• Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

• 21 listopada uczniowie z Małego Samorządu Uczniowskiego zorganizowali w klasach 0-III Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Hasło tegorocznej edycji zachęcało do umacniania więzi społecznych „Życzliwie, razem, blisko!”. Żółty kolor dominował w klasach i na korytarzach szkoły. Uczniowie z MSU ułożyli Kodeks życzliwości, ozdobili drzwi klas uśmiechniętymi i wesołymi buźkami. Wszyscy przekazywali sobie miłe słowa, serdeczne gesty, komplementy. W  czasie apelu  zostali wybierani Miss i Mister Życzliwości klas O-III.

• Łączy nas sport

• 19 listopada odbył się w naszej szkole integracyjny mecz koszykówki na wózkach. W szranki stanęły dwie drużyny. Pierwsza składająca się z zawodników niepełnosprawnych Górnika Toyota Wałbrzych w której wystąpili: Henryk Fortoński i Robert Szarek oraz druga drużyna składająca się z  zawodników z naszej szkoły. Organizatorem spotkania był p. Marek Henczka. W spotkaniu padł remis 20:20, który był sprawą drugorzędną. W całym przedsięwzięciu chodziło o propagowanie idei, że niepełnosprawność nie wyklucza uprawianiu sportu.

• III Wałbrzyska Gala Pieśni Patriotcznej

• Dnia 8 listopada uczniowie klasy 5a, 5b i 7a wzięli udział w III  Wałbrzyskiej Gali Pieśni Patriotcznej „Radosna Niepodległa”. Uczniowie odśpiewali  na scenie dwie pieśni: „Piechota” i „Przybyli ułani” oraz włączyli się we wspólne śpiewanie polskich pieśni patriotycznych.

• Śniadanie daje moc

• W  dniu 8 listopada w klasach 0-3 zorganizowano  akcję  edukacyjną „ŚNIADANIE DAJE MOC”  w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Na „stolikach śniadaniowych” znalazły się kolorowe kanapki, przeróżne sałatki owocowe i warzywne, przekąski oraz pyszne soki. Przeprowadzono pogadanki na temat roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Uczniowie dowiedzieli się również, że zdrowe odżywianie to nie tylko zdrowa żywność. Ważne jest też, aby jeść pięć posiłków w ciągu dnia, o stałych porach i bez pośpiechu. Systematycznie sięgać po nabiał, ryby i mięsa oraz ciemny chleb. Picie soków czy wody zamiast szkodliwych napojów gazowanych. Wspomniano też o niezbędnym ruchu oraz unikaniu słodyczy i chipsów, które są niezdrowe. Akcja była dla uczniów wspaniałą zabawą. Zwiększyła ich świadomość na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie człowieka. Na koniec akcji uczniowie wymyślali rymowanki i hasła o zdrowym jedzeniu. Wierzymy, że udział w programie oraz akcji przyczyni się do zmiany nawyków żywieniowych.

• Święto Odzyskania Niepodległości

• 11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Wyrażamy radość z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju. W szkole z tej okazji odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez p. Dorotę Kominko - Krej, p. Justynę Sikorę i p. Wiktora Wawrzkowicza, który czuwał nad muzyczną stroną występu. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego, wszyscy odśpiewaliśmy Hymn Polski o godzinie 11:11. Następnie uczniowie klas IV - VII przypomnieli ważne wydarzenia historyczne z tamtego okresu poprzedzone datami. Informacje te przeplatały się z pieśniami patriotycznymi, a na koniec wszyscy odśpiewaliśmy piosenkę "Kocham Cię Polsko".