• Samorząd Szkolny

• Gratulujemy!

Przewodniczącym Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Aleksandra Kamińskiego w Wałbrzychu została uczennica klasy 7a Karolina Filipek.
            Zastępcą przewodniczącego - Martyna Kwiatkowska uczennica klasy 8b.
            Skarbnikiem - Kajetan Rogalski uczeń klasy 4a.
            Opiekunem Samorządu Uczniowskiego wybrany został Pan Marek Henczka.

• Przejazd Rowerowy Wałbrzych - Jedlina-Zdrój

• Ponad 160 osób wzięło udział w Przejeździe Rowerowym z Wałbrzycha do Jedliny-Zdroju, którego organizatorami była Gmina Wałbrzych i Gmina Jedlina-Zdrój. Celem tej turystyczno-rowerowej imprezy była promocja zdrowego stylu życia, propagowanie aktywności ruchowej oraz promocja ścieżek i tras rowerowych, których jest coraz więcej zarówno w Wałbrzychu jak i Jedlinie-Zdroju. W przejeżdzie wzięli udział nasi uczniowie wraz z opiekunami jak i pracownicy naszej szkoły.

• XXVI edycja akcji "Sprzątanie świata"

• W dniach 20 – 22 września 2019 r. organizowana jest kolejna, XXVI edycja akcji „SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2019” w ramach światowej kampanii „Clean Up the World”, której organizatorem i koordynatorem jest Fundacja Nasza Ziemia z siedzibą w Warszawie. Hasło tegorocznej edycji kampanii to: „Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy!”. Tradycyjnie jak co roku do akcji przyłączyliśmy się również my. W piątek 20 września świat sprzatają nasi uczniowie. Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu wsparło uczestników akcji niezbędnymi materiałami – workami, rękawicami oraz zagospodarowaniem odpadów zebranych podczas akcji.

• Bezpieczny ruch pieszy i rowerowy

• W piątek 20 września  o godz. 10:30 na terenie STAREJ KOPALNI, odbyła się między innymi prezentacja specjalistycznych minibusów do przewozu osób niepełnosprawnych. Podkreślając uroczysty charakter tego dnia, zorganizowana została  parada  rowerowa, która przejechała ulicami Wałbrzycha w eskorcie Policji i Straży Miejskiej na trasie: Park Wielokulturowy STARA KOPALNIA - ul. Wysockiego – ul. Andersa – ul. Ratuszowa - ul. Piasta - ul. Wysockiego - Park Wielokulturowy STARA KOPALNIA. W paradzie wzięli uczniowie naszej szkoły.

• Dzień Sybiraka „Akademia Golgoty Wschodu"

• We wtorek, 17 września w dniu Światowego Dnia Sybiraka odbyła się oficjalna uroczystości obchodów w Starej Kopalni w Wałbrzychu wraz z naszym pocztem sztandarowymi pod opiekąi p. Doroty Kominko - Krej. Na tę uroczystość została przygotowana również wystawa, która została wypożyczona z Muzeum Pamięci Sybiru. Przedstawiała ona m.in. album „Sybir ołówkiem Aliny Maliszewskiej” - najnowsza publikacja, która zawiera niezwykłe rysunki, stanowiące wizualizację własnych przeżyć autorki i doświadczeń innych Sybiraków.

• Bądź bezpieczny na drodze

• Dnia 16 września 2019 roku odbył się apel dla uczniów klas 0 - III na temat „Bądź bezpieczny na drodze” w ramach programu profilaktycznego. Uczniowie klasy II a pod kierunkiem wychowawcy pani Małgorzaty Jurkowskiej zaprezentowali szkolnej społeczności zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, ukazując znaczenie różnych znaków drogowych: zakazu, nakazu, ostrzegawczych oraz informacyjnych. Zwrócili uwagę na konieczność stosowania elementów odblaskowych, zwłaszcza podczas poruszania się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Uczniowie zachęcali swoich rówieśników do poznania przepisów i znaków drogowych, gdyż ich znajomość niejednokrotnie może nas uchronić przez wypadkiem. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu przybliżyli uczniom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, stosowania się do sygnalizacji świetlnej oraz przepisy poruszania się po drogach poza obszarem zabudowanym.

• Szkolne Potyczki Matematyczne

• SZKOLNE POTYCZKI MATEMATYCZNE

ZAPISY DO 20.09.2019

KTO? – klasy IV – VIII

Kiedy: - ostatni poniedziałek miesiąca ( klasy IV – V na 5 lekcji, VI- VIII na 6 lekcji)

(pierwsze terminy: 30 IX 2019, 29 X 2019, 25 XI 2019)

Tematy:

- wrzesień: tabliczka mnożenia

- październik: obliczenia pisemne ( „w słupkach”)

- listopad:  sudoku

Zasady:

-zwycięzców wyłonimy pod koniec każdego półrocza ( otrzymują dodatkową ocenę 6 z matematyki o wadze sprawdzianu 😊 )

-liczy się suma uzyskanych punktów z wszystkich etapów,

- zasady naliczania punktów: za udział w każdym etapie uczestnicy otrzymują po 1 pkt., za uzyskanie 1 miejsca- dodatkowo 3 pkt, 2 miejsca- 2 pkt, 3 miejsca – 1 pkt

- między konkursami będą pojawiać się w gablocie dodatkowe zadania „bonusowe” – 1 pkt

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

• Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/2020 rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu szkolnego. Prowadząca akademię Natalia Drzał  powitała  Dyrektora Szkoły, nauczycieli oraz, szczególnie ciepło, uczniów klas pierwszych. Dyrektor naszej szkoły pani Barbara Lisowska powitała serdecznie rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkoły. Szczególnie ciepłe słowa  skierowała do pierwszoklasistów, którzy wybrali naszą szkołę. Życzyła zgromadzonym roku obfitującego w efektywne działania. Podkreśliła, jak ważna jest rola szkoły w odkrywaniu talentów i pasji uczniów, a także w budzeniu motywacji do nauki i wyzwalaniu pożądanych form aktywności. Wyraziła również życzenie efektywnej współpracy z Samorządem Uczniowskim i Radą Rodziców. Dyrektor powitała również nowych nauczycieli, którzy rozpoczynają pracę w szkole. Na zakończenie akademii obwieściła uroczyste otwarcie nowego roku szkolnego.