki naszego narodu o wyzwolenie, aż po dzień odzyskania niepodległości. Przekazywane treści były przeplatane patriotycznymi pieśniami oraz recytacjami wierszy, co pozwoliło widzom głębiej przeżyć tamte chwile. Akademia została przygotowana przez panią Renatę Różek oraz panią Dorotę Satorę wraz z klasą VIIb i VIa.

    • "Szkoła do hymnu"
     • "Szkoła do hymnu"

      Już po raz czwarty przystąpimy do akcji "Szkoła do hymnu". W ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewamy wspólnie „Mazurka Dąbrowskiego”. W tym roku będzie to środa, 10 listopada. W ten sposób chcemy włączyć społeczności szkolne we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Hymn odśpiewamy w klasach!

    • Nietypowa lekcja języka polskiego
     • Nietypowa lekcja języka polskiego

      W piątek, tj. 29.10.2021r. uczniowie z klasy VIa wzięli udział w nietypowej lekcji języka polskiego. Klasa pod kierunkiem pani Doroty Satory przeprowadziła konferencję prasową z udziałem postaci że znanej lektury "Opowieści z Narnii". Wydarzenie to było zwieńczeniem omawiania lektury. Część uczniów wcieliło się w głównych bohaterów poprzez odpowiedni strój i charakteryzację. Pozostali reprezentowali środowisko prasowe. Lekcja okazała się "strzałem w szóstkę". Zapraszamy do galerii zdjęć z tego wydarzenia.

    • Zajęcia biblioteczne klasy III b
     • Zajęcia biblioteczne klasy III b

      W piątek, tj. 22 października br. uczniowie z klasy III b wraz z panią Ewą i Marzeną wzięli udział w zajęciach bibliotecznych. Spotkanie odbyło się w Bibliotece na Białym Kamieniu. Pani Joanna wprowadziła uczniów w świat legend o Wałbrzychu. Pierwszą, była legenda o początkach Wałbrzycha - Cudowne źródełko. Dzieci z ciekawością wsłuchiwały się w jej treść po to, aby wzbogacić wiedzę o swoim mieście. Na zakończenie wykonały piękne ilustracje, które ozdobią klasę w szkole. Zapraszamy do galerii zdjęć.

    • „EKOlogiczni w szkole”
     • „EKOlogiczni w szkole”

      Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., realizator zadania publicznego pn. „Energetycznie Efektywniejszy Dolny Śląsk”, z wielką przyjemnością zapraszają uczniów klas VII – VIII szkół podstawowych oraz szkół średnich z terenu województwa dolnośląskiego, do udziału w konkursie plastycznym pn. „EKOlogiczni w szkole”.

    • Wizyta przedszkolaków z "Tęczy"
     • Wizyta przedszkolaków z "Tęczy"

      21 października br., naszą szkołę odwiedziły dzieci z najstarszej grupy przedszkolnej Przedszkola „Tęcza”. Maluchy przyszły zapoznać się ze szkołą, w której już od września rozpoczną naukę. Dzieci uczestniczyły w specjalnie dla nich zorganizowanych zajęciach rekreacyjno - sportowych w sali gimnastycznej. Wspólne spotkanie przekonało przedszkolaków, że już niedługo będą spędzali w naszej szkole same przyjemne chwile, bo szkoła jest przyjazna i bezpieczna dla każdego. Gościem specjalnym spotkania był Muffy - maskotka Wałbrzycha.

    • Wizyta Prezydenta Wałbrzycha w szkole
     • Wizyta Prezydenta Wałbrzycha w szkole

      20 października br., gościliśmy w naszej szkole Pana Prezydenta dra Romana Szełemeja. Pan Prezydent spotkał się z uczniami -członkami Szkolnego Klubu Turystycznego „6stka na szlaku”. Podczas spotkania Pan Prezydent rozmawiał z uczniami na temat Aglomeracji Wałbrzyskiej, ciekawych miejsc wartych poznania oraz odpowiadał na pytania dzieci. Dzieci opowiadały Panu Prezydentowi o działalności Szkolnego Klubu „6stka na szlaku” wycieczkach, w których brały udział, a na koniec wręczyły mu przygotowane dla niego laurki. Serdecznie dziękujemy za wizytę i miłe spotkanie. Zapraszamy ponownie.

    • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2021
     • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2021

      4 października 2021 obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, jest to międzynarodowa akcja, w którą zaangażowało się 5 644 szkół. W tym dniu ludzie z całego świata uświadamiają innym iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym, udowadniają, że można uczyć się jej z przyjemnością, a jej znajomość owocuje. W naszej szkole zostały przeprowadzone za pomocą platformy Quizizz egzaminy z tabliczki mnożenia dla chętnych . Do egzaminów przystąpiło 100 uczniów. Tytuł eksperta uzyskało 20- uczniów. Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, wspólna zabawa zachęciła ich do dalszej nauki, a matematyczne święto na długo zostanie w ich pamięci. Gratulujemy wszystkim „Ekspertom Tabliczki Mnożenia”, dziękujemy uczniom, którzy dołączyli do tego wydarzenia! Organizatorzy Artur Rak i Renata Różek

    • Dzień Edukacji Narodowej
     • Dzień Edukacji Narodowej

      14 października uczniowie naszej szkoły podczas uroczystej akademii z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej podziękowały Dyrekcji, nauczycielom i pracownikom szkoły za trud włożony w wychowanie i edukację uczniów. Wcześniej odbył się Dzień Samorządności, w którym uczniowie wcielili się w rolę nauczycieli. Po zakończeniu, uroczystość przeniosła się na salę gimnastyzną, gdzie po powitaniu zebranych gości, uczniowie przedstawili zabawną część artystyczną, podczas której recytowali wiersze oraz wyśpiewali piosenki. Na zakończenie uczniowie odczytali piękne życzenia dla grona pedagogicznego napisane przez uczniów klas. Wspólnie spędzone w miłym gronie chwile zakończono wręczeniem upominków każdemu pracownikowi szkoły.

    • Akcja "Znicz"
     • Akcja "Znicz"

      Święto Zmarłych to wyjątkowy czas, w którym każdy z nas skłania się do zadumy oraz refleksji nad przemijaniem. Święta te wzbudzają w nas tęsknotę za tymi, którzy odeszli. Uroczystość Wszystkich Świętych to zawsze wyjątkowy dzień o głębokiej wymowie i niepowtarzalnym nastroju, który zachęca nas do cichej refleksji nad sensem życia. Z tej okazji Szkolny Klub Ośmiu organizuje akcję "Znicz". Serdecznie zapraszamy osoby o dobrych sercach oraz Wszystkich chętnych Wolontariuszy do przyłączenia się do naszej akcji. Zbieramy znicze oraz stroiki, aby móc później posprzątać zapomniane groby i zapalić tam światełko. Każda pomoc się liczy. Za każdy dar serca serdecznie dziękujmy. Akcja trwa od poniedziałku 10 października do czwartku 28 października.Znicze oraz stroiki należy składać u pani Moniki Boreckiej w bibliotece (kl. 0-3) oraz w sali nr 14 u p. J. Sikory (kl. 4-8). Zachęcamy do wzięcia

    • Przerwa na czytanie
     • Przerwa na czytanie

      W związku z udziałem naszej szkoły w II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie, w środę (tj. 20.10.2021r) przez trzy pierwsze przerwy uczniowie naszej szkoły czytają! Formuła akcji jest otwarta na pomysły klas i grup, uczniowie mogą wspólnie słuchać książki czytanej przez nauczyciela, koleżankę lub kolegę z klasy. Mogą też wybrać indywidualne czytanie książek przyniesionych z domu lub wypożyczonych z biblioteki. Najważniejsze, aby sale w czasie tych przerw były dostępne dla uczniów. Oczywiście czytać uczniowie mogą wszędzie: korytarz, aula, schody. Najmłodszym uczniom naszej szkoły proponujemy pozostanie w salach gdzie wychowawcy zorganizują tzw. strefę czytania, gdzie słuchać będą książek czytanych przez swoich nauczycieli lub koleżanki/kolegów (w czytanie można z

    • Wspólne kroki w Cyberświecie
     • Wspólne kroki w Cyberświecie

      Uczniowie klas trzecich pod opieką wychowawców, p. Ilony Pawłowskiej i p. Ewy Neronowicz rozpoczęli realizację programu profilaktycznego „Wspólne kroki w Cyberświecie”. Program ten został opracowany przez zespół doświadczonych profilaktyków współpracujących z Fundacją ,,Poza schematami”. W nasze szkole będzie on realizowany w terminie od 28 września 2021 r. do 10 grudnia 2021 roku. Głównym celem ww. programu jest ukształtowanie wśród dzieci wiedzy i umiejętności, które sprzyjają bezpiecznemu korzystaniu z Internetu i mediów elektronicznych, a także chronią przed uzależnieniem od nich. Zajęcia zostaną poświęcone również rozwijaniu ważnych umiejętności dzieci, takich jak: komunikacja, radzenie sobie z emocjami czy trudnymi sytuacjami w cyberświecie. Uczniowie odbyli już dwa zajęcia, podczas których założyli bloga klasowego, na którym będą się dzielić swoimi poczynaniami i wrażeniami dotyc

    • Święto Drzewa
     • Święto Drzewa

      Święto Drzewa jest programem edukacji ekologicznej Klub Gaja realizowanym od 2003 roku, którego inauguracją jest ogólnopolska i międzynarodowa akcja sadzenia drzew co roku w październiku. Celem programu jest edukacja dla rozwoju zrównoważonego i podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństwa w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatu na Ziemi. Każdy liść pochłania dwutlenek węgla. Hasło, które ma przypominać, że sadzenie drzew, krzewów czy - jak w tym roku - bluszczu, jest jednym z najprostszych sposobów zapobiegania zmianom klimatycznym. Corocznie obchodzimy to święto 10 października. Z tej okazji nasi uczniowie wraz z dyrekcją, nauczycielami i pracownikami szkoły sadzili bluszcz na terenie naszej szkoły. Dodatkowo na auli powstała galeria prac, którymi autorami są nasi uczniowie, całe zespoły klasowe oraz nauczyciele.

    • Pasowanie na ucznia
     • Pasowanie na ucznia

      08 października 2021 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. W tym dniu dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów szkoły. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez Dyrektor Szkoły p. Magdalenę Suchomską. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą otrzymane prezenty i dyplomy. Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

    • CodeWeek2021
     • CodeWeek2021

      CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Polska jest jednym z jej liderów - w 2020r. zajęliśmy pierwsze miejsce w rankingu! W tym roku świętujemy w dniach 9-24 października. CodeWeek co roku organizowany jest na terenie całej Europy i dedykowany wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. Zagadnienie nauki programowania z roku na rok przybiera na sile ze względu na rosnące potrzeby rynku pracy i walory edukacyjne, takie jak rozwój umiejętności analitycznego i logicznego myślenia. W tym roku świętujemy w dniach 9-24 października. Wszystkich zainteresowanych CodeWeek zapraszamy do śledzenia bieżących informacji o CodeWeek na:
      Facebook: Code Week Pl
      Instagram: codeweekpl
      mail: programowanie@mc.gov.pl

    • Skrzydlata ferajna w szkole
     • Skrzydlata ferajna w szkole

      06 października br., odbyły się w naszej szkole pokazy ptaków (sów). Uczniowie, którzy byli uczestnikami pokazu, dowiedzieli się dużo ciekawostek o życiu ptaków przywiezionych przez opiekuna. Ptaki, które brały udział w pokazie to sowy i puchacze. Na pokazie uczniowie obserwowali zachowanie ptaków, ich loty, a także poznali ich zwyczaje i różnice w ich wyglądzie. Podczas demonstracji ptaków dzieci mogły obserwować je nie tylko w czasie, kiedy siedzą i przyjmują pokarm, ale również w czasie lotu nad głowami zgromadzonych. Uczniowie dowiedzieli się, jak w swojej okolicy można obserwować i rozpoznawać ptaki, które ich otaczają. W czasie pokazu uczniowie chętnie odpowiadali na zadawane przez opiekuna pytania dotyczące ptaków. Brali też udział w ich dokarmianiu, oraz głaskaniu tych pięknych okazów. Trzeba dodać, że ptaki były specjalnie wyszkolone i nie stanowiły żadnego zagrożenia dla dzieci

  • Partnerzy

   • BIP
  • Godziny dzwonków

   Niedziela 25.09.2022
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Odwiedź nas!

  • Aktywny Styl Życia

  • CERTYFIKAT PLACÓWKI

  • CERTYFIKAT NAUCZYCIELA

  • SIECIAKI

  • Galeria zdjęć

    brak danych