• Aktualności

    • Żołnierze Wyklęci - Bohaterowie Niezłomni
     • Żołnierze Wyklęci - Bohaterowie Niezłomni

      Dnia 29.03.br., w Publicznej Szkole Podstawowej numer 6 im. Aleksandra Kamińskiego, odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu historycznego. Po raz drugi placówka była organizatorem Powiatowego Konkursu Literacko-Plastycznego "Żołnierze Niezłomni-Bohaterowie Wyklęci". Do konkursu przystąpiło 95 uczestników z 8 wałbrzyskich szkół podstawowych i powiatu. Nadesłane prace ocenione zostały w czterech kategoriach:

    • "Wszystkie Kolory Świata"
     • "Wszystkie Kolory Świata"

      W lutym 2022r. uczennice klas 8a - Julia Rozmus oraz 8b - Emilia Samko dostarczyły do szkoły swoje laleczki UNICEF wraz z ich aktem urodzenia: laleczkę Izabelę pochodzącą z Polski oraz laleczkę Kim pochodzącą z Korei Południowej. Laleczka Kim wzięła również udział w głosowaniu. W marcu 2022r. zdjęcia laleczek zostały zaprezentowane na stronie szkoły. Obie laleczki znalazły swoich opiekunów - została wpłacona darowizna w łącznej kwocie 40 zł. Darowizna została wpłacona na rachunek bankowy Stowarzyszenia UNICEF Polska.

    • Pierwszy Dzień Wiosny
     • Pierwszy Dzień Wiosny

      Pierwszy Dzień Wiosny od wieków uznawany jest za magiczny i cudowny. Zima ustępuje miejsca budzącej świat do życia wiośnie, która niesie ze sobą nowe nadzieje na rozwój, szczęście i powodzenie. Świat staje się piękny i kolorowy. Przyjście nowej pory roku wiosny jest doskonałą okazją do tego, aby uzmysłowić dzieciom, jak wielkie bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda. W naszej szkole przygotowania do tego dnia rozpoczęły się dużo wcześniej. Zmieniła się dekoracja w szkole, dzieci wykonały marzanny, kolorowe gaiki, ozdobne kwiaty. Tak przygotowane klasy I - III przeszły w tradycyjnym, barwnym pochodzie dookoła szkoły, aby spalić marzannę, a tym samym pożegnać zimę i powitać wiosnę. Na korytarzach szkolnych odbył się kiermasz słodkości przygotowany przez uczniów klas IV - VIII. Dziękujemy za wiosenne przebrania: uczniom i nauczycielom, dziękujemy wszystkim za dobry humor i

    • Dzień Świętego Patryka
     • Dzień Świętego Patryka

      W związku ze zbliżającym się Dniem Świętego Patryka, w dniu dzisiejszym w naszej szkole odbył się Dzień Języka Angielskiego dla klas 4-8. Celem wydarzenia była przede wszystkim popularyzacja nauki języka angielskiego i pokazanie wam, że uczenie się języka angielskiego może być niezłą zabawą i przygodą.

    • Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku
     • Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku

      Kolejne sukcesy sportowe naszych „kiziorów” Powiatowy etap rozgrywek „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” kończymy na I i II miejscu. W kategorii U10 po bardzo emocjonującym meczu finałowym (wyrównanie przeciwników na 10 sekund przed końcowym gwizdkiem) wygrywamy ostatecznie w rzutach karnych z UKS „9” Wałbrzych i zdobywamy kwalifikacje na etap wojewódzki. Starsi koledzy z U12 po wygraniu meczów eliminacyjnych w finałowym spotkaniu mierzyli się z gospodarzami SP 21. Po bardzo ambitnej walce ostatecznie lepsi okazali się nasi przeciwnicy, którym gratulujemy zwycięstwa. My cieszymy się ze srebrnych medali, całym turniejem potwierdzamy nasze aspiracje i waleczny „charakter” sportowy naszej szkoły.

    • Matematica Applicata
     • Matematica Applicata

      15 marca br. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Powiatowym Konkursie Interdyscyplinarnym "Matematica Applicata", którego organizatorem była PSP nr 15 w Wałbrzychu. Julia Rozmus, Agata Sikorska, Michał Kokot i Kacper Skowroński - uczniowie klas 8a i 8b pod kierunkiem pana Artura Raka przygotowywali się do konkursu. Zadania były na wysokim poziomie - trzymamy za nich kciuki!

    • Powitanie wiosny 2022
     • Powitanie wiosny 2022

      Samorząd Uczniowski serdecznie zaprasza do udziału w obchodach Pierwszego Dnia Wiosny 21 marca 2022. Program obchodów przewiduje:
      1. Konkurs klasowy na najciekawszą marzanę - każda klasa przygotowuje ciekawą i oryginalną marzannę. Udział oraz zwycięstwo w konkursie gwarantują dodatkowe punkty na konto Super Klasy.
      2. Kiermasz babeczek - każda klasa przygotowuje babeczki (nie mogą być z kremem i nie mogą być ciasta "z blachy"), które będą sprzedawane 21 marca podczas przerw. Zgromadzone fundusze zostaną przekazane na zakup plecaków i przyborów dla uczniów z Ukrainy, którzy rozpoczęli (i kolejnych, którzy wkrótce rozpoczną) naukę w naszej szkole. Liczba przygotowanych babeczek zostanie przeliczona na liczbę punktów na konto Super Klasy.
      3. Wiosenny pokaz mody - uczniowie i uczennice chętni do udziału w pokazie zgłaszają się do opiekuna Samorządu Uczniowskiego - p. Marceli Rak. Udział w po

    • PLECAK SZKOLNY
     • PLECAK SZKOLNY

      Zachęcamy wszystkich do włączenia się do akcji organizowanej przez Fundusz Regionu Wałbrzyskiego - "Plecak szkolny dla Ukrainy".

      Pomóżmy razem skompletować plecaki szkolne wraz z wyposażeniem w niezbędne artykuły szkolne (piórniki, kredki, bloki, ołówki, długopisy, pisaki itp.). Plecaki te zostaną przekazane dzieciom, które rozpoczęły już lub lada chwila rozpoczną naukę w wałbrzyskich szkołach podstawowych.

    • REKRUTACJA TRWA!
     • REKRUTACJA TRWA!

      Cały czas trwa rekrutacja do klas "0" a już w najbliższą środę tj. 9 marca rozpoczynamy zapisy do klas I - zapraszamy do obejrzenia krótkiego video, w którym dowiecie się jak uczniowie spędzają czas i jak wygląda życie szkoły. Ponadto właśnie 9 marca w godzinach 16:30-18:00 będzie można odwiedzić "Szóstkę" podczas "Dnia Otwartego" i na żywo porozmawiać, poznać nas - dyrekcję, nauczycieli oraz całe grono pedagogiczne. Zapraszamy!

    • Zapisy do szkoły
     • Zapisy do szkoły

      Zapraszamy rodziców 6 i 7-latków do zapisów do naszej szkoły.
      Rekrutacja rozpocznie się już niebawem:
      Klasy „0” - 01.03.2022 r. - 14.03.2022 r.
      Klasy „1” - 09.03.2022 r. - 23.03.2022 r.
      Poniżej krótki film „z życia szkoły”.
      Zobacz, przyjdź i zostań z nami!!!

    • Dzień Otwarty
     • Dzień Otwarty

      9 marca 2022 r. odbędzie się w naszej szkole od godziny 16.30 do 18.00 Dzień Otwarty. Zapraszamy rodziców 6 i 7 -latków do naszej szkoły na Dzień Otwarty. Podczas wizyty będzie możliwość zapoznania się ze szkołą i jej ofertą oraz uczącymi w niej nauczycielami. Serdecznie zapraszamy

    • Postaw na „szóstkę”
     • Postaw na „szóstkę”

      „Szóstka” jest miejscem wyjątkowym. Dokładamy wszelkich starań, by panowała tu serdeczna, przyjazna, życzliwa atmosfera. Oferujemy indywidualne podejście do każdego ucznia, otaczając go życzliwą opieką oraz wsparciem w zdobywaniu wiedzy i rozwijaniu jego zainteresowań. Staramy się stworzyć klimat sprzyjający osiąganiu sukcesów, budowaniu poczucia własnej wartości i kształtowaniu osobowości. Podejmujemy się również licznych działań na rzecz rozwoju dzieci. Zapewniamy wysoko wykształconą, kompetentną kadrę nauczycielską, wysoki poziom nauczania według programów uwzględniających obowiązkową na tym etapie nauki podstawę programową kształcenia ogólnego. Przyjdź i zapoznaj się z ofertą edukacyjną placówki oraz warunkami przyjęcia malucha do szkoły. Wybór pierwszej szkoły dla dziecka to niezwykle ważna kwestia, która może mieć ogromny wpływ na jego życie.

    • Głosowanie na laleczkę UNICEF
     • Głosowanie na laleczkę UNICEF

      Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie. Nasza szkoła bierze udział w projekcie edukacyjnym „Wszystkie Kolory Świata VI”, który ma na celu uświadomić dzieci i młodzież, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami, a ponadto, że dzięki ich zaangażowaniu można uratować życie dziecka dzięki szczepieniom. Akcję „Wszystkie Kolory Świata VI” wspiera Ambasador Dobrej Woli UNICEF Majka Jeżowska. Każdego roku podstawowe szczepienia ratują życie od 2 do 3 milionom dzieci na świecie. Wystarczy zaszczepić dziecko, aby było ono chronione przed tragicznymi skutkami takich chorób jak: gruźlica, odra, tężec, błonica, krztusiec czy polio. Szczepienie to najbardziej skuteczny i najtańszy sposób walki z wieloma chorobami. W ramach tej akcji uczniowie przygotowali charytatywne, szmaciane laleczki UNICEF. Laleczki te są niezwykłe, ponieważ symbolizują pomoc uczniów dla najbardziej potrzebu

    • Dzień Bezpiecznego Internetu
     • Dzień Bezpiecznego Internetu

      Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata. Z pełną listą zaangażowanych państw i instytucji oraz podjętymi przez nie działaniami można zapoznać się na stronie www.saferinternetday.org.
      W naszej szkole były realizowane działania, mające na celu popularyzowanie wśród uczniów wiedzy na temat świadomego, wolnego od zagrożeń korzystania z Internetu i ochrony prywatność (przede wszystkim swoich danych osobowych i innych poufnych informacji). Aby przybliżyć uczniom zasady bezpiecznego Internetu nauczyciel informatyki oraz wychowawcy klas przeprowadzili lekcje, na których omówili zagadnienia bezpieczeństwa, praw autorskich, zagrożeń w sieci, zagadnień cyberprzemocy, przygotowali z uczniami wyst

    • Kinder Joy of moving
     • Kinder Joy of moving

      Sportowych występów ciąg dalszy. W ogólnopolskich rozgrywkach Kinder Joy of moving wystąpiła drużyna złożona z uczniów naszej szkoły: Hubert Ciszyński, Dawid Sajewicz, Sebastian Różański, Sebastian Kulesza Dzięki kooperacji z KPS Chełmiec Wałbrzych mogliśmy wystartować w turnieju wojewódzkim, w którym ostatecznie zajęliśmy 10 miejsce w gronie 12 ekip. Rywalizując z najlepszymi dolnośląskimi klubami nabieramy doświadczenia, które z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Tak trzymać!

    • Bal Karnawałowy klas I - III
     • Bal Karnawałowy klas I - III

      W poniedziałek w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa. Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Sala zabaw wyglądała inaczej niż zwykle - zamieniła się w prawdziwą salę balową. Udekorowana kolorowymi balonami, serpentynami, kokardami zachęcała do szalonej zabawy młodszych uczniów klas I - III. W szkole zaroiło się od spidermanów, piratów, rycerzy, policjantów, kowbojów, klaunów, czarodziejów. Były wróżki, księżniczki, zakonnica, diabły, koty, motyle, różne inne stwory i dziwadła. Stroje były barwne, oddawały nawet najdrobniejsze szczegóły wybranej postaci. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie. Wszyscy bawili się znakomicie, bo humor dopisywał zarówno dzieciom oraz wychowawcom. Wychowawcy klas I - III bawili się wspólnie z dziećmi. Były korowody, kółeczka i tańce w parach. Podczas zabawy karnawałowej wybrano też króla i

    • Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
     • Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

      1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. To święto tych, którzy po 1944 roku nie zgodzili się, by Polską rządziła komunistyczna władza z nadania Moskwy. Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych jest wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie ojczyzny. Dziś wspólnie wraz z władzami miasta Wałbrzycha upamiętniliśmy „Wyklętych” Bohaterów. Delegacja z naszej szkoły wzięła udział wraz opiekunami w tej uroczystości.

    • Zajęcia Be. Eco
     • Zajęcia Be. Eco

      W ubiegłym tygodniu uczniowie z klasy 3a i 2a uczestniczyli w zajęciach z programu Be. Eco. Lekcje poświęcone były tematyce zmianom klimatycznym oraz segregowaniem odpadów. Wszyscy uczniowie z klas I - III przygotowują się do podsumowania wiedzy, które zakończy się uczestnictwem w konkursie majowym. Zapraszamy do galerii zdjęć.

  • Partnerzy

   • BIP
  • Godziny dzwonków

   Niedziela 25.09.2022
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Odwiedź nas!

  • Aktywny Styl Życia

  • CERTYFIKAT PLACÓWKI

  • CERTYFIKAT NAUCZYCIELA

  • SIECIAKI

  • Galeria zdjęć

    brak danych