• Stowarzyszenia Pro Salute
     • Stowarzyszenia Pro Salute

     • 111 kilometrów 199 metrów i 57 centymetrów! Czy pobiliśmy rekord? Nie wiem! Ale nie to jest najważniejsze – przyznaje prof. Elżbieta Krajewska-Kułak. Ponad stukilometrowy Łańcuch Dobra powstał na prośbę kierowanego przez nią stowarzyszenia Pro Salute, w którym działają przede wszystkim naukowcy z białostockiego Uniwersytetu Medycznego. I nie kryją – stowarzyszenie powstało, by pomagać. Pomagają przede wszystkim dzieciom z dystrofią mięśniową, które leczą się w UDSK. Zbierają pieniądze na lekarstwa. Ale Łańcuch Dobra powstał nie dla pieniędzy. To symbol, który ma przypomnieć społeczeństwu, jak dużo jest nieuleczalnie chorych dzieci.

      Dystrofia mięśniowa to bardzo rzadka choroba, bo na 3,5 tys. zdrowych urodzeń występuje tylko raz – opowiada prof. Krajewska-Kułak. – To choroba genetyczna, nosicielką jest mama, ale w większości chorują chłopcy. Związana jest z brakiem dystrofiny. To sprawia, że powoli zanikają funkcje poszczególnych partii mięśni. Objawia się to np. problemami z chodzeniem, z oddychaniem, z krążeniem krwi... Niestety, nie ma leku, który eliminowałby przyczyny tej choroby. Klinika rehabilitacji UMB – jako jedyna w Polsce – proponuje jednak leczenie objawowe. I to skuteczne! Dzieciom poprawia się codzienna funkcjonalność. Zaczynają siadać, podnosić rączki, samodzielnie poruszają się wózkiem inwalidzkim. Komfort życia znacząco wzrasta. Dlatego przyjeżdżają tu dzieciaczki z całej Polski. Niestety, leki trzeba przyjmować do końca życia.- Roczna kuracja to koszt około 3-4 tys. zł. Z jednej strony to niezbyt duża kwota, ale w skali tych rodzin, ogromna. Przecież zwykle jeden z rodziców w takiej rodzinie nie może pracować, tylko poświęca się opiece nad dzieckiem – przekonuje Elżbieta Krajewska-Kułak. Dlatego Pro Salute wciąż zbiera pieniądze na leczenie małych pacjentów. I na badania naukowe. Bo lekarze wciąż mają nadzieję, że uda się opracować jeszcze skuteczniejszą metodę leczenia. Jednak nie tylko na pieniądze zwracają uwagę naukowcy z Pro Salute. Chcą zrobić wszystko, by przybliżyć problem dystrofii mięśniowej ludziom z całej Polski. – Chcemy, by ludzie zauważali te dzieci, by problem był nagłośniony, by próbować tym dzieciom pomóc.Stąd pomysł tworzenia Łańcucha Dobra.Do tworzenia Łańcuch Dobra zaangażowali się ludzie z całej Polski. – Ponad 450 osób prywatnych i instytucji z dwustu miejscowości. W ciągu dwóch miesięcy akcji do chwilę do stowarzyszenia napływały informacje – robią dzieciaki z przedszkola na południu Polski, seniorzy z zachodu, szkoła z Podlasia... A potem – zaczęły spływać łańcuchy. Żeby na koniec je zmierzyć, trzeba było nie lada pracy. Było ich tak dużo, że w wielkiej hali, gdzie je ułożono, utworzyły kolorowy, łańcuchowy dywan. Zdjęcia z tworzenia łańcucha, z mierzenia go oraz fragmenty dzieła można było zobaczyć w sobotę w filharmonii przy ul. Podleśnej. To tam, podczas charytatywnego koncertu kolęd, prof. Elżbieta Krajewska-Kułak ogłosiła wynik akcji. Zysk z koncertu zasili oczywiście konta dzieci z dystrofią. A łańcuch? – Zyskuje drugie życie – uśmiecha się pani profesor. Bo łańcuch został sprasowany w wielką kostkę. Zostanie oka przekazana do liceum plastycznego w Supraślu. 

    • Wyjście do Teatru Lalki i Aktora
     • Wyjście do Teatru Lalki i Aktora

     • Dnia 22.01. odbyło sie wyjście do Teatru Lalki i Aktora na spektakl pt. "Kajtuś Czarodziej" (kl. 4b i 5b). Przedstawienie to jest oparte na książce Janusza Korczaka pod tym samym tytułem. Przedstawienie opowiadało historę Kajtusia, zwyczajnego chłopca, który  trochę psoci, trochę zmyśla i uwielbia słuchać historii opowiadanych przez babcię. Pewnego dnia odkrywa, że potrafi czarować. Początkowo wykorzystuje swoją nową umiejętność do zabawy: zamienia kredę w mydło, kanapkę klasowego łasucha w żabę, a przed odpowiedzią w szkole broni się, zsyłając na nauczyciela stado much. Jednak z czasem sprawy się komplikują: czary zaczynają wymykać się spod kontroli, a Kajtuś ucieka z domu, pozostawiając w nim wyczarowanego sobowtóra. "Kajtuś Czarodziej" to opowieść o świecie dziecięcej wyobraźni i o trudzie ulepszania świata. O marzeniach oraz o tym, co się dzieje, kiedy marzenia się spełniają. 

    • Obchody 100 lecia Odzyskania Niepodległości.
     • Obchody 100 lecia Odzyskania Niepodległości.

     • Dnia 8.11.2018 w naszej szkole odbył się uroczysty apel upamiętniający 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W trakcie uroczystości uczniowie obejrzeli wywiad z Józefem Piłsudskim, a także wspólnie zaśpiewali najpiękniejsze polskie pieśni patriotyczne. W powietrzu wirowały biało-czerwone flagi. Na koniec uroczystości Pani dyrektor rozmawiała z uczniami na temat tego "Co znaczy być współczesnym patriotą?"

    • Śniadanie daje moc
     • Śniadanie daje moc

     • W dniu 8 listopada 2018 w ramach programu „ŚNIADANIE DAJE MOC” w klasach 0 - III zorganizowano „DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA”. Podczas śniadania omówiono  piramidę żywieniową i zasady prawidłowego odżywiania. Wspólne przygotowywanie i spożycie śniadania  sprawiło dzieciom wiele przyjemności. Dzieci nauczyły się jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie dla funkcjonowania organizmu.

    • Zajęcia fotograficzne - "Co to jest bokeh?"
     • Zajęcia fotograficzne - "Co to jest bokeh?"

     • Dnia 6.11.2018 korzystając z sprzyjajacej pogody odbyły się zajęcia fotograficzne w plenerze. Tematem zajęć był portret. Uczennice dowiedziały się do czego służy blenda, dyfuzor i w jaki sposób wykonać BOKEH na fotografii.

    • Wycieczka do Mościska
     • Wycieczka do Mościska

     • Dnia października br., klasy 4b i 5b pojechały na wycieczkę do Mościska, do "Ostoi nad Młynówką". Podczas wycieczki dzieci zapoznały się z życiem na wsi, wzięły udział w wykopkach, karmiły wiejskie zwierzęta, opiekowały się królikami i świnkami morskimi. Na koniec wycieczki, po wykopkach, dzieci upiekły kiełbaski na ognisku. Wszyscy byli bardzo zadowoleni, dopisała piękna pogoda. Wszyscy super się bawili. 

    • Dzień Edukacji Narodowej
     • Dzień Edukacji Narodowej

     • W piątek 12 października w dniu obchodów Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole, odbył sie uroczysty apel. Rozpoczął się przemową pani Dyrektor Barbary Lisowskiej, która złożyła życzenia wszystkim obecnym  pracownikom szkoły. Podczas uroczystej akademii wystąpili najmłodsi uczniowie naszej szkoły ze swoimi wcześniej przygotowanymi przedstawieniami oraz piosenkami skierowanymi do kadry nauczycielskiej. Po występach uczniów pani Dyrektor wręczyła Nagrody dla pedagogów oraz pracowników administracyjnych.

    • Gra terenowa "Z historią w tle"
     • Gra terenowa "Z historią w tle"

     • Gra polegała na przejściu określonej trasy wykonując na poszczególnych punktach określone zadania. Był alfabet Morse'a, terenoznastwo, pierwsza pomoc, quiz historyczny i wiele innych atrakcji. Na koniec wspólne ognisko i śpiewanie pieśni patriotycznych! A wszystko to w pięknej scenerii Zamku Książ i Stada Ogierów Książ. Nasza szkoła w tych zmaganiach zajęła I miejsce ze wszystkich wałbrzyskich szkół. Wygraną w tej grze była wysokiej klasy drukarka, voucher na zwiedzanie podziemi Zamku Książ, voucher na zwiedzanie Stada Ogierów Książ i Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu. Opiekunem grupy była p. Dorota Kominko - Krej oraz p. Artur Marlinga. Gratulujemy!

    • Jesienny Rajd Pieszy
     • Jesienny Rajd Pieszy

     • W środę 26 września jak co roku w naszej szkole odbył się kolejny "Jesienny Rajd Pieszy". Uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami wcześniej ustalonymi trasami ruszyli w drogę. W tym dniu pogoda była już znacznie lepsza. Było słonecznie lecz dokuczał dość mocny wiatr. Nasi uczniowie ruszyli w stronę Boguszowa Gorc inni na Górę Chełmiec, a najmłodsi w stronę Szczawna Zdrój. Choć lekko zmęczeni wszyscy wrócili zadowoleni.

    • Miejskie Rozpoczęcie Roku Szkolnego
     • Miejskie Rozpoczęcie Roku Szkolnego

     • 3 września br., o godzinie 13:00 w naszej placówce rozpoczęła się uroczystość Miejskiego Rozpoczęcia Roku Szkolnego, w której wzięły udział władze samorządowe oraz przedstawiciele władz oświatowych. Gospodarzem tego wydarzenia była p. Barbara Lisowska – dyrektor PSP nr 6. Prezydent Wałbrzycha p. Roman Szełemej w swym wystąpieniu przedstawił plany remontów i rozbudowy wałbrzyskich szkół. W kolejnych wystąpieniach zaproszeni goście w kilku słowach przedstawiali swoje informacje oraz życzenia dla uczniów, nauczycieli oraz dyrektorów szkól. W dalszej części uroczystości nadano 17 nauczycielom awanse zawodowe na nauczyciela mianowanego oraz nominacje dyrektorskie. Uroczystość umilały nam takty muzyki klasycznej tria pod kierunkiem nauczyciela muzyki p. Wiktora Wawrzkowicza.

       

    • Nowa pracownia komputerowa
     • Nowa pracownia komputerowa

     • Wraz z początkiem roku szkolnego 2018/2019 w Szkole Podstawowej nr 6 została uruchomiona nowa pracownia komputerowa dla uczniów. Pracownia została wyposażona w nowych 21 stanowisk komputerowych oraz nową sieć internetową. Wszystkie komputery posiadają stały i szybki dostęp do Internetu. Obecnie uczniowie będą pracowali przy 24 stanowiskach. Pracownia komputerowa otwarta jest dla uczniów nie tylko na lekcjach informatyki. Odbywać się w niej będą zajęcia z innych przedmiotów, zajęcia kółka informatycznego oraz dodatkowe zajęcia popołudniowe. Na lekcjach często będzie używany projektor multimedialny, co zdecydowanie ułatwi poznawanie zawiłych zagadnień. W pracowni każdy uczeń będzie pracował indywidualnie, co podniesie zdecydowanie poziom wiedzy oraz umiejętności w posługiwaniu się sprzętem komputerowym. 

    • Natalia Drzał - I miejsce
     • Natalia Drzał - I miejsce

     • Miło jest nam poinformować, że uczestniczka Szkolnego Koła Fotograficznego "Szóstka w kadrze" Natalia Drzał z klasy 6a zajęła pierwsze miejsce w międzyszkolnym konkursie fotograficznym "Architektura Wałbrzycha". Konkurs objęty był patronatem Prezydenta Miasta Wałbrzycha. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.Dziś odbyły się kolejne zajęcia fotograficzne. Uczestnicy dowiedzieli się jak wykonać i przygotować zestaw do cyjanotypii oraz wykonali niezbędne negatywy na kolejne zajęcia.

    • Dzień Dziecka i Dzień Sportu Szkolnego
     • Dzień Dziecka i Dzień Sportu Szkolnego

     • 4 czerwca br., w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Dziecka i Dnia Sportu Szkolnego. Jest to impreza,  która bardzo oczekiwana jest przez uczniów, ponieważ dostarcza im wiele atrakcji, radosnych przeżyć oraz współzawodnictwa. Program zawiera propozycje różnych konkursów, w których uczniowie wykazują się wiedzą i umiejętnościami oraz konkurencje rekreacyjno - sportowe. Głównym celem tych imprez jest propagowanie wśród uczniów aktywności ruchowej, dbałość o harmonijny rozwój, kształtowanie postaw proekologicznych oraz edukacja przez zabawę.

    • Kamykowe Potyczki
     • Kamykowe Potyczki

     • We wtorek 29 maja odbyły się "Kamykowe Potyczki" klas 4 - 7. Uczniowie rywalizowali w zadaniach: plastycznych, technicznych, matematycznych, historycznych, przyrodniczych, językowych oraz sportowych. W tym dniu impreza była pod hasłem "Polska – Mundial 2018". Każda klasa prezentowała się oczywiście w barwach narodowych. Za każdą konkurencję maksymalnie można było otrzymać 3 punkty. Do ostatniej chwili nie wiadomo było która klasa okaże się tą najlepszą, chociaż wszyscy byli wygranymi, jednak to klasa 7a okazała się najlepsza w rywalizacji. Imprezę przygotował pan Marek Henczka z panią Elą Rybczyńską. Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie i super zabawę.

    • Warsztaty ekologiczne dla klas pierwszych
     • Warsztaty ekologiczne dla klas pierwszych

     • 16 maja 2018 r. uczniowie klas pierwszych mieli przyjemność uczestniczyć w warsztatach ekologicznych p.n. ”Świat bez śmieci, tak!” przeprowadzonych przez Biuro Infrastruktury i Nieruchomości oraz firmę EKOSFERA. Pierwszaki poprzez zabawę ugruntowały swoją wiedzę o zagadnienia ekologiczne takie jak woda, odpady, energia, powietrze, zwierzęta i las. Po zakończeniu otrzymały drobne upominki.

    • Drugie miejsce w piłce nożnej dziewcząt
     • Drugie miejsce w piłce nożnej dziewcząt

     • Podczas zawodów piłki nożnej dziewcząt rozegranych na boiskach Aqua Zdrój nasza reprezentacja pod opieką p. Marka Henczki zdobyła II miejsce. Dziewczęta wystąpiły w następującym składzie: Natalia Półchłopek, Wiktoria Adamczyk, Klaudia Skrzypkowiak, Aleksandra Purwin, Martyna Kwiatkowska, Maja Lewandowska, Wiktoria Oroń, Oliwia Bębeniec, Maja Domoradzka. Gratulujemy sukcesu!

    • Przemarsz Pocztów Sztandarowych
     • Przemarsz Pocztów Sztandarowych

     • W tym roku zbiórka uczestników uroczystości i pocztów sztandarowych miała miejsce na Placu Magistrackim. Następnie odbył się przemarsz ulicami: Gdańską, Rynek, Moniuszki do kościoła pw. Św. Aniołów Stróżów, gdzie odbyła się uroczysta Msza Św. Po skończonej Mszy Św. wszyscy przeszli na Palc Kościelny, gdzie złożono pod pomnikiem kwiaty. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy VII a, Klaudia Sokół i Oliwia Szymańska. 

    • Apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja
     • Apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja

     • Jak co roku z okazji Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, uczniowie klasy Va, VIa i VIb przygotowali część artystyczną pod kierunkiem p. Doroty Kominko - Krej. Nad stroną muzyczną czuwał p. Wiktor Wawrzkowicz. Uczniowie oddali hołd twórcom konstytucji oraz przypomnieniem faktów historycznych z tym związanych. Uroczystość niosła przesłanie również dla nas, że patriotyzm winniśmy pielęgnować w każdym dniu i jako naród tak żyć, żeby nasza ojczyzna rozwijała się duchem wolności, odpowiedzialności i wzajemnego szacunku. Po zakończeniu apelu zabrała głos pani dyrektor Barbara Lisowska, która w krótkim przemówieniu przybliżyła uczniom sens obchodów tego święta.

    • Zajęcia z solarigrafii
     • Zajęcia z solarigrafii

     • Dnia 28.03.18 odbyły się zajęcia fotograficzne na których uczniowie dowiedzieli się czym jest solarigrafia oraz jak samodzielnie wykonać aparat do solarigrafii. Kolejnym etapem zajęć było samodzielne wykonanie aparatu za pomocą którego można uchwycić ruch słońca po niebie. Aparaty były wykonywane z rożnych metalowych puszek i pudełek. Teraz czekamy tylko na efekty naszych prac, którymi oczywiście się pochwalimy. Na kolejnych zajęciach, które odbędą się już w ten piątek o godzinie 14:30 wyruszamy na Starą Kopalnię udowodnić, że nawet telefonem można wykonać dobrą fotografię. Przypominamy że osoby chcące dołączyć do zajęć fotograficznych muszą wypełnić deklarację.

    • REKRUTACJA 2018/2019
     • REKRUTACJA 2018/2019

     • Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Aleksandra Kamińskiego w Wałbrzychu informuje, że elektroniczny zapis dzieci do:

      • Oddziału Przedszkolnego rozpocznie się 22.03.2018r.
      • klasy I Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 rozpocznie się 27.03.2018r.

      Aby dokonać zapisu dziecka do szkoły należy wejść na stronę:

      http://edu.um.walbrzych.pl/rekrutacje-2.html– REKRUTACJE i postępować zgodnie z instrukcją na stronie.

  • Kontakty

   • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 im. Aleksandra Kamińskiego w Wałbrzychu
   • list@szkola6.pl
   • 74 84-777-20
   • ul. Gen. Andersa 50 58-304 Wałbrzych
 • Galeria zdjęć

  • III WAŁBRZYSKA GALA PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ
  • Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada
  • ŚNIADANIE DAJE MOC
  • DOLNOŚLĄSKI FESTIWAL NAUKI w PSP nr 2 w Wałbrzychu
  • SALA EDUKACYJNA "OGNIK" klasa 0, 1a
  • UROCZYSTE PASOWANIE NA UCZNIA 2019/2020 KLASA 1A i 1B
  • RAJD JESIENNY klasa 0, 1b, 3b
  • PARADA ROWEROWA
  • BĄDŹ BEZPIECZNY
  • WYCIECZKA KLASY 6a I 5a "SZLAKIEM PIASTÓW" - DZIEŃ 3. SKANSEN ETNOGRAFICZNY
  • WYCIECZKA KLASY 6a I 5a "SZLAKIEM PIASTÓW" - DZIEN 2. WENECJA - MUZEUM KOLEJKI WĄSKOTOROWEJ - GNIEZNO - RELAKS W BASENIE
  • WYCIECZKA KLASY 6a I 5a "SZLAKIEM PIASTÓW" DZIEN I. ROGALIN-LEDNICKIE POLA-GNIEZNO-MOGILNO