• Aktualności

    • Głosowanie na laleczkę UNICEF
     • Głosowanie na laleczkę UNICEF

      Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie. Nasza szkoła bierze udział w projekcie edukacyjnym „Wszystkie Kolory Świata VI”, który ma na celu uświadomić dzieci i młodzież, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami, a ponadto, że dzięki ich zaangażowaniu można uratować życie dziecka dzięki szczepieniom. Akcję „Wszystkie Kolory Świata VI” wspiera Ambasador Dobrej Woli UNICEF Majka Jeżowska. Każdego roku podstawowe szczepienia ratują życie od 2 do 3 milionom dzieci na świecie. Wystarczy zaszczepić dziecko, aby było ono chronione przed tragicznymi skutkami takich chorób jak: gruźlica, odra, tężec, błonica, krztusiec czy polio. Szczepienie to najbardziej skuteczny i najtańszy sposób walki z wieloma chorobami. W ramach tej akcji uczniowie przygotowali charytatywne, szmaciane laleczki UNICEF. Laleczki te są niezwykłe, ponieważ symbolizują pomoc uczniów dla najbardziej potrzebu

    • Dzień Bezpiecznego Internetu
     • Dzień Bezpiecznego Internetu

      Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata. Z pełną listą zaangażowanych państw i instytucji oraz podjętymi przez nie działaniami można zapoznać się na stronie www.saferinternetday.org.
      W naszej szkole były realizowane działania, mające na celu popularyzowanie wśród uczniów wiedzy na temat świadomego, wolnego od zagrożeń korzystania z Internetu i ochrony prywatność (przede wszystkim swoich danych osobowych i innych poufnych informacji). Aby przybliżyć uczniom zasady bezpiecznego Internetu nauczyciel informatyki oraz wychowawcy klas przeprowadzili lekcje, na których omówili zagadnienia bezpieczeństwa, praw autorskich, zagrożeń w sieci, zagadnień cyberprzemocy, przygotowali z uczniami wyst

    • Kinder Joy of moving
     • Kinder Joy of moving

      Sportowych występów ciąg dalszy. W ogólnopolskich rozgrywkach Kinder Joy of moving wystąpiła drużyna złożona z uczniów naszej szkoły: Hubert Ciszyński, Dawid Sajewicz, Sebastian Różański, Sebastian Kulesza Dzięki kooperacji z KPS Chełmiec Wałbrzych mogliśmy wystartować w turnieju wojewódzkim, w którym ostatecznie zajęliśmy 10 miejsce w gronie 12 ekip. Rywalizując z najlepszymi dolnośląskimi klubami nabieramy doświadczenia, które z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Tak trzymać!

    • Bal Karnawałowy klas I - III
     • Bal Karnawałowy klas I - III

      W poniedziałek w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa. Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Sala zabaw wyglądała inaczej niż zwykle - zamieniła się w prawdziwą salę balową. Udekorowana kolorowymi balonami, serpentynami, kokardami zachęcała do szalonej zabawy młodszych uczniów klas I - III. W szkole zaroiło się od spidermanów, piratów, rycerzy, policjantów, kowbojów, klaunów, czarodziejów. Były wróżki, księżniczki, zakonnica, diabły, koty, motyle, różne inne stwory i dziwadła. Stroje były barwne, oddawały nawet najdrobniejsze szczegóły wybranej postaci. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie. Wszyscy bawili się znakomicie, bo humor dopisywał zarówno dzieciom oraz wychowawcom. Wychowawcy klas I - III bawili się wspólnie z dziećmi. Były korowody, kółeczka i tańce w parach. Podczas zabawy karnawałowej wybrano też króla i

    • Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
     • Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

      1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. To święto tych, którzy po 1944 roku nie zgodzili się, by Polską rządziła komunistyczna władza z nadania Moskwy. Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych jest wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie ojczyzny. Dziś wspólnie wraz z władzami miasta Wałbrzycha upamiętniliśmy „Wyklętych” Bohaterów. Delegacja z naszej szkoły wzięła udział wraz opiekunami w tej uroczystości.

    • Zajęcia Be. Eco
     • Zajęcia Be. Eco

      W ubiegłym tygodniu uczniowie z klasy 3a i 2a uczestniczyli w zajęciach z programu Be. Eco. Lekcje poświęcone były tematyce zmianom klimatycznym oraz segregowaniem odpadów. Wszyscy uczniowie z klas I - III przygotowują się do podsumowania wiedzy, które zakończy się uczestnictwem w konkursie majowym. Zapraszamy do galerii zdjęć.

    • Organizacja UNICEF prosi o pomoc
     • Organizacja UNICEF prosi o pomoc

      Organizacja UNICEF prosi o pomoc w związku z zaostrzeniem konfliktu na Ukrainie, UNICEF jest na miejscu i stale pomaga dzieciom. Eskalacja działań wojennych sprawia jednak, że potrzeby humanitarne najmłodszych rosną w szybkim tempie. Zniszczona została część infrastruktury wodnej i edukacyjnej, występują ograniczenia w dostawie prądu i gazu. Dostęp do opieki medycznej w nagłych przypadkach jest coraz trudniejszy. Rodziny z dziećmi opuszczają swoje domy, wzrasta poziom ubóstwa. Wobec nasilania się konfliktu zwiększamy skalę naszej pomocy. Zebrane środki przekażemy na zapewnienie dzieciom m.in. bezpiecznych schronień i wsparcia psychologicznego, opieki medycznej, czystej wody i środków higienicznych. Współpracujemy z lokalnymi partnerami, dzięki czemu możemy dobrze oszacować najpilniejsze potrzeby i dostarczyć dzieciom skuteczną pomoc. Przekaż darowiznę i pomóż razem z nami!

    • Szanowni Państwo, drodzy Uczniowie!
     • Szanowni Państwo, drodzy Uczniowie!

      W związku z zaostrzeniem konfliktu na wschodzie i wzrostem liczby obywateli Ukrainy przekraczających granicę z Polską, w naszej Szkole będziemy prowadzić zbiórkę: żywności (makarony, cukier, herbata, kawa, kasze, ryż, mąka, olej, słodycze, itp.), kosmetyków oraz chemii potrzebnej w gospodarstwie domowym (proszki, żele do kąpieli, mydła, kosmetyki dla dzieci, itp.) ubrań i zabawek dla dzieci. Wszystkie zgromadzone rzeczy na bieżąco odbierane będą przez pracowników wyznaczonych przez Urząd Miejski i przekazywane potrzebującym uchodźcom.

    • Projekt BE. ECO
     • Projekt BE. ECO

      Nasza szkoła w roku szkolnym 2021/2022 uczestniczy w projekcie BE. ECO, którego organizatorem jest Fundacja Digital University oraz Deloitte. Głównym założeniem projektu są palące problemy naszej planety. Program zawiera ciekawe i interaktywne warsztaty, eksperymenty, konkursy a także turniej edukacji ekologicznej. W klasach IIIb i Ia odbyły się już pierwsze zajęcia, które obejmowały tematykę "Segregowania śmieci" oraz "Odpady". Zapraszamy do galerii.

    • Super Klasa
     • Super Klasa

      Rozstrzygnięcie turnieju na SUPER KLASĘ w I semestrze. Podczas I semestru wszystkie klasy 4-8 brały udział w turnieju klas SUPER KLASA. Na swoje konto zbierali punkty za aktywny udział w konkursach organizowanych przez Samorząd Uczniowski oraz przez inne organizacje młodzieżowe w naszej szkole: wolontariuszy z KLUBU OŚMIU, Unicef, Szkolnego Koła PCK oraz wolontariusza Szlachetnej Paczki. Ponadto każdej klasie zostały doliczone punkty za średnnią ocen, frekwencję, średnią ocen z zachowania oraz obuwie zmienne.
      Po podliczeniu wszystkich punktów SUPER KLASĄ w I semestrze roku szkolnego 2021/22 została klasa 8A.
      Oto wyniki konkursu:
      1 miejsce - klasa 8A - 68 pkt.
      2 miejsce - klasa 5A - 61 pkt.
      3 miejsce - klasa 7b - 53 pkt.
      Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

    • Szanowni Rodzice!
     • Szanowni Rodzice!

      Piąta fala pandemii koronawirusa wywołana przez omikron opada, spada liczba zachorowańi zmniejsza się ilość hospitalizacji. Poprawa sytuacji epidemicznej pozwoliła na podjęcie decyzjio powrocie do nauki stacjonarnej, od poniedziałku 21 lutego br. uczniowie klas V-VIII szkół podstawowych oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych wracają do szkół. To bardzo dobra wiadomość, gdyż nauczanie stacjonarne sprzyja efektywności kształcenia i socjalizacji uczniów, jest naturalnym stanem edukacji. Co więcej, od 11 lutego br. zlikwidowana została tzw. „kwarantanna z kontaktu”, sam kontakt z osobą chorą nie jest podstawą do automatycznego nałożenia kwarantanny. To oznacza, że w przypadku pojedynczych zachorowań uczniów całe oddziały nie będą przechodzić na nauczanie zdalne - chorzy uczniowie pozostaną w domu, zaś reszta będzie uczęszczać do szkoły.

    • Ferie zimowe
     • Ferie zimowe

      Wszystkim Uczniom życzymy miłych i bezpiecznych ferii. Odpoczywajcie, przeżywajcie nowe przygody, poznawajcie nowych przyjaciół. Po feriach wróćcie wypoczęci, zadowoleni i uśmiechnięci, pełni nowych sił do pracy. Życzymy Wam wielu niezapomnianych wrażeń. Pamiętajciea by nigdy nie opuszczał Was zdrowy rozsądek, abyście w czasie ferii dbali o swoje bezpieczeństwo i nie podejmowali działań zagrażających życiu lub zdrowiu. Wszystkim Naszym pracownikom życzymy pogodnych ferii. Niech te dni wolne od pracy pozwolą na odpoczynek, regeneracje sił i zdrowia, a także oderwanie od codziennych obowiązków.

    • Szkolny Konkurs Kaligraficzny klas 1-3
     • Szkolny Konkurs Kaligraficzny klas 1-3

      15 listopada 2021 w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Kaligraficzny dla klas 1-3. Celem konkursu było promowanie sztuki pięknego pisania, kształtowanie szacunku do tradycji kaligrafii. Uczestnicy niezwykle starannie przepisywali zaproponowany dla każdego poziomu tekst. Wszystkie dzieci biorące udział bardzo się starały, aby to ich praca była najpiękniejsza. Jury brało pod uwagę: kształt i proporcje liter, prawidłowość połączeń, czytelność pisma, rozmieszczenie tekstu, ogólne wrażenie estetyczne .

    • Eko - szkoła
     • Eko - szkoła

      Jak segregować śmieci? Uczniowie naszej świetlicy szkolnej uczyli się w jaki sposób prawidłowo segregować śmieci? Co to są odpady zmieszane? Co wrzucać do bio? Uczniowie zaczęli od przypomnienia sobie pięciu podstawowych zasad, na których powinno się opierać sortowanie śmieci.
      Segregacja śmieci – kolory pojemników:
      - niebieski na papier,
      - zielony na szkło,
      - żółty na metale i tworzywa sztuczne,
      - brązowy na bioodpady,
      - czarny na odpady zmieszane.
      Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się także dlaczego warto prawidłowo sortować śmieci?
      Odpady segregowane umożliwiają wytworzenie surowców wtórnych, które mogą być ponownie wykorzystywane. Segregacja odpadów daje również szansę na zmniejszenie ilości śmieci, które zanieczyszczają naszą planetę, a tym samym zmniejszenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Bądź zatem odpowiedzialny i w 2022 roku dodaj prawidłową segregację śmieci do swoich po

    • "Świetlica szkolna - przestrzenią dla edukacji, rozwoju i zabawy XXXI edycji".
     • "Świetlica szkolna - przestrzenią dla edukacji, rozwoju i zabawy XXXI edycji".

      W pierwszym semestrze bieżącego roku szkolnego, uczniowie uczęszczający na świetlicę szkolną brali udział w konkursie "Świetlica szkolna - przestrzenią dla edukacji, rozwoju i zabawy XXXI edycji". Celem konkursu było zaprezentowanie świetlicy szkolnej jako miejsca edukacji, rozwoju i zabawy uczniów.
      Szkoły, które przystąpiły do konkursu musiały wykonać określone zadania:
      "Bezpieczne zabawy zimowe",
      "Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę",
      "Karnawał w szkole",
      "Tradycja Świąt Bożego Narodzenia ",
      "Dni międzykulturowe w świetlicy szkolnej",
      "Jestem tolerancyjny",
      "Savoir-vivre w szkole".
      Do każdego zadania należało napisać krótkie sprawozdanie i dołączyć zdjęcia ukazujące pracę uczniów. Za wykonanie wszystkich zadań zgodnie z regulaminem konkursu, szkoła otrzymała certyfikat.

  • Partnerzy

   • BIP
  • Godziny dzwonków

   Piątek 01.12.2023
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Odwiedź nas!

  • Partnerzy

  • Aktywny Styl Życia

  • CERTYFIKAT PLACÓWKI

  • CERTYFIKAT NAUCZYCIELA

  • SIECIAKI

  • Galeria zdjęć

    brak danych