• REKRUTACJA 2018/2019

• Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Aleksandra Kamińskiego w Wałbrzychu informuje, że elektroniczny zapis dzieci do:

• Oddziału Przedszkolnego rozpocznie się 22.03.2018r.
            • klasy I Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 rozpocznie się 27.03.2018r.

Aby dokonać zapisu dziecka do szkoły należy wejść na stronę:

http://edu.um.walbrzych.pl/rekrutacje-2.html– REKRUTACJE i postępować zgodnie z instrukcją na stronie.

• Srebro dla rocznika 2009

• Dnia 27 marca w Wałbrzyskiej Hali Mistrzów (OSiR) odbyły się międzyszkolne zawody sportowe kl. II szkół podstawowych rocznik 2009. Miło nam poinformować, że nasza szkoła PSP nr 6 Wałbrzych zdobyła ll miejsce, srebrny puchar a uczestnicy oczywiście srebrne medale. Wszystkim za włożony trud GRATULUJEMY!

• Mineły trzecie zajęcia fotograficzne.

• Zajęcia fotograficzne - 15 marca odbyły się już trzecie zajęcia fotograficzne w ramach PROJEKTU UNIJNEGO. Tym razem uczniowie zajmowali się malowaniem światłem na długich czasach otwarcia migawki oraz zamrażaniem ruchu na bardzo krótkich czasach naświetlania. W praktyce również zajęliśmy się perspektywą żabią i z lotu ptaka. Na kolejnych zajęciach, które odbędą się w środę 28.03.2018 o godzinie 14:30, uczniowie sami skonstruują aparaty fotograficzne z puszek po napojach oraz dowiedzą się czym jest solarigrafia.

• Z wizytą w Warszawie.

• Dnia 16 marca 2018r. uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 im. Aleksandra Kamińskiego w Wałbrzychu tj. Alicja Filipkowska, Hanna Ławniczak, Maria Serwińska, Jakub Kokot i Kacper Michalewski za dobre wyniki       w nauce zostali nagrodzeni wyjazdem do zaprzyjaźnionego LXX Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie pod patronatem Aleksandra Kamińskiego. W tym też Liceum Ogólnokształcącym zorganizowana została sesje popularnonaukowa pt. „Szlakiem nauczyciela mistrza. W świecie wartości Aleksandra Kamińskiego”. W ten sposób została uczczona 40. rocznica śmierci Patrona Szkoły. Szkoła gościła z tej okazji niezwykłych postaci związanych z ruchem Kamykowym m.in. Panią Barbarę Wachowicz, Honorową obywatelkę m. st. Warszawy oraz autorkę wielu wspaniałych książek o dziejach harcerstwa polskiego, wybitnych Polakach. Gawęda, której wysłuchaliśmy poświęcona była kontaktom z autorem „Kamieni na szaniec” i jego marzeniom o ideale Polski godnej szacunku; harcmistrza Dariusza Supła, przewodniczącego ZHP; Pana Jakuba Nowakowskiego „Tomka”    z batalionu „Zośka”; Dr Jakuba Czarkowskiego, który wygłosił prelekcję „Harcerskie wartości w życiu Aleksandra Kamińskiego Kamyka”.

Zaproszeni byli również różni przedstawiciele szkół z poza Warszawy Pani Justyna Sikora i Justyna Szczęsna     z PSP 6 im. Aleksandra Kamińskiego w Wałbrzychu wraz z uczniami.

Uroczystość miała również oprawę artystyczną. Wystąpił chór LXX LO, soliści i uczniowie szkoły, dzięki którym usłyszeliśmy wzruszające pieśni powstańcze oraz utwory współczesne.

Dnia 17 marca 2018r. odbył się uroczysty apel na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach, w którym delegacja PSP nr 6 wzięła udział. Zostały złożone kwiaty pod pomnikiem prof. Aleksandra Kamińskiego. Nie zapomnieliśmy również o odwiedzinach przy grobie Zośki, Alka i Rudego, bohaterów „Kamieni na szaniec”, jak również przy pomniku 96 ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem.

Ostatnie chwile spędziliśmy na zwiedzaniu stolicy. Udało nam się zobaczyć: pomnik Małego Powstańca, pomnik Powstania Warszawskiego, Pałac Kultury i Nauki, Zamek Królewski i kolumnę Zygmunta, pomnik Henryka Sienkiewicza, Fryderyka Chopina i Józefa Piłsudskiego. Udało nam się zwiedzić lubiane przez wszystkich Centrum Nauki Kopernik gdzie bawiliśmy się naprawdę świetnie. Nie zapomnieliśmy również o pamiątkowym zdjęciu pod Syrenką i oczywiście pod Stadionem Narodowym.

Mimo mroźnych dwóch dni wycieczka była bardzo udana za którą bardzo dziękujemy dyrekcji Naszej Szkoły Pani Barbarze Lisowskiej i Pani dyrektor LXX LO w Warszawie Annie Szumiec-Mitera.

• Pierwszy Dzień Wiosny

• 21 marca w naszej szkole obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. W tym dniu uczniowie klas młodszych do szkoły przyszły kolorowo przebrane w wiosenne barwy. W dalszej części obchodów zebraliśmy się w auli gdzie uczniowie klas pierwszych przygotowali występ artystyczny. Były to wierszyki i piosenki o wiośnie. Pod koniec spotkania uczniowie z każdej klasy zaprezentowali się w swoich strojach wiosennych oraz przedstawili przygotowane kukły Marzanny. Następnie w rytm piosenek o wiośnie udaliśmy się na przemarsz po najbliższej okolicy. Po przemarszu na boisku szkolnym zostały spalone kukły i radosnym okrzykiem witaliśmy wiosnę. Dziękujemy wszystkim za przygotowanie i zaangażowanie.

• W świecie mitów

• Dnia 9 marca br. klasa 5a prezentowała mit pt."Demeter i Kora". Podzieleni na kilkuosobowe grupy uczniowie, przez dwa tygodnie przygotowywali się do swojej roli.Próby odbywały się w szkole i domach uczniów. Sami organizowali sobie stroje i rekwizyty. Dzisiaj mogli się poczuć jak prawdziwi aktorzy. Do zadania podeszli profesjonalnie.

• Sukces goni sukces.

• Tym razem uczennice klas piątych i szóstych pochwaliły się trzecim miejscem zdobytym podczas Igrzysk w MINIPIŁCE RĘCZNEJ. Gratulujemy i dziękujemy: Wiktorii Adamczyk, Kindze Baran, Karolinie Cios, Mai Domoradzkiej, Ameli Dźwigaj, Wiktorii Horodyskiej, Martynie Kwiatkowskiej, Mai Lewandowskiej, Natalii Półchłopek oraz Aleksandrze Purwin. Trenerem był Pan Marek Henczka. Dziękujemy.