• XX edycja akcji Góra Grosza

• Jak co roku w naszej szkole odbywa się akcja "Góra Grosza". Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać. W klasach I - III najlepszy wynik osiągnęła klasa I a, drugie miejsce zajęła II a, trzecie III b. Dziękujemy za udział w akcji klasom młodszym.

• Bal Karnawałowy klas I - III

• Karnawał to miła, szalona, pełna wrażeń, kolorów i dźwięków zabawa. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą również przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości. W dniu 17 stycznia br., w udekorowanej sali gimnastycznej pojawiły się kolorowe postaci. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było zobaczyć: wróżki, królewny, biedronki, księżniczki, rycerzy, piratów, policjantów, żołnierzy i wiele innych postaci, których trudno wymienić ze wszystkich. Podczas zabawy było bardzo kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Na całością czuwali animatorzy, którzy co jakiś czas przeprowadzali konkursy i zabawy. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym uczniom. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w przygotowaniu zabawy oraz pięknych strojów balowych.

• Wizyta policjantów w naszej szkole

• W dniu 16 stycznia klasy I - IV uczestniczyły w spotkaniu z policjantami związanym z bezpieczeństwem dzieci.  Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo. Policjant rozmawiał  z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po ulicach, a w szczególności  omówił zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Przypomniał również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Następnie wytłumaczył jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Powtórzyliśmy również numery alarmowe. Uczniowie oglądali także filmy edukacyjne na których przedstawiono jak należy zachować się podczas zagrożenia w różnych miejscach a także co zrobić po załamaniu się lodu pod nami. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami.

• Akademia magii z papieru

• 16 stycznia br., uczniowie naszej szkoły mieli okazję zobaczyć pokaz magii przedstawiony przez iluzjonistę z Indii. Magiczna atmosfera, którą stworzył magik, pozwoliła przenieść się dzieciom w świat magii z papieru. Na scenie działy się nieprawdopodobne, wręcz magiczne rzeczy: pojawianie się niezwykłych rzeczy wyczarowanych z papieru. Pokazy połączone zostały z humorystycznymi komentarzami iluzjonisty. Mistrz iluzji pokazywał uczniom jak wykonać stworzone rzeczy. Pokaz  zadowolił gusta całej zgromadzonej publiczności.

• Konkurs Matematyczny Kangur

• Dnia 19 marca 2020 r., odbędzie się w naszej szkole KONKURS MATEMATYCZNY KANGUR. Osoby chętne proszone są o wpłatę 10 zł do p. Renaty Różek nauczyciela matematyki, do dnia 17.01.2020 (piątek) - ostateczny termin wpłat.  Organizatory: p. Artur Rak, p. Renata Różek.