• Wspólne kroki w Cyberświecie - Ekipa z klasy 3b oswaja Cyberświat - Krok jedenasty – podsumowanie programu Wspólne kroki w Cyberświecie

• 29.11.2021 11:05
      • Podczas ostatnich zajęć programu profilaktycznego Wspólne kroki w Cyberświecie wzięliśmy udział w grze terenowej, która odbyła się w budynku naszej szkoły.
      • 26.11.2021 r.
        Podczas ostatnich zajęć programu profilaktycznego Wspólne kroki w Cyberświecie wzięliśmy udział w grze terenowej, która odbyła się w budynku naszej szkoły. Pani podzieliła nas na zespoły, wylosowaliśmy swoje kolory pomarańczowy, zielony, niebieski i żółty. Każdy zespół wymyślił sobie swoją nazwę i okrzyk.

Najpierw poznaliśmy zasady i ruszyliśmy na teren szkoły odszukiwać koperty z zadaniami w swoim kolorze. Zabawa była doskonała…

Kiedy odszukaliśmy ukryte koperty przystąpiliśmy do wykonanie sześciu zadań przestrzegając kolejności ich wykonania.

Zadanie 1- polegało na odszukaniu strony w Internecie, obejrzeniu filmu i odpowiedzi na trzy pytania.

Zadanie 2 – przeczytaliśmy historię dziewczynki i udzieliliśmy jej rad bo znalazła się w trudnej sytuacji.

Zadanie 3- musieliśmy stworzyć tor wyścigowy i rozegrać wyścig zakrętek.

Zadanie 4 - polegało na spisaniu kontraktu, który zawierał zasady do przestrzegania  korzystając z mediów elektronicznych.

Zadanie 5 – należało wylosować opis jednej z emocji i przedstawić ją za pomocą pantomimy.

Zadanie 6 – musieliśmy przeredagować wypowiedź  chłopca tak, aby, nie raniła drugiego kolegi a jednocześnie wyrażała jego uczucia.

To było trudne.

Za każde wykonane zadanie otrzymywaliśmy trop. Z sześciu tropów ułożyliśmy prawidłowo zdanie. Kończyło ono grę.

Ale była zabawa!!!