• Krok jedenasty – podsumowanie programu Wspólne kroki w Cyberświecie - 3a

• 15.12.2021 09:31
      • Podczas ostatnich zajęć programu Wspólne kroki w Cyberświecie wzięliśmy udział w grze terenowej, która odbyła się w budynku naszej szkoły.

• To już ostatnie zajęcia w programie Wspólne kroki w Cyberświecie. Przyszedł czas na podsumowanie wszystkich zajęć i sprawdzenie, czego nauczyliśmy się na zajęciach. Myśleliśmy, że będzie jakaś klasówka, ale.... takie klasówki możemy mieć zawsze. Była to gra terenowa, która odbyła się w budynku naszej szkoły. Pani podzieliła nas na zespoły: niebieskich, pomarańczowych, zielonych i żółtych. Każdy zespół wymyślił sobie swoją nazwę i okrzyk.

Po zapoznaniu się z zasadami gry ruszyliśmy odszukiwać koperty z zadaniami w swoim kolorze. Zabawa była doskonała…

Następnie zabraliśmy się do wykonania zadań.

Zadanie 1 - polegało na odszukaniu strony w Internecie, obejrzeniu filmu i odpowiedzi na trzy pytania.

Zadanie 2 – należało przeczytać historię dziewczynki i udzielić jej rad, bo znalazła się w trudnej sytuacji.

Zadanie 3 – trzeba było stworzyć tor wyścigowy i rozegrać wyścig zakrętek.

Zadanie 4 - polegało na spisaniu kontraktu, w którym miały być zasady do przestrzegania przy korzystaniu z mediów elektronicznych.

Zadanie 5 – należało wylosować jedną z emocji i przedstawić ją za pomocą pantomimy.

Zadanie 6 – należało przeredagować wypowiedź Tolka tak, aby, nie sprawiła przykrości koledze, a jednocześnie wyrażała jego uczucia.

Za każde wykonane zadanie otrzymywaliśmy trop/wyraz. Z sześciu tropów ułożyliśmy prawidłowo zdanie. To był koniec gry.

Zabawa była fantastyczna!

Poprosimy panią, żeby nam częściej takie sprawdziany robiła!