• Akcja "Znicz"
     • Akcja "Znicz"

     • 1 listopada – Święto Zmarłych to wyjątkowy czas, w którym każdy z nas skłania się do zadumy oraz refleksji nad przemijaniem. Święta te wzbudzają w nas tęsknotę za tymi, którzy odeszli. Uroczystość Wszystkich  Świętych to zawsze  wyjątkowy dzień o głębokiej wymowie i niepowtarzalnym nastroju,  który zachęca nas do cichej  refleksji nad  sensem życia. Z tej okazji Szkolny Klub Ośmiu orz Szkolne Koło PCK organizuje akcję "Znicz". Serdecznie zapraszamy osoby o dobrych sercach oraz wszystkich chętnych Wolontariuszy  do przyłączenia się do naszej akcji. Zbieramy znicze oraz stroiki, aby móc później posprzątać zapomniane groby i zapalić tam światełko. Każda pomoc się liczy. Za każdy dar serca serdecznie dziękujmy. Akcja trwa od poniedziałku 10 października do czwartku 28 października. Znicze oraz stroiki należy składać u pani Iwony Sadlak w sali nr 22 (kl. 0-3) oraz w sali nr 16 u p. J. Sikory (kl. 4-8). Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji!!! Pozdrawiamy serdecznie, opiekunowie Klubu Ośmiu oraz Szkolnego Klubu PCK.

    • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
     • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

     • "Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia” w naszej szkole. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) odbywa się w pierwszy piątek października. To inicjatywa skierowana nie tylko dla młodzieży i dzieci, ale i dorosłych. Odświeżenie tabliczki mnożenia nikomu nie zaszkodzi, a może to być dobry wzór dla młodszych pokoleń. Ci z kolei dzięki temu wydarzeniu mogą nadrobić matematyczne zaległości po wakacjach. Główne motto to „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Organizatorem zaś jest Wydawnictwo Karty Grabowskiego, które w ten sposób promuje zabawową formę nauczania matematyki. Jej początek to 2011 rok, dziś jest o niej coraz głośniej nie tylko poza szkolnymi murami, ale i granicami. W tym roku w naszej szkole ze znajomości tabliczki mnożenia zostali przeegzaminowani wszyscy nauczyciele oraz wszyscy chętni uczniowie. Wyszliśmy także poza mury naszej szkoły by sprawdzić jak radzą sobie z tabliczką mnożenia pracownicy Miejskiego Zakładu Budynków Komunalnych, pracownicy okolicznych sklepów oraz mieszkańcy dzielnicy Biały Kamień. Tegoroczną matematyczną zabawę przygotowały: p. Beata Furtyk, p. Renata Różek i p. Izabella Leszek.

    • Zbiórka darów szkolnych
     • Zbiórka darów szkolnych

     • Ruszamy ze zbiórką darów szkolnych dla potrzebujących dzieci z ukraińskiego Borysławia (partnerskie miasto Wałbrzych). 
      Co zbieramy?
      - przybory szkolne: długopisy, flamastry, piórniki, plecaki, przybory plastyczne - słowem wszystko, co przyda się w szkolnej wyprawce Prosimy, aby wszystkie rzeczy były nowe, bez śladów używania

      Do kiedy i gdzie?
      - rzeczy można przekazywać wychowawcom klas lub bezpośrednio do sekretariatu do piątku 21 października. Po tym terminie całość przekażemy instytucjom, które spożytkują wszystkie dary dla najbardziej potrzebujących. Dziękujemy za wsparcie.

    • Pasowanie na ucznia
     • Pasowanie na ucznia

     • 4 października odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. W tym dniu  dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów szkoły. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez panią Dyrektor Szkoły. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy. Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

    • Światowy Dzień Zwierząt
     • Światowy Dzień Zwierząt

     • 4 października obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Zwierząt. Obchody tego dnia miały na celu przypomnienie i uświadomienie, iż zwierzęta mają swoje prawa m.in. do wolności, opieki i dobrego traktowania. Na zajęciach uczniowie zapoznali się z działalnością Fundacji „Na Pomoc Zwierzętom”, której głównym celem jest niesienie pomocy porzuconym i krzywdzonym zwierzętom. Uczniowie obejrzeli zdjęcia oraz filmy przedstawiające zwierzęta będące pod opieką fundacji. Po raz kolejny w naszej szkole została przeprowadzona akcja dobroczynna ,zorganizowana na rzecz podopiecznych- zbiórka karmy, kocyków i ręczników. Z okazji Światowego Dnia Zwierząt ,uczniowie mogli pochwalić się swoimi pupilami przynosząc ich zdjęcia. Niektórzy własnoręcznie wykonali ich portrety. Podczas zajęć oraz z informacji umieszczanych na gazetkach, uczniowie lepiej poznali zwierzęta. Dowiedzieli się jakie są ich potrzeby i sposoby opieki nad nimi. Dbajmy, kochajmy, a przede wszystkim szanujmy zwierzęta ! Dziękujemy za zaangażowanie w akcję „Pomagamy Zwierzętom”.

    • XX Matematyczny Marsz na Orientację
     • XX Matematyczny Marsz na Orientację

     • Nasza szkoła wzięła udział w jubileuszowym XX Matematycznym Marszu na Orientację, który odbył się w sobotę 1 X 2022 na Zamku Książ. Udział wzięło 9 uczniów z klas 4-8 po opieką będą pani Beaty Furtyk i Renaty Różek. Marsze organizowane są od 2003 roku. Ich celem jest połączenie sportu i rekreacji z matematyką oraz promocją terenów zielonych Wrocławia i okolic. W zawodach uczestniczą 3-osobowe patrole uczniów lub nauczycieli i rodziców. Posługując się mapą i kompasem, muszą odszukać w terenie punkty kontrolne zaznaczone na mapie oraz wyznaczyć na mapie i odnaleźć w terenie tajemnicze punkty kontrolne, będące rozwiązaniami geometrycznych zadań konstrukcyjnych i rebusów. W trakcie marszy odbywały się konkurencje sportowe, wiedzy o zamku Książ oraz logiczne, w których prawidłowe rozwiązania podały Anna Wasąg z klasy 8B, Nikola Nowak z klasy 7B i tym samym otrzymały nagrody rzeczowe. Gratulujemy

    • Obchody Dnia Sybiraka
     • Obchody Dnia Sybiraka

     • Rozpoczął się nowy rok szkolny 22/23 i wałbrzyscy Sybiracy wyruszyli do szkół na lekcje żywej historii. Tym razem na zaproszenie dyrekcji Szkoły Podstawowej Nr 6 w Wałbrzychu przy ulicy Andresa 50. 27 września 2022r w wałbrzyskiej Szkole Podstawowej Nr 6 przedstawicieli Koła Sybiraków w Wałbrzychu przywitała dyrektor Szkoły mgr Dorota Kominko-Krej. Na lekcję do Szkoły przybył Sybirak Alfred Nowicki z córką Weroniką Wadycką i prowadzący prezentację Sekretarz Koła Wacław Kwieciński. Okazją do spotkania tego dnia był niedawno obchodzony Dzień Sybiraka. Podczas prezentacji uczniowie klas VII i VIII poznali tragiczne losy naszych rodaków zamieszkujących dawne Kresy Wschodnie, którzy w czterech masowych deportacjach zostali wywiezieni na Syberię i odległe kresy Kazachstanu. Usłyszeli też losy zesłańców w tym obecnego na sali Sybiraka Alfreda Nowickiego. Wysłuchali również wierszy i pieśni patriotycznych. Na zakończenie tej wyjątkowej lekcji goście przeprowadzili szybki konkurs z nagrodami książkowymi z wiedzy zdobytej podczas tej lekcji. Wszystkim gościom za tą niezwykłą lekcję podziękowała również Pani Dyrektor a goście otrzymali piękne laurki i kwiaty. 

    • Sztafetowe biegi przełajowe
     • Sztafetowe biegi przełajowe

     • Szóstka w biegu. Miniony piątek to debiut w tegorocznych wałbrzyskich zawodach Szkolny Związek Sportowy a sezon tradycyjnie już otworzyliśmy sztafetowymi biegami przełajowym. Dziękujemy ekipie Wałbrzyski Sport i LKS Górnik Wałbrzych za przygotowanie świetnych tras w Park Sobieskiego Wałbrzych i wzorowe przeprowadzenie imprezy z rekordową frekwencją. Ostatecznie w dwóch kategoriach wiekowych zajmujemy 5 i 6 miejsce (Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej) jednak dla wszystkich reprezentantów naszej szkoły należą się wielkie brawa za hart ducha, poświęcenie i start w trudnych warunkach pogodowych. W nagrodę za uczestnictwo i sportowe podejście do rywalizacji opiekunowie Elżbieta Rybczyńska i Fabian Kurzawiński zaprosili biegaczy na posiłek regeneracyjny do najlepszej Pizzeria Barman Wałbrzych.

      Warto reprezentować szkołę i wyznaczać sobie kolejne sportowe wyzwania.

      Reprezentacja SP 6:

      - Amelia Kalinowska (4b)

      - Aleksandra Porębska (5a)

      - Dominik Domek (5a)

      - Karol Sasin (6a)

      - Patrycja Pędzich (5a)

      - Cyprian Kołtuniak (6a)

      - Jarosław Laipa (6a)

      - Konrad Lemanowicz (6a)

      - Xavier Rzepecki (4b)

      - Samanta Skalana (6a)

      - Wiktoria Cieślik (7a)

      - Arkadiusz Łagodziński (7a)

      - Tymon Słonina (7a)

      - Miłosz Flegel (7b)

      - Kaja Kołodziejczyk (7b)

      - Maja Janiszewska (7b)

      - Antonina Suchomska (7b)

      - Antoni Grzeszak (8a)

      - Anna Michalewska (8a)

      - Amelia Stypuła (8a)

      - Maciej Wojtyna (8b)

    • „Bezpieczna droga do szkoły”
     • „Bezpieczna droga do szkoły”

     • Wraz z nowym rokiem szkolnym ruszyła kolejna edycja ogólnopolskiej akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Przedsięwzięcie organizowane jest przez Grupę PSB wspólnie z Policją oraz placówkami szkolno-przedszkolnymi. Dziękujemy za zajęcia teoretyczne i praktyczne, na których nasi uczniowie zapoznali się z podstawowymi zasadami bezpiecznego poruszania się po ulicy, zwłaszcza przy przechodzeniu przez jezdnię.

    • EKO - SZKOŁA 2022
     • EKO - SZKOŁA 2022

     • Mamy tytuł EKO - SZKOŁA 2022

      Przez cały miniony rok szkolny realizowaliśmy cele ogólnopolskiego projektu edukacyjnego skierowanego do szkół, przedszkoli i placówek edukacyjnych. Projekt powstał, w celu stworzenia sieci placówek, które poprzez współpracę, będę dzielić się pomysłami, jak kształtować ekologiczną świadomość młodego pokolenia. Dzięki zaangażowaniu i pracy uczniów oraz wielu nauczycieli, naszej szkole udało się otrzymać ten tytuł.

      Głównymi celami projektu „EKO-SZKOŁA” było:

      Nadanie problemowi degradacji środowiska właściwej rangi w odbiorze społecznym oraz wywołanie dyskusji na temat jej skutków dla przyszłych pokoleń.

      Uświadomienie każdej osobie, że jej mądre decyzje i działania w życiu codziennym, mają wpływ na stan środowiska przyrodniczego.

      Poszerzanie wiedzy uczniów/przedszkolaków o tematy z zakresu ekologii i ochrony środowiska, ze szczególnym uwzględnieniem konsekwencji degradacji środowiska dla życia i zdrowia organizmów, które w nim występują.

      Pobudzanie uczniów do aktywnego działania na rzecz środowiska, dzięki udziałowi w akcjach, imprezach i innych działaniach proekologicznych, co daje im poczucie posiadania osobistego wpływu na zmiany w stanie środowiska.

      Kształtowanie u uczniów postawy ekologicznego Polaka, Europejczyka i obywatela świata, aby poprzez zmiany własnych nawyków, przeciwdziałać degradacji środowiska w środowisku lokalnym, kraju, a także i na świecie.

      Poznawanie środowiska lokalnego, w tym miejsc objętych ochroną (np. parki narodowe, parki krajobrazowe, rezerwaty przyrody) oraz lokalizację pomników przyrody w najbliższej okolicy, co pozwala uczniowi zachwycić się pięknem otaczającej przyrody, a także wyzwolić refleksję o konieczności jej ochrony.

      Nawiązanie współpracy z uczniami i nauczycielami z całej Polski, w celu promowaniu postaw proekologicznych.

      Przygotowanie e-booka zwiększającego wiedzę uczniów o ważne zagadnienia związane z edukacją ekologiczną.

      Poszerzenie zagadnień z podstawy programowej z przyrody, biologii, geografii i chemii.

      Realizacja punktu 6 „Wzmocnienie edukacji ekologicznej w szkołach. Rozwijanie postawy odpowiedzialności za środowisko naturalne.”, zawartego w Podstawowych kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2021/2022 ogłoszonych przez MEiN.

      Aby zrealizować wszystkie cele musieliśmy wykonać 10 zadań projektowych:

      • zorganizować akcję ekologiczną
      • zorganizować imprezę szkolną lub wydarzenie o tematyce ekologicznej
      • zorganizować i przeprowadzić szkolny konkurs z zakresu ekologii/ ochrony środowiska
      • przygotować gazetki na holu szkoły lub w klasopracowni z zakresu ochrony środowiska
      • przeprowadzić lekcję w terenie/ zajęcia terenowe/ wycieczkę przyrodniczą
      • przeprowadzić zajęcia/ warsztaty na wybrany temat z zakresu ochrony środowiska
      • przygotować szkolną wystawę ekologiczną
      • przygotować ulotkę/ broszurę/ komiks o tematyce ekologicznej
      • wykonać doświadczenie / obserwację przyrodniczą
      • stworzyć trzy strony do e-booka
    • „Z ekologią na Ty”
     • „Z ekologią na Ty”

     • Nasza szkoła rozpoczyna realizację Ogólnopolskiego projektu „Z ekologią na Ty”. Zatruwanie środowiska to problem współczesnego świata. Powinien on zwracać uwagę wszystkich ludzi, a w szczególności młodych. To oni w przyszłości będą decydować o wielu sprawach i to im powinno się zwracać uwagę na wiele błędów popełnianych w dzisiejszym świecie. Błędów, które mogą zaważyć na przyszłych losach pokoleń. Powinniśmy żyć w czystym i zdrowym środowisku, a przez kształtowanie poczucia odpowiedzialności za otaczające środowisko możemy to osiągnąć. Mając na uwadze ochronę środowiska, klasy 1-3 biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Z ekologią na Ty”. Głównym celem projektu jest kształtowanie poczucia odpowiedzialności za otaczające środowisko. Należy uwrażliwiać młodych ludzi na piękno przyrody, na znaczenie czystego świata dla ich zdrowia oraz uzmysłowić im, iż sami mogą przyczynić się do zmniejszenia dewastacji środowiska.
      W ramach projektu podejmiemy takie między innymi działania jak:
      - zorganizowanie szkolnej akcji zachęcającej do segregacji śmieci,
      - utworzenie szkolnej zbiórki makulatury,
      - udział w akcji sprzątania świata,
      - posadzenie drzew na terenie placówki,
      - pokaz eko mody,
      - eko konkursy,
      I wiele innych…

      Zapraszamy też wszystkich uczniów i Rodziców do wspólnego działania, bo bez Was nie osiągniemy sukcesu. Dbając razem o przyrodę, zapewniamy nie tylko sobie, ale i przyszłym pokoleniom niebagatelny majątek w postaci czystego świata.

    • "Wszystkie Dzieci Zbierają Elektrośmieci""
     • "Wszystkie Dzieci Zbierają Elektrośmieci""

     • Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci” to projekt ekologiczny i edukacyjny, którego celem jest zachęcenie dzieci i młodzieży w wieku szkolnym do promowania zachowań proekologicznych oraz ponoszenia świadomości ekologicznej na temat szkodliwości składowania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Praktyczną stroną jest zbiórka elektrośmieci prowadzona we współpracy z placówkami oświatowymi na terenie całego kraju. W zamian za uzbierane kilogramy szkoły otrzymują nagrody rzeczowe w postaci  materiałów biurowych i tuszy lub tonerów. Zużyty sprzęt (baterie, drobny sprzęt elektroniczny i elektryczny) przynosimy do szkoły. Sprzęt składujemy na parterze przy wejściu do piwnicy przy sali 6 i 7. Koordynatorem akcji jest p. Elżbieta Rybczyńska.

    • Sprzątanie Świata
     • Sprzątanie Świata

     • "Posprzątajmy Polskę,
      wszędzie, wzdłuż i wszerz,
      z tych wczorajszych śmieci,
      z tych jutrzejszych też.
      A na koniec czułe słowa
      padną w tej piosence,
      posprzątajmy sobie w głowach,
      by nie śmiecić więcej!"

      Tegoroczne hasło kampanii "Sprzątanie Świata" brzmi: „Wszystkie śmieci są nasze”. „Sprzątanie Świata” to globalna, ekologiczna międzynarodowa akcja, w której łączy się powszechną manifestację przeciw zaśmiecaniu środowiska z pracą społeczną nad jego oczyszczeniem. ... dlaczego pomimo upływu lat nadal sprzątamy? – bo nadal śmiecimy. Porzucone śmieci znajdujemy w miejscach z natury pięknych tj. lasach łąkach, plażach itp., gdzie zwykle szukamy wytchnienia od codziennej pracy. Dlatego tym bardziej niezbędna jest edukacja ekologiczna prowadzona już od najmłodszych lat. Akcja ,,Sprzątanie świata” była nie tylko spacerem integrującym poszczególne klasy. To przede wszystkim praktyczna lekcja szacunku do przyrody. Jako nauczyciele liczymy na to, że uczeń, który podniesie butelkę, puszkę czy papierek zastanowi się nad własnym postępowaniem i sam nie rzuci śmieci w nieodpowiednim miejscu. Chcielibyśmy, by wyedukowani w ten sposób młodzi ludzie przerwali łańcuch nieodpowiednich zachowań wobec bogactwa niszczonej przyrody. Marzymy, aby w kolejnych latach worki wracały zupełnie puste i akcja okazała się całkowicie niepotrzebna z uwagi na kulturę, odpowiedzialność i ekologiczną postawę mieszkańców naszej planety.

       

    • Światowy Dzień Zwierząt
     • Światowy Dzień Zwierząt

     • Po raz kolejny w naszej szkole z okazji zbliżającego się ŚWIATOWEGO DNIA ZWIERZĄT, który obchodzimy 4 października, ogłaszamy  akcję dobroczynną   zorganizowaną  na rzecz podopiecznych  Fundacji „Na Pomoc Zwierzętom”. Zbieramy tylko mokrą karmę w puszkach! Można również przynosić stare koce i ręczniki. Akcja trwa do 4 października. Karmę należy składać w sali nr 16 (klasy 4-8) i  nr 22 (klasy 0-3).  Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji. SZKOLNE KOŁO PCK I  KLUB OŚMIU.

    • Narodowy Dzień Sportu
     • Narodowy Dzień Sportu

     • W czwartek 15 września odbył się Narodowy Dzień Sportu w Wałbrzych Moje Miasto zorganizowany przez naszą szkołę. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za wspólną zabawę:

      - profesjonalna rozgrzewka z siatkarzami KPS Chełmiec Wałbrzych 
      - sześć sportowych konkurencji dla klas 0-3 i 4-8
      - poszukiwania medali w hali Aqua
      - mecz siatkówki nauczyciele vs uczniowie (wynik był sprawą drugorzędną )

      Dziękujemy prezesowi Aqua Zdrój Waldemarowi Kujawie za możliwość zorganizowania imprezy w komfortowych warunkach Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia a my gwarantujemy - było mnóstwo świetnej zabawy, sportowych emocji i wzajemnej integracji wszystkich klas z PSP 6 Brawo MY!

    • Akcja „Narodowe Czytanie” w naszej szkole
     • Akcja „Narodowe Czytanie” w naszej szkole

     • Wraz z początkiem roku szkolnego uczniowie naszej szkoły intensywnie rozpoczęli działania związane z promocją czytelnictwa. „Narodowe Czytanie” jest doskonałą okazją, aby uczniowie docenili wartość czytania oraz spotkali się ze sztandarowymi pozycjami literatury polskiej. W tym roku 2 września odbyła się 11 edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, podczas której nasi uczniowie w auli szkolnej odczytywali "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza - przełomowy zbiór poezji, który zapoczątkował w Polsce romantyzm.

    • Rozpoczęcie Roku Szkolnego
     • Rozpoczęcie Roku Szkolnego

     • Dzień pierwszego września to tradycyjnie już rozpoczęcie roku szkolnego w całym kraju. Nasza szkoła uroczyście zainaugurowała zbliżające się 10 miesięcy nauki w sali gimnastycznej - po krótkim przemówieniu Dyrektor Doroty Kominko-Krej uczniowie zapoznali się ze zmianami, jakie czekają na nich już od jutra w murach szkolnych. Reprezentacja SP 6 wzięła również udział w obchodach miejskich, podczas których oficjalnie debiutował nowy poczet sztandarowy złożony z uczniów klas „8”.

    • Inauguracja Roku Szkolnego 2022/2023
     • Inauguracja Roku Szkolnego 2022/2023

     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 odbędzie się dnia 1 września. Dla oddziału przedszkolnego oraz klas I - III o godzinie 8:30 (sala gimnastyczna), dla klas IV - VIII o godzinie 9:30 (sala gimnastyczna).

    • Wyprawka - oddział przedszkolny 2022/2023.
     • Wyprawka - oddział przedszkolny 2022/2023.

     •  

      Poniżej podajemy wykaz niezbędnych rzeczy i przyborów dla dzieci uczęszczających do oddziału przedszkolnego w Publicznej Szkole Podsatwowej Nr 6 im. Aleksandra Kamińskiego w Wałbrzychu:

      1. Podręcznik "Drużyna marzeń" wyd. WSIP (proszę samodzielnie nie kupować podręcznika, wszytkie informacje dotyczące podręczników zostaną Państwu podane podczas oranizacyjnego zebrania 25.08.2022r.)

      2. Worek na strój gimnastyczny: biała koszulka, spodenki granatowe/czarne, białe skarpetki, obuwie sportowe (wygodne, łatwe do założenia przez dziecko, z białą podeszwą). 

      3. Strój galowy na uroczystości szkolne. 

      4. Przybory potrzebne do zajęć:

      • 2 teczki na gumkę na prace plastyczne, 

      • przybory w piórniku: gumka do ścierania, ołówek gruby i ołówek cienki, temperówka z cieńkim i grubym otworem,  kredki ołówkowe (12 kolorów np.. Bambino), klej, nożyczki. 

      • pisaki  (12 kolorów),

      • kredki woskowe/świecowe,

      • pędzel gruby i cienki,

      • farby plakatowe minimum 8 kolorów,

      • kubeczek na pędzelek, 

      • plastelina ( 12 kolorów),

      • bibuła ok. 6 kolorów,

      • klej w sztyfcie 

      • bezpieczne nożyczki z zaokrąglonymi końcówkami,

      • blok techniczny: 2 x A3, 2 x A4,

      • blok rysunkowy: 2 x A3, A x A4,

      • blok  z kolorowymi kartkami: 2 X A4,

      • ryza papieru ksero A 4,

      • chusteczki higieniczne – pudełko 2 szt.

      • ręczniki papierowe – 2 szt,

      • chusteczki nawilżane – 2 opakowania 

      Wszystkie przybory w miarę możliwości powinny być podpisane imieniem i nazwiskiem dziecka. 

      Pozostałe informacje na temat potrzebnych przyborów dla dziecka zostaną ustalone na  zebraniu organizacyjnym 25.08.2022r.