• Apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja

• Jak co roku z okazji Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, uczniowie klasy Va, VIa i VIb przygotowali część artystyczną pod kierunkiem p. Doroty Kominko - Krej. Nad stroną muzyczną czuwał p. Wiktor Wawrzkowicz. Uczniowie oddali hołd twórcom konstytucji oraz przypomnieniem faktów historycznych z tym związanych. Uroczystość niosła przesłanie również dla nas, że patriotyzm winniśmy pielęgnować w każdym dniu i jako naród tak żyć, żeby nasza ojczyzna rozwijała się duchem wolności, odpowiedzialności i wzajemnego szacunku. Po zakończeniu apelu zabrała głos pani dyrektor Barbara Lisowska, która w krótkim przemówieniu przybliżyła uczniom sens obchodów tego święta.

• Zajęcia z solarigrafii

• Dnia 28.03.18 odbyły się zajęcia fotograficzne na których uczniowie dowiedzieli się czym jest solarigrafia oraz jak samodzielnie wykonać aparat do solarigrafii. Kolejnym etapem zajęć było samodzielne wykonanie aparatu za pomocą którego można uchwycić ruch słońca po niebie. Aparaty były wykonywane z rożnych metalowych puszek i pudełek. Teraz czekamy tylko na efekty naszych prac, którymi oczywiście się pochwalimy. Na kolejnych zajęciach, które odbędą się już w ten piątek o godzinie 14:30 wyruszamy na Starą Kopalnię udowodnić, że nawet telefonem można wykonać dobrą fotografię. Przypominamy że osoby chcące dołączyć do zajęć fotograficznych muszą wypełnić deklarację.