• NieBoTak GAME

• Realizacja zadań z zakresu rozwiązywania problemów alkoholowych należy do naszych działań priorytetowych.
            Według Światowej Organizacji Zdrowia alkohol znajduje się na trzecim miejscu wśród czynników ryzyka dla zdrowia populacji, a ponad 60 rodzajów chorób i urazów wiąże się z jego spożywaniem.

Spożywanie alkoholu przez osoby niepełnoletnie upośledza czynności poznawcze, koncentrację uwagi, zapamiętywanie, uczenie się, rozwój kontroli emocjonalnej, powoduje podejmowanie zachowań ryzykownych, groźnych dla życia i zdrowia, zakłóca proces rozwojowy, może powodować spowolnienie wzrostu i zaburzenia hormonalne.

Działaniom profilaktycznym, podnoszącym świadomość młodych ludzi, wychodzi naprzeciw „NieBoTak! Game” – aplikacja mobilna powstała przy współpracy z Polskim Towarzystwem Programów Zdrowotnych.

Gra jest i pozostanie całkowicie darmowa!

Prócz wartości edukacyjnej, „NieBoTak! Game” wzbogacona została o elementy grywalizacji. Uczniowie odpowiadają na pytania z zakresu wiedzy o alkoholu, walczą o certyfikat, a uzyskane punkty mogą przekazać swojej szkole.
            TOP 10 szkół, najlepsze szkoły w Twojej okolicy – to tylko niektóre z rankingów, w których Państwa placówka może znaleźć się w ścisłej czołówce.

By wziąć udział w wyścigu, wystarczy rozpowszechniać ideę „NieBoTak! Game” wśród uczniów oraz nauczycieli swoich szkół i grać!

Darmowa aplikacja jest dostępna do pobrania:
            - poprzez stronę niebotak.mobi,
            - w sklepach App Store i GooglePlay.

• Kiermasz Świąteczny

• 13 grudnia odbył się w naszej szkole Kiermasz Świąteczny, który organizowany jest co roku. Na specjalnie przygotowanych stoiskach znalazły się własnoręcznie wykonane bożonarodzeniowe dekoracje, m.in. choinki z szyszek, makaronu, wspaniałe stroiki, bombki, aniołki, itp. W tym roku szkolnym przybyły dodatkowe stoiska a mianowicie stoiska klas siódmych oraz stoisko nauczycieli na którym znalazły się ozdoby wykonane przez nich samych. Ozdoby były bardzo pomysłowe i kolorowe. W tym dniu oprócz ozdób każdy mógł zakupić ciasta oraz ciepłe napoje. Podczas kiermaszu atmosferę świąt wypełniały kolędy. Cały kiermasz przepłynął w miłej i świątecznej atmosferze. Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom i zapraszamy za rok.

• Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

• 11 grudnia br., świętowaliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Kolejny raz skorzystaliśmy z okazji, aby przypomnieć dzieciom, że oprócz obowiązków mają swoje prawa. Wcześniej uczniowie z klas IV - VII musieli w tym dniu ubrać się w wybrane kolory. Wspólne spotkanie wszystkich uczniów oraz nauczycieli rozpoczęło się na trzeciej godzinie lekcyjnej. Na medal, a właściwie na nagrody, spisali się również uczestnicy konkursu o znajomości Praw Dziecka, z klas IV-VII. Świetnie sobie radzili z odpowiedziami. W konkursie pierwsze miejsce zajęła klasa 6 b. Drugie przypadło razem klasie 5 a i 7 a. Gratulujemy. Atmosferę wspólnego świętowania podgrzewały gromkie brawa. Tak, jak na lekcjach przypominamy uczniom o ich obowiązkach, tak warto, aby podczas Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka przemówiły dzieci, przypominając dorosłym, że dziecko to także człowiek, tyle że jeszcze mały.