• Jesienny Rajd Pieszy

• W środę 26 września jak co roku w naszej szkole odbył się kolejny "Jesienny Rajd Pieszy". Uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami wcześniej ustalonymi trasami ruszyli w drogę. W tym dniu pogoda była już znacznie lepsza. Było słonecznie lecz dokuczał dość mocny wiatr. Nasi uczniowie ruszyli w stronę Boguszowa Gorc inni na Górę Chełmiec, a najmłodsi w stronę Szczawna Zdrój. Choć lekko zmęczeni wszyscy wrócili zadowoleni.

• Miejskie Rozpoczęcie Roku Szkolnego

• 3 września br., o godzinie 13:00 w naszej placówce rozpoczęła się uroczystość Miejskiego Rozpoczęcia Roku Szkolnego, w której wzięły udział władze samorządowe oraz przedstawiciele władz oświatowych. Gospodarzem tego wydarzenia była p. Barbara Lisowska – dyrektor PSP nr 6. Prezydent Wałbrzycha p. Roman Szełemej w swym wystąpieniu przedstawił plany remontów i rozbudowy wałbrzyskich szkół. W kolejnych wystąpieniach zaproszeni goście w kilku słowach przedstawiali swoje informacje oraz życzenia dla uczniów, nauczycieli oraz dyrektorów szkól. W dalszej części uroczystości nadano 17 nauczycielom awanse zawodowe na nauczyciela mianowanego oraz nominacje dyrektorskie. Uroczystość umilały nam takty muzyki klasycznej tria pod kierunkiem nauczyciela muzyki p. Wiktora Wawrzkowicza.

• Nowa pracownia komputerowa

• Wraz z początkiem roku szkolnego 2018/2019 w Szkole Podstawowej nr 6 została uruchomiona nowa pracownia komputerowa dla uczniów. Pracownia została wyposażona w nowych 21 stanowisk komputerowych oraz nową sieć internetową. Wszystkie komputery posiadają stały i szybki dostęp do Internetu. Obecnie uczniowie będą pracowali przy 24 stanowiskach. Pracownia komputerowa otwarta jest dla uczniów nie tylko na lekcjach informatyki. Odbywać się w niej będą zajęcia z innych przedmiotów, zajęcia kółka informatycznego oraz dodatkowe zajęcia popołudniowe. Na lekcjach często będzie używany projektor multimedialny, co zdecydowanie ułatwi poznawanie zawiłych zagadnień. W pracowni każdy uczeń będzie pracował indywidualnie, co podniesie zdecydowanie poziom wiedzy oraz umiejętności w posługiwaniu się sprzętem komputerowym.