• Szlachetna Paczka

• Dziś wszystkie produkty na Szlachetną Paczkę zostały dowiezione na magazyn. 7 i 8 grudnia zostały spakowane i rozwiezione do potrzebujących rodzin. Wszystkim uczniom i rodzicom dziękujemy za wzięcie udziału w akcji. Łącznie zebraliśmy 671 produktów. Powinniśmy być z siebie dumni.

• Jasełka Bożonarodzeniowe

• Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami. W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klasy 8b, którzy wraz z ks. Arturem Maksymilianem Merholcem przygotowali przedstawienie jasełkowe. Zaprezentowali je 20 grudnia, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Do wspólnego kolędowania włączyli się uczniowie, nauczyciele i rodzice. Po występie głos zabrała pani Dyrektor, którya złożyła wszystkim świąteczne życzenia i symbolicznie cała społeczność szkolna połamała się opłatkiem.

• Dzień Języka Angielskiego

• 16 grudnia odbył się Dzień Języka Angielskiego pod hasłem Christmas Carols - kolędy i piosenki świąteczne. Na początku został zaprezentowany monolog pt. One Week in a Man's Life - Tydzień z Życia Mężczyzny (uczennice klasy 5b i 7a). Następnie uczniowie klasy 7a i 5b zaprezentowali kabaret pt. The Battle for the Ham - Bitwa o szynkę. Na zakończenie każda klasa zaprezentowała wybraną przez siebie kolędę lub piosenkę świąteczną.

kl. 4a z piosenką pt. – Santa Claus is Coming to Town.

kl. 5a z piosenką pt. All I want for Christmas is you.

kl. 5b z piosenką pt. Jingle Bells.

kl. 6a z kolędą Deck the Halls.

kl. 6b z kolędą We Wish You a Merry Christmas.

kl. 7a z piosenką Merry Christmas Everyone.

kl. 8a z piosenką Jingle Bell Rock.

kl. 8b z piosenką Last Christmas.

• Kiermasz Świąteczny

• W dniu 12 grudnia br., po raz kolejny odbył się w naszej szkole doroczny Kiermasz Świąteczny. Każda z klas w sali gimnastycznej rozstawiła swój stragan. O godzinie 17:00 wszyskich zaproszonych gości, uczniów, rodziców i nauczycieli przywitała p. Dyrektor Barbara Lisowska. W tym dniu sala witała gości blaskiem, dekoracje stworzyły nastrój świąteczny, a pośród stoisk przygotowanych przez każdą klasę w szkole połyskiwały migające gwiazdki. Pięknie prezentowały się kolorowe wianuszki, aniołki, stroiki oraz wszelkiego rodzaju ozdoby oferowane do sprzedaży na kiermaszu szkolnym. Słodki zapach wypełniał powietrze domowymi ciastami. Kolędy i miła atmosfera towarzyszyły nam, przez cały wieczór. Odwiedziło nas w tym dniu bardzo dużo gości z których wielu wyszło z pięknymi rękodziełami. Na koniec spotkania p. Dyrektor złożyła wszystkim życzenia bożonarodzeniowe. Zapraszamy za rok.

• 30 Rocznica Uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka

• 10 grudnia br., w Międzynarodowym Dniu Praw Czlowieka w naszej szkole odbyła się uroczystość pt: "Dziecka Prawa". Uroczystość została zorganizowana z okazji 30 Rocznicy Uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka, która przypada na dzień 20 listopada - Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka. Honorowy patronat nad uroczystością objeli: Senator RP pani Agnieszka Kołacz - Leszczyńska, Poseł RP Pani Izabela Katarzyna Mrzygłocka oraz Prezydent Miasta Wałbrzycha Pan dr Roman Szełemej. Swoją obecnością zaszczycili nas Pani Prezydent dr Sylwia Bielawska, wizytator Kuratorium we Wrocławiu Pani Anna Wojtysiak, zastępca Kierownika Biura Edukacji, Kultury i Sportu Pani Aleksandra Mentek, były Prezydent Miasta Wałbrzycha Pan Zygmunt Nowaczyk oraz przedstawiciele Rady Miasta, Sądu Rodzinnego, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Straży Miejskiej, Dyrektorzy Szkół Podstawowych, Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wałbrzychu. W uroczystości udział wzieli uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Program artystyczny uroczystości przygotowała Pani Karolina Buczkowska i Pani Magdalena Suchomska, która wraz z uczniami stanęła na scenie. Podczas uroczystości zostały omówione prawa jakie mają dzieci.

• Powiatowy Konkurs Prozy i Pieśni Patriotycznej

• Dnia 15.11.19 uczniowie klasy 5b reprezentowali naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Prozy i Pieśni Patriotycznej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Boguszowie-Gorcach. W kategorii „poezja patriotyczna” II miejsce zajęła Hanna Kida, a w kategorii „proza patriotyczna” zaprezentował się Jakub Matwijów. Gratulujemy udanej prezentacji.