• Aktualności

    • WYPRAWKA DLA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ
     • WYPRAWKA DLA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ

      Poniżej znajduje się wykaz niezbędnych rzeczy i przyborów dla dzieci rozpoczynających naukę w klasie I w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 6 im. Aleksandra Kamińskiego w Wałbrzychu:

      1.PIÓRNIK: linijka, 2 ołówki, gumka, temperówka, kredki ołówkowe, pisaki, nożyczki, klej.

      2. ZESZYTY: 2 zeszyty 16 kartkowy w trzy linie, 4 zeszyty 16 kartkowe w kratkę.

    • Wakacje!!!
     • Wakacje!!!

      Serdecznie życzymy, aby nadchodzące wakacje były radosne, ciekawe, słoneczne, a przede wszystkim bezpieczne, by sprzyjały poznawaniu ciekawych miejsc i zawieraniu nowych przyjaźni. Życzymy, by wakacje były czasem zasłużonego i efektywnego wypoczynku, byśmy mogli nabrać sił, zapału do pracy i do nowych wesołych zabaw w szkole w kolejnym roku. Dyrekcja i Grono Pedagogiczne.

    • Zapamiętaj!!!
     • Zapamiętaj!!!

      Nad morzem

      Morze to potężny żywioł, z którym trzeba się liczyć. Pamiętajmy zatem o kilku istotnych regułach:

      • Kąpmy się tylko w miejscach dozwolonych i pod opieką dorosłych. Jeśli miejsca strzeże ratownik – zawsze stosujmy się do jego poleceń.
      • Miejsce na kąpiel musi być bezpieczne. Dlatego nie w
    • Klub Ośmiu
     • Klub Ośmiu

      W dobiegającym końca roku szkolnym 2021/2022 wolontariusze Klubu Ośmiu wykazali się empatią, życzliwością, bezinteresownością, zaangażowaniem i gotowością do działania na rzecz potrzebujących biorąc udział w licznych akcjach charytatywnych na rzecz m.in. Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej w Wałbrzychu, DPS "Dom Seniora-Biały Kamień" oraz Schroniska dla zwierząt w Wałbrzychu. Dzięki tym działaniom, wolontariusze rozwijajli swoją osobowość, uczyli się jak zrobić coś dobrego dla innych. Działania wykonane na rzecz potrzebujących osób oraz zwierząt były dla nich formą samorealizacji i rozwoju osobistego. Dały także satysfakcję pensjonariuszom oraz oznaczały polepszenie bytu dla przebywających w schronisku psów i kotów.

    • Potyczki matematyczno - sportowe
     • Potyczki matematyczno - sportowe

      Kolejne czerwcowe atrakcje - na zaproszenie Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Wałbrzychu wzięliśmy udział w Potyczkach matematyczno-sportowych dedykowanych dla klas IV Było sporo śmiechu, dobrej zabawy oraz elementów akrobatycznych Oprócz zadań sprawnościowych uczniowie musieli rozwiązywać zagadki związane z królową nauk - zapewniamy, nie było tak gładko! Koniec końców wszystko co dobre szybko mija, zatem dziękujemy gospodarzom za zaproszenie a pozostałym reprezentacjom szkolnym za wspólną zabawę Do zobaczenia w przyszłym sezonie 2022/23

    • Zbiórka karmy dla zwierząt
     • Zbiórka karmy dla zwierząt

      Klub Ośmiu ogłasza zbiórkę karmy dla zwierząt będących pod opieką Schroniska dla zwierząt w Wałbrzychu. Zbieramy tylko mokrą karmę w puszkach dla psów i kotów! Można również przynosić koce, pościele i ręczniki. Akcja trwa do 20 czerwca. Karmę należy składać w sali nr 14 (klasy 4-8) i bibliotece (klasy 0-3).

    • Wizyta PSB „Mrówka” w naszej szkole
     • Wizyta PSB „Mrówka” w naszej szkole

      Wczoraj naszą szkołę odwiedziła MRÓWKA .Nie była to zwykła mrówka tylko mrówka -ogrodniczka. Przywiozła nam ze sobą piękne sadzonki kwiatów, które wspólnie z dziećmi z klasy 1a i 3a posadziła w naszym szkolnym ogrodzie. Teren szkoły ukwieciły begonie, szałwie, lobelie oraz aksamitki. Cześć kwiatów poradziliśmy w skrzynkach, które teraz ozdabiają okna szkoły, a cześć wsadziliśmy do naszej rabaty na dziedzińcu szkoły. Dzieci pod okiem Mrówki oraz jej pomocników nauczyły się w jaki sposób sadzić i pielęgnować kwiaty. Dziękujemy PSB Mrówka Wałbrzych za wizytę oraz przekazane nam sadzonki kwiatów.

    • Wycieczka do Myśliborza
     • Wycieczka do Myśliborza

      Wycieczka szkolna do Ośrodka edukacyjnego Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa „Salamandra” w Myśliborzu. W dniach 9 - 10.05.2022 uczniowie klas 3b i 3a byli na wycieczce edukacyjnej w Myśliborzu w Centrum Edukacji Ekologicznej „Salamandra”. Wycieczka była nagrodą za otrzymanie tytułu Laureata w konkursie przyrodniczym „Nasze ścieżki przyrodnicze”. 9 maja dzieci wzięły udział w zajęciach pt. "Rola pszczół w przyrodzie - Co misie lubią najbardziej?“ Celem zajęć było zrozumienie roli pszczół, które nie tylko produkują miód, ale też zapylają 80% roślin, bez ich pracy rozwój i wzrost roślin nie jest możliwy. Uczniowie zdobyli wiedzę o hierarchii owadów w ulu oraz rozwoju pszczołyod złożenia jaja do postaci imago. Poznali podział obowiązków królowej, robotnic i roli trutnia w rodzinie pszczelej. Zajęcia zakończyły się samodzielnym wykonaniem świecy z wosku pszczelego.

    • Wiosenne obserwacje
     • Wiosenne obserwacje

      6 maja uczniowie klasy 6a wzięli w dłonie lupy i wyruszyli na wiosenne obserwacje. Na skwerku przed szkołą przyjrzeli się kwitnącej magnolii, na której odkryli Krzyżaki zielone – urocze malutkie pająki. Rosa na liściach wyglądała pięknie, a kwiaty z klombu wesoło witały ich kolorami. Lena i Wiktoria postanowiły przytulić się do Lipy, Miłosz wybrał odpoczynek na Białym Kamieniu – głazie narzutowym z różowego granitu, od którego nazwę nosi nasza dzielnica. Więcej o historii kamienia znajduje się w linku

    • Dzień Ziemi
     • Dzień Ziemi

      22 kwietnia 2022 w Dniu Ziemi odbył się w naszej szkole Konkurs Przyrodniczy dla klas 1-3. Głównym celem konkursu było podniesienie poziomu świadomości przyrodniczej. Uwrażliwienie na potrzebę ochrony środowiska przyrodniczego. Stwarzanie uczniom okazji do sprawdzenia własnego poziomu wiedzy i umiejętności przyrodniczych.

    • Kubusiowi Przyjaciele Natury
     • Kubusiowi Przyjaciele Natury

      Nauka zachowań ekologicznych nie powinna być tylko modą, a przede wszystkim przejawem troski o przyszłość naszej planety i najmłodszych pokoleń. Wychowanie dziecka w duchu eko i zrównoważonego rozwoju kształtuje w nim wrażliwość, odpowiedzialność, a także sprzyja aktywnemu życiu w zgodzie z naturą oraz byciu oszczędnym. Dorośli powinni dokładać wszelkich starań, aby szacunek do środowiska był dla dziecka czymś zupełnie naturalnym i przyjemnym. „Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli oraz od 2019 roku również dla szkół podstawowych (klasy I-III) poświęcony tematyce ekologicznej, organizowany przez markę Kubuś. Jego celem jest proekologiczna edukacja dzieci i zachęcenie je do ruchu już od najmłodszych lat. Akcja objęła swoim zasięgiem już ponad 6,5 miliona dzieci.

    • Uroczysty apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja
     • Uroczysty apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

      Uroczysty apel z okazji ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA

      Dla setek młodych ludzi to jedna z wielu nic nieznaczących uroczystości. Dziś, żyjąc w zwariowanym tempie, negujemy wszelkie wartości, odrzucamy jakiekolwiek formy czczenia przeszłości, wysuwając na plan pierwszy życie teraźniejszością. Buntujemy się, więc przeciwko pompatycznym i górnolotnym słowom. Nudzą nas wiece, uroczystości, apele, rocznice, święta. Ale czy tak musi i powinno być Przecież naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości. Dlaczego więc czcimy 3 Maja. Dnia 28 kwietnia 2022r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, na który poza całą społecznością szkolną zaproszony został także Prezydent Miasta Wałbrzych, Pan Roman Szełemej Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, klasa 7A pod opieką pani Elżbiety Rybczyńskiej oraz Pana Wiktora Wa

    • Warsztaty ekologiczne
     • Warsztaty ekologiczne

      27 kwietnia uczniowie kl. 6a wzięli udział w warsztatach ekologicznych „Upcykling – nie wyrzucam, odzyskuję, odpowiedzialnie kupuję” przygotowanych przez p. Justynę Piwońską z fundacji Ekosfera w Lesznie, pod patronatem UM Wałbrzych, którego przedstawicielką była p. Monika Bunk. Co to jest Upcykling? – forma przetwarzania wtórnego odpadów, w wyniku którego powstają wyroby o wartości wyższej, traktowane jako wartościowe surowce. Proces ten pozwala zmniejszyć zarówno ilość odpadów, jak i materiałów wykorzystywanych w produkcji pierwotnej. Podczas spotkania szóstoklasiści obejrzeli krótkie filmy edukacyjne pt. „Człowiek i świat natury”, „Zakupy” oraz „Kupuj lokalnie - foodmiles”. Pierwszy poruszył tematykę marnowania przez ludzi zasobów naturalnych, kolejny zachęcił do rozsądnych wyborów podczas zakupów, a ostatni zachęcił do kupowania produktów od lokalnych producentów. Warsztaty uświadomi

    • Żywa lekcja przyrody
     • Żywa lekcja przyrody

      Czy węże mają inne zęby oprócz jadowych? Co ułatwia wężom wspinanie po drzewach? Na te i inne pytania uczniowie mogli uzyskać odpowiedzi w czasie żywej lekcji przyrody. Uczestnicy spotkania przekonali się osobiście jakie w dotyku są węże, skąd pochodzą ich nazwy, jak chociażby boa tęczowego. Mieli możliwość zweryfikować mity dotyczące ich życia. Żywa lekcja przyrody to ciekawa forma nauki, która spotkała się z żywym zainteresowaniem uczestników spotkania.

    • Laureat w konkursie "Nasze ścieżki przyrodnicze"
     • Laureat w konkursie "Nasze ścieżki przyrodnicze"

      Miło nam zakomunikować, że uczniowie klasy 3b uzyskali tytuł Laureata w konkursie przyrodniczym "Nasze ścieżki przyrodnicze". Organizatorem w/w konkursu był Urząd Marszałkowski Województwa, a Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu, Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych, Karkonoski Park Narodowy oraz Park Narodowy Gór Stołowych byli realizatorami tego przedsięwzięcia. Głównym celem konkursu było: uwrażliwienie uczniów na piękno przyrody Dolnego Śląska, czynna ochrona przyrody, przedstawienie walorów przyrodniczych Dolnego Śląska, zwrócenie uwagi na konieczność propagowania idei ochrony przyrody oraz szerzenie wiedzy na temat obszarów chronionych Dolnego Śląska ze szczególnym uwzględnieniem parków krajobrazowych i parków narodowych.

  • Partnerzy

   • BIP
  • Godziny dzwonków

   Piątek 01.12.2023
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Odwiedź nas!

  • Partnerzy

  • Aktywny Styl Życia

  • CERTYFIKAT PLACÓWKI

  • CERTYFIKAT NAUCZYCIELA

  • SIECIAKI

  • Galeria zdjęć

    brak danych